Přejít na obsah

DVB-T muxy v síti UPC


Návštěvník zs

Doporučené příspěvky

Ahoj,

omlouvám se, že jsem neuvedl úplně přesné informace ve svém prvním dotazu...

Tím "ve druhé televizi používám DVB-T" jsem nebyl úplně přesný. To "druhé" mám totiž počítač a v něm kartu od Pinnaclu "PCTV Dual DVB-T PCI (2000i)"

(http://www.pctvsystems.com/Products/Pro ... fault.aspx)

Jako SW používám placeny DVB Viewer a dnes jsem zkousel instalovat i sw přímo od Pinnaclu...

Oba mi kanály naleznou dokonce se načte i EPG ale obraz a zvuk neběží... :(

Nevím kde a jak bych nastavil tu modulaci :( Možná to tedy ani nepůjde. Přesně tomu nerozuím, ale na tom odkazu na stránky pctvsystems (snad přímo pinnacle), píšou:

DVB-T Tunery:

- VHF a UHF

- šířka pásma 6, 7, 8 MHz

 

Ta změna z 8k na 2k je ta šířka pásma???

 

Mohu se tedy zeptat, jestli někdo má stejnou nebo podobnou kartu? Případně, jestli netušíte jak to řešit?

Moc bych vám byl vděčný za radu... případně jakou TV kartu interní do PCI bych si mohl pořídit... nejlépe dvou tunerovou, ale ty už nejsou ... ani ten můj pinnacle už se neprodává...

 

díky za pomoc

Jen ještě doplním, že jsem tu svou kartu právě zkoušel s připojenou anténou, abych zkusil skutečné pozemní vysílání a tam to kanály naladilo i přehrávalo.

Na druhou stranu vyzkoušel také připojit k UPC kabelu monitor Samsung s DVB-T (i DVB-C) tunnerem a v něm jsem zkusil naladit DVB-T kanály a naladil je všechny bez problémů a také je přehrává...

Takže DVB-T v UPC v Praze 4 stále je, jen se (jak píše technik) změnila modulace z 8k na 2k... TV (resp. monitor s DVB-T) to zvládl, ale PCI karta Pinnacle DUAL DVB-T (2000i) to nezvládla...

ZS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Šířka pásma - šířka televizního kanálu 6, 7 nebo 8 MHz, podle příslušné tv normy, ve střední Evropě obvykle 8 MHz

Když technik psal o snížení z 8k na 2k, měl patrně na mysli modulační mód, který (snad?) souvisí s dalšími ochrannými parametry proti rušení, které v kabelu nemusí zdaleka být tak přísné.

TV karty do pc různých výrobců se nebudou příliš lišit. Já používám též DVBV-pro s kartou od Technisatu a též s dvoutunerovým donglem od Total Media, žádné podobné problémy. V DVBVieweru se nic podobného modulačnímu módu nenastavuje. Jinak řečeno, Tvůj problém bude jinde, obvykle v kvalitě signálu. Tolikrát omílané fráze - účastnická zásuvka - kabely- rozbočovače - konektory, cokoli z toho může působit problémy... Vlastní zkušenosti!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Na všech kanálech DVB-T došlo k přepnutí modulace z 8k na 2k. Zkuste provézt nové naladění TV asi nezvládá přechod mezi 8k a 2k.

Mohl bych znát podrobnosti? Tedy hlavně důvod a co se tím získá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

díky za vysvětlení... jak jsem říkal, nerozumím tomu technicky... :)

 

Jen několik let používám jeden počítač původně s kartou od Technisatu, která odešla asi před 3 -4 lety a od té doby tam mám ten pinnacle DUAL DVB-T... Mám tam jen Windows XP a DVBViewer PRO. A používám to pro nahrávání pořadů, k nahrávání používám ten plugin VideoRecorder (asi v 5 kopiích, pak mi do TS nahrávat 5 kanálů současně, pokud jsou z jednoho nebo ze dvou multiplexů-mam tu dvoutunerovou kartu...)

 

Necelé dva roky mám kabelovku od UPC a rád jsem využíval toho DVB-T v rozvodech...

No a do čtvrtka bylo všechno naprosto v pohodě... natočím si za týden cca 15 - 25 pořadů (vesměs dokumenty apod., většinou to po shlédnutí mažu...) a za ty dva roky se mi stalo snad maximálně 5x že byl nějaký problém s kvalitou, jako že DVB Viewer zalogoval chyby...

 

Každopádně od čtvrtka dopoledne (kdy přítelkyni nahrávám z Primy Big Bena) to nefunguje... Vůbec...

 

Jinak řečeno, Tvůj problém bude jinde, obvykle v kvalitě signálu. Tolikrát omílané fráze - účastnická zásuvka - kabely- rozbočovače - konektory, cokoli z toho může působit problémy... Vlastní zkušenosti!!!

 

Nedalo mi to a donesl jsem počítač do obýváku a připojil do tuneru přímo ten kabel od UPC bez rozdvojky... a výsledek stejný...

Vzpomněl jsem si, že jsem kdysi měl k notebooku nějakej USB dongle od LeadTeku... našel jsem ho :)

Zapojil do toho počítače, nainstaloval ovladače a po restartu ho DVB Viewer našel. A z toho USB donglu hraje... i nahrává... Pravda asi po 15 minutách je ten dongle dost zahřátej... a taky se v objevují chyby v záznamu... Možná mu vadí i to USB, protože ikdyž byl teplej a vypnul jsem a zapnul DVBViewer, tak to zase chvilku běželo bez chyb...

 

Ale to hlavní - Vypadá to, že skutečně ten Pinnacle Dual DVB-T si nerozumí s tou změnou modulace... (dokonce jsem tam vyzkoušel pinnacle od brachy, který má stejný a jemu můj funguje (má normální anténu ne UPC) a mně ten jeho nefunguje...)

 

Jakou byste mi doporučili kartu nejlépe dvoutunerovou a nejradějí do PCI? (ten počítač má nějakou malou desku jen se dvěma sloty PCI...)

Dokonce mám chuť koupit si od Technisatu Cablestar HD. Ale i tak většinu toho co si chci nahrát je z DVB-T nepotřebuji ty DVB-C...

 

díky

ZS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na všech kanálech DVB-T došlo k přepnutí modulace z 8k na 2k. Zkuste provézt nové naladění TV asi nezvládá přechod mezi 8k a 2k.

Mohl bych znát podrobnosti? Tedy hlavně důvod a co se tím získá?

Obvykle to ma vliv na pomer mezi ochranou pred rusenim/sirkou datoveho pasma.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mého kostičkujícího a rozpadajícího se obrazu na Sencoru SPV 6706 T se to projevilo na ukazateli signálu jako pokles. Kmitá to mezi 40 a 41 tamní stupnice. Nevím kolik tam bylo dříve, ale asi 47 - 48 a obraz byl dobrý. Na balkoně silný terestrický signál ukazuje 53 - 55.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jen abych řekl, jak to dopadlo... s mou kartou a příjmem DVB-T z UPC v počítači...

 

Právě jsem zapojil do PCI-e starší kartu Terratec Cinergy 2400i DT (také dvou tunerovou), kterou jsem vzal tátovi z počítače a funguje to :)

A tátovi funguje moje stará Pinnacle Dual DVB-T.

http://www.terratec.net/en/products/tec ... _5464.html

 

Takže to snad již bude v pořádku... a opravdu to vypadá, že ten Pinnacle nezvládl změnu modulace...

 

Díky za info... teď jsem zas o něco chytřejší... a zkušenější...

 

ZS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...