Jump to content

Konec emailů upcmail.cz

tomus
 Share

Recommended Posts

tohle ale snad nesouvisí s obchodníma podmínkama, ale s konkrétní službou, ty máš aktuální tarif 300 a u něj žádná zmínka o emailu neni nebo sem ji nenašel

pokud si měl kdysi nějakej starej tarif s doplňkovou službou na email, tak přechodem na novější tenhle nárok skončil

(si myslim já a takhle mi to přijde logický, ale nejsem právník a vlastně tomu ani nerozumim)

každopádně je dost nezodpovědný používat email od poskytovatele internetu - když změníš poskytovatele, přijdeš o něj, když poskytovatel skončí, přijdeš o něj, když poskytovatel změní nabídku služeb, taky o něj můžeš přijít

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest

Tak já to viděl přesně naopak. Když jsem měl mail u služby, kterou platím, tak jsem měl pocit, že si můžu stěžovat v případě problémů. Zatímco u mailu zadarmo žádnou garanci nemám

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Compal, STB Kaon KCF B4003
  • Praha

Smluvní vztah se mění vždy, když poskytovatel služeb vydá nové obchodní podmínky a druhá strana ve lhůtě nevyjádří s těmito novými obchodními podmínkami nesouhlas, resp. když neodstoupí od smlouvy, což je její právo. Také se dá odstoupit od smlouvy, pokud poskytovatel nedodává službu. Takže jinak řečeno, pokud UPC/VF přestane službu upcmail.cz poskytovat, tak může zákazník odstoupit od smlouvy. Ale jelikož tak může dneska zákazník učinit kdykoliv bez udání důvodu a od dubna de facto i bez sankcí, tak to vyjde nastejno...

• -
  • -
  • -
  • -
  • -

Guest Retiree

@Slamb V tom  je asi ten největší problém. Kdo (z nás) má v ruce písemnou Smlouvu. Já jsem víceméně plynule přešel (byl převeden) z STA, TES Litvínov, Karneval na UPC a teď na VF, podobně, jako značná část ostatních od jiných původních providerů...

Nevím, proč nezodpovědné, neuvažoval jsem o změně ISP, UPCmail mám jako hlavní a tím na  ní navázánu spoustu služeb, mám i @mail.cz od Seznamu a @gmail.com. Bylo by použití těchto služeb (zejména dnes) zodpovědnější ? Naše vláda nebo poslanci rozhodnou, Mr Trump se špatně vyspí a máme po gmail.com. Seznam někdo koupí (třeba právě VF) a máme po všech mailech Seznamu...

Rád si nechám doporučit vhodného poskytovatele emailových služeb, třeba i placených, s perspektivou cca 10 let

@Adolf.Shitler Bohužel s tebou musím souhlasit, tak to nejspíš je a nic s tím nenaděláme

P.S Jak se ksakru dělají ty odkazy @uživatel ? Někdy se mi to povede, většinou nikoli.

@Retiree - jsem rád, že nejsem sám s podobným názorem. Také jsem "přešel" od původního poskytovatele Dattelkabel, přes UPC a zatím nejsem neměl důvod něco měnit. Holt nás bohužel čeká trocha práce vše změnit, pokud opravdu mail s doménou upcmail.cz zruší

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Compal, STB Kaon KCF B4003
  • Praha

@Retiree no úplně nejspolehlivější je založit si vlastní doménu a používat vlastní email na ní - buď přímo od webhostingu, nebo přes Google / Microsoft / něco dalšího

a to @ - napíšeš zavináč, začneš psát nick a až se objeví v seznamu, cvakneš na něj

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest

Guest Retiree

Dík všem za reakce a rady, nezbývá vyčkat... @Slamb, skutečně to teď funguje (MS Edge Beta), po zavináči se rozbalí nabídka jmen. Dík i za ostatní.

Edited by Retiree