Přejít na obsah

Lze připojit wifi router HUAWEI od O2 k modemu od UPC ?


Návštěvník cendaforex

Doporučené příspěvky

Návštěvník cendaforex

Zdravím všechny,

chytře :D jsem "ušetřil" o vzal od UPC jen obyčejný modem. Pochopitelně jsem zjistil, že potřebuji wifi. Zbyl mi po O2 wifi modem HUAWEI EchoLife HG520i. Připojil jsem kabelem wifi po O2 do modemu od upc a ono to bez jakehokoliv zasahu (nastavování) šlo. Z mě naprosto záhadných důvodů to asi po týdnu přestalo fungovat a už to prostě nejde. Wifi vidim a pripojim se k ni, ale evidentne nema signal od modemu upc (píše mi to, že připojení k internetu není k dispozici). Pokud spojím kabelem modem upc s noťasem, tak to v pohodě jde. Takže problém je evidentně mezi modemem od upc a wifinou co zbyla po O2. Muze mi prosim nekdo poradit co kde na wifině nastavit, aby to zase šlo ? (mám win7)

děkuji cendaforex

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zasadni problem je v tom, ze ten HUAWEI EchoLife HG520 neni klasicky router, ale ADSL modem s integrovanym routerem

a proto nema vstupni WAN port, ale pouze telefonni konektor RJ-11.

Z tohoto duvodu ho lze pouzit jen jako switch a to znamena, ze k nemu pripojis pouze tolik zarizeni, kolik ti UPC podle tveho tarifu da IP adres, cili 1 - 3 IP, kabelovy modem si tedy zapamatuje 1 - 3 MAC adresy koncovych zarizeni, pokud tam pak projis nejake jine zarizeni, musis kabelovy modem od UPC vzdycky restartovat (chvilkovym odpojenim od el. napajeni).

 

Takze ve tvem pripade pocitam, ze by mohl stacit ten reset modemu.

Ale mnohem lespi bude poridit si klasicky router a ten HUAWEI dat pryc.

 

A nejaky navod na nastaveni jsem nasel zde: http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=41&t=72800

ale pise tam mimo jine "- poté je nutné ručně nastavit ip adresu UPC modemu..." coz je podle me naprosta zbytecnost, protoze funkci toho routeru to nijak neovlivni.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Dobrý den, mohli by jste mi prosím poradit? Mám starý wifi router D-LINK a od UPC mám modem CISCO. Jak připojit router tak aby mi fungoval přes router internet? Heslo od UPC mám ale nevím kam ho mám zadat. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...