Přejít na obsah

Smart TV v domácí síti


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Zdravím, měl jsem fungující domácí síť (pouze ethernet). kterou jsem postupně rozšířil ze dvou pc (XP+W7) přidáním síťového disku. Po čase jsem pc s WinXP vyměnil za pc s W7 a nakonec přidal smart tv. Všechna zařízení se vždy připojila víceméně automaticky, takže jsem se konfigurací sítě nijak nezabýval. Postupně jsem v některé fázi pouze v routeru změnil vnitřní dynamické IP na statické. Z obou pc vždy přístupné sdílené soubory na druhém i na síťovém disku, i z tv byl vždy přístup na oba pc i na síťový disk (to především). Shodou okolností mi náhle odešel mobil, takže jsem objednal smartfouna a při té příležitosti mě napadlo, že by bylo vhodné mít ze smartfounu přistup do sítě přes wifi (zcela zcestný nápad), takže jsem objednal i nový router. A tady začaly problémy.

Obě pc i tv se k internetu připojí vždy, ovšem v tv selhává rozpoznání ostatních zařízení v síti. Když pominu problém mezi židlí a klávesnicí, tak zatím se domnívám, že se jedná o problém nedokonalého sw na smart tv. Hledal jsem rady na TV Freak, http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... post431109 i tady, http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=54386, neuspěl jsem. Tv se prostě v nějaké fázi, asi po restartu modemu, zasekne a připojená zařízení se v tv neaktualizují a tedy nejsou přístupná, nebo jinak, síťové rozhraní v tv je zcela funkční směrem do internetu.... Občas se povede, že se rozhraní tv aktualizuje a vše funguje, pak, opět po restartu routeru, vše zamrzne. Hledal jsem nějký blok-diagram tohoto rozhraní, dotazoval u výrobce, opět jsem neuspěl... Zprovoznění wifi (smartphone) jsem po prvním pokusu vzdal. wifi v routeru je vypnuté.

Pokud je tv nefunkční, nenačtou se disk a pc ani po resetu tv do továrního nastavení.

Při pokusech se trochu učím a objevuju dávno objevené, uvítal bych pomoc od někoho s hlubšími znalostmi problematiky sítí..

Modem Cisco EPC 3212 (60/6 Mb/s), původní router ASUS Rx3041, nový router D-Link DIR-501, síťový disk WD MyBookLive, PC1 desktop HP I5, W7pro, PC2 nettop Asrock s Atomem (na něm se síťové rozhraní chová mírně odlišně), smart tv Samsung UE32D5520 (loňský model

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Trochu upřesním problém:

Router D-Link DIR-501, 1xWAN,4xLAN, WIFI. Wifi v routeru zakázáno, DHCP v LAN povoleno, pro všechna 4 zařízení v LAN nastaveny statické IP. Oba PC i TV se k internetu připojí vždy. Problém je mezi nějakým nastavením v routeru a smart tv...

Na pc-help jsem při zběžném nahlédnutí nic neobjevil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu upřesním problém:

Router D-Link DIR-501, 1xWAN,4xLAN, WIFI. Wifi v routeru zakázáno, DHCP v LAN povoleno, pro všechna 4 zařízení v LAN nastaveny statické IP. Oba PC i TV se k internetu připojí vždy. Problém je mezi nějakým nastavením v routeru a smart tv...

Na pc-help jsem při zběžném nahlédnutí nic neobjevil.

 

na pc help popises problem jako zde a tam ti odpovi to je na to specializovane forum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Elnc> Trochu si pletu pojmy (já), DHCP souvisí s připojením k netu, jelikož mám od providera dynamickou IP, tak asi nemůžu v routeru nastavit statickou (teda asi můžu, ale na jak dlouho? Další volby v roletce mi nic neříkají - PPPoE, PPTP, atd). V tom rozhraní routeru stále bloudím a samozřejmě neznám a pletu si pojmy. Takže, v nastavení LANjsem zrušil Enable DNS Reelay - na tv se zmenila adresa DNS servery z vnitří na adresu DNS UPC, takže jsem opět enable DNS relay a disabled DHCP server. TV dlouho hledala jakési připojení, pak nastavila nějakou vnější IP a další nesmysly. Opět jsem v routeru enable DHCP Server, tv se vrátila do předchozího stavu, tedy přidělená IP, brána a DNS z vnitřního rozsahu adres, tedy připojení k netu funkční, přiopojení v domácí LAN nikoli.

Na pc-help se obrátím, až skončím tady, i když se obávám, že skončím stejně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

cvancara> moc routerů jsem neviděl, první byl bez problémů, ve druhém bloudím, takže nerozumím "IP jako rezervace podle MAC adres ". Nevím jestli samozřejmě, ale v routeru je jméno, IP a MAC kazdého z oněch čtyř zařízení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pises, ze mas nastavene pevne IP.

Tzn. - mas je "natvrdo" zadane v tech PC, TV..?

Jestli ano, tak je v tech zarizenich zrus, a nechaj tam nastaveno, at si je berou z toho DHCP (pokud je zapnuty v tom routeru). A v nem muzes zadat, ze kdyz se pripoji zarizeni s MAC adresou aa-bb-cc-dd-ee-ff, tak se ji prideli IP adresa, kterou si nastavis.

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nevím proč ale hlavně jak bych v pc nastavoval IP. V síti jsou dva pc, disk a tv. Router jim přidělí náhodné IP adresy ze svého povoleného rozsahu vnitřích IP adres. Pokud chci na pc namapovat disk, je vhodné aby měl stálou IP adresu a nemusel se po každém připojení k síti hledat. Proto má v routeru přidělenou stálou, tedy pevnou IP. Prakticky tedy spustím všechna zařízení v síti, DNS routeru jim přidělí náhodné IP adresy, které pak změním na statické. Tím je zajištěno stálé směrování na všechna síťová zařízení.Důležité to je především u disku, na který je směrováno nahrávání z tunerů na obou pc.

Např router Asus přiděloval adresy z rozsahu 192.168.1.1 až 192.168.1.100 (256), router D-link přiděluje standardně IP adresy v rozsaho x.x.x.100-199.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...