Přejít na obsah

Konec emailů upcmail.cz


tomus

Doporučené příspěvky

Tak já ve svém okolí pár jedinců znám a když jsem jim řekl, že mail zruší, tak jsem je dost vyděsil. Samozřejmě to většinou jsou obyčejní uživatelé, kteří netuší co to je doména a poštovní server, jen měli mail od firmy, které platií za internet.

A nemyslím si, že by zakoupení té domény mělo významný vliv na cenu převzetí

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Compal, STB Kaon KCF B4003
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník natasss

Taky jsem dostala od UPC mail, že do 31.8.2020 budou všechny adresy zrušeny. A protože ho mám uveden uvšech důležitých smluv, je to velká piplačka všude nahlásit změnu. Dost mě to otrávilo. Taky jsem zjistila, že souběžně s upc mi zprávy hodí duplicitně i na karneval, což jsem vůbec netušila, že to tak je. Je to pěkně zahlcená adresa. Několik let jsem nezkoušela se do karnevalové adresy podívat.  Ten vodafon asi nebyla výhra v loterii 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Zkus(te) to trochu rozvést. Ne každý má v tomto směru zkušenosti a ne každý je zběhlý v IT. Tuším, že i vlastní email musí někde hostovat, není to stejné nebo podobné riziko?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Retireekdyž zanikne webhostingová firma, jenom vyměníš webhosting, tzn. přetáhneš si fyzicky emaily na jinej server k jiný firmě, ale doména retiree.cz ti zůstane a všechny emaily @retiree.cz taky

@natasssnaopak, díky vodafonu si snad konečně lidi uvědoměj, jak důležitej email je a že opravdu neni zodpovědný používat schránku od isp
co bys dělala, kdybys chtěla změnit poskytovatele internetu? buď bys nemohla, protože máš všude ten prokletej email od upc, nebo by sis ho stejně musela všude změnit

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

@SlambNeříkal bych tomu zrovna nezodpovědnost, spíš blbost, nebo lépe neznalost. Co jsem v důchodu (2005), nemám absolutně žádný kontakt s kýmkoli, kdo by se byť jen vzdáleně zabýval IT (velmi mi chybí kolektivní povědomí), rovněž si nevybavuji, že by se podobná problematika na Karneval- či UPC -Zone v minulosti diskutovala.
Pokud tomu rozumím, potřebuji vlastní doménu s jedinečným jménem, což také není jednoduché (tedy pokud má vypadat poněkud inteligentně). Např. domény typu @blbec.cz, nebo  @shitler.com  by se mi nelíbily 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně by se doména @retiree taky nelíbila, ale kdyby nebylo vyhnutí... :D Každopádně retiree.cz je volná a za 2 stovky na rok, takže spěchej, než ti ji někdo vyfoukne: https://admin.czechia.com/auth/Domain/Select?domain=retiree.cz

Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník natasss
před 29 minutami, Slamb napsal:

@Retireekdyž zanikne webhostingová firma, jenom vyměníš webhosting, tzn. přetáhneš si fyzicky emaily na jinej server k jiný firmě, ale doména retiree.cz ti zůstane a všechny emaily @retiree.cz taky

@natasssnaopak, díky vodafonu si snad konečně lidi uvědoměj, jak důležitej email je a že opravdu neni zodpovědný používat schránku od isp
co bys dělala, kdybys chtěla změnit poskytovatele internetu? buď bys nemohla, protože máš všude ten prokletej email od upc, nebo by sis ho stejně musela všude změnit

Nepředpokládám změnu, už to u UPC-VF vydržím. Ta zanikne asi jen pokud umřu. Ale je pravda, že před 15 lety jsem neuvažovala, že mít u UPC hlavní mejlovou adresu je blbost. ☺☺☺ V outloku mi to vše sice zustane, ale o to mi ani nešlo. Spíš ta práce s nahlašováním nové adresy u firem, účtů, smluv.....atp.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...