Přejít na obsah

TechniSat ISIO C -dva multimediální dvoutunerové HD PVR boxy


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

- na první větu souvětí: Bohužel, moc pozdě... navíc opravdu mají 2xDVB-C s CI+ sloty?

- na druhou větu souvětí: No právě, jen velké úhlopříčky (47"+) a ceny (+-40000Kč)...

Panasonic 42" řady AS750e (evropský model) najdeš za 26 990 Kč.

Má 3 x twin-tuner (pro každý standard DVB-T2/DVB-S/DVB-C jeden twin tuner)

 

Edit: Zapomněl jsem uvést: má dva CI+ sloty.

 

http://www.panashop.cz/panasonic-led-televizor-tx-42as750e

Ale to uvádím jen pro info.

Dle mého názoru je stejně lepší si koupit kvalitní set-top box, který na rozdíl od TV nekóduje nahrávky a umožňuje jejich export pro účely archivace.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže od pátku testuji mé nové DIGIT ISIO C a mám tyto poznatky.

1.) Při propojení antény ze zásuvky do rekordéru a z rekordéru do TV se při vynutí případně zapnutí rekordéru objeví v TV rušení. Nemáte s tímto někdo zkušenost? Nyní situaci řeším pomocí pasivního anténního rozbočovače místo smyčky přes rekordér...

2.) Potvrzuji funkčnosti nového FW při nahrávání dvou kódovaných HD programů při dvou CI+ Conax kartách (Kupované od fy. Lica)

3.) Potvrzuji chyby v češtině u SFI u nového FW

4.) Zjistil jsem, že nový FW u některých "Návodů" nemá dokončený překlad, takže jsou návody z části česky a z části anglicky

5.) Obava z nepraktičnosti převíjení záznamu jen pomocí různých rychlostí se naplnila... :-(

6.) Neutáhne 1TB USB HDD značky Verbatim (Verbatim Store 'n' Go 1TB USB 3.0)

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
1.) Při propojení antény ze zásuvky do rekordéru a z rekordéru do TV se při vynutí případně zapnutí rekordéru objeví v TV rušení. Nemáte s tímto někdo zkušenost? Nyní situaci řeším pomocí pasivního anténního rozbočovače místo smyčky přes rekordér...

Mám takto propojený koax (smyčka skrz Digit ISIO C do TV) po celou dobu a rušení TV při zapínání STB jsem si nevšiml. Možná je to tím, že mám STB nastavený do režimu "Rychlý start". Jestli chceš, mohu to doma otestovat v módu studeného startu jestli se mi to nějak projeví v TV. Jak dlouho trvá to rušení? Vteřinu/dvě?

4.) Zjistil jsem, že nový FW u některých "Návodů" nemá dokončený překlad, takže jsou návody z části česky a z části anglicky

Ano, taky jsem si toho všiml. Zdá se, že do češtiny bylo v nápovědě přeložené kompletně vše jen v prvních verzích FW, ale jakoby pak TechniSat rezignoval na doplňování překladů při přidávání dalších rozšiřujících funkcí, které se objevovaly s novými verzemi firmware.

6.) Neutáhne 1TB USB HDD značky Verbatim (Verbatim Store 'n' Go 1TB USB 3.0)

S tímto diskem bohužel zkušenosti nemám. Vyzkoušené jako funkční mám WD Passport 80GB, WD Passport 500GB, WD Passport 750GB, WD Passport Elite 500GB. Kromě toho mám důkladně a k velké spokojenosti vyzkoušený disk, který aktuálně k nahrávání používám - WD My Book AV 1TB. Ten ale má vlastní napájení a připojený jej mám přes rychlejší rozhraní eSATA.

Pomoci by ti ale mohl kabel "USB-Y" (USB kabel s přídavným napájením).

Viz také zmínka "If you connect your portable hard drive and it doesn’t appear to power up you may require an additional power source. This is available via an optional USB-Y cable from our Technical Support team" v příručce k disku Verbatim Store n Go.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš, mohu to doma otestovat v módu studeného startu jestli se mi to nějak projeví v TV. Jak dlouho trvá to rušení? Vteřinu/dvě?

Rušení se projevuje z hlubokého spánku (kdy rekordér startuje 25 vteřin). Trvá tak vteřinu, déle ne, ale pokud v daném okamžiku sleduji TV nebo na ni nahrávám, tak je rušení nepříjemné, protože někdy nelze domyslet co bylo řečeno.

 

Pokud byste to otestoval bylo zajímavé vědět, zda je to běžné nebo výjimka. Jak již jsem psal, řeším to rozbočovačem, takže mě to až zas tak netrápí...

 

 

Pomoci by ti ale mohl kabel "USB-Y".

:-) Již kupuji, protože mě to dělá problém i na PC. Na rekordér jsem dal stejný disk, ale jen 500GB, který to už utáhne...

Prostě těch 0,5TB dat navíc to už je nějaká váha :-D

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nefunguje mi vzdálené přehrávání kódovaných programů přes UPnP. Programy nekódované, jako např. ČT24, fungují bez problémů. V minulosti se to zde již řešilo, existuje nějaké řešení na aktuálním FW?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objevil jsem další problém. Digit ISIO C mě neaktualizuje SFI každé ráno ve 3 hodiny (jak mám nastaveno)... Zkoušel jsem nastavovat různé pohotovostní režimy. Prověřil jsem, že mám u jednotlivých vyjmenovaných kanálů nastavené, že mít SFI aktualizaci, ale nic... SFI se během týdne neobnovuje a jediný způsob aktualizace je ruční pomocí "Spuštění stahování". SFI zaktualizuje také v okamžiku, kdy jsem na konkrétním kanále, ale jen pokud neběží nahrávání, přičemž nesmí běžet žádné nahrávání, tj. na žádném z obou tunerů. Dále pak pokud běží alespoň na jednom tuneru nahrávání není možné se dostat do některých nastaveních např. se nelze dostat do nastavení programového deníku... Chyba při aktualizaci SFI je problém, protože mám nastaveno nahrávání seriálů, které se hledají podle textu a nemají pevně stanovený čas, což je velmi užitečné, ale jen pokud funguje aktualizace SFI...

 

Také se mi párkrát stalo, že se v jednom okamžiku nahrával jeden a ten samý kanál 2x. Jednou normálně na časové nahrávání a podruhé jako bych jej zapnul ručně, což jsem ovšem implicitně neudělal.

 

Přikládám obrázky ohledně SFI a mých nastavení...

 

i5YIpj7xwftnB.JPG

iEnseBlXIp5at.JPG

iy5SSR5wM8BgJ.JPG

i2qVNHBGDC30U.JPG

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Máš navolené stanice u nichž chceš automaticky stahovat SFI?

Najdeš v menu Nastavení / Programový deník / Zvolte TV stanice.

 

Edit 23.9.2014 9:39: Ještě doplňuji info o údajích vypisovaných v menu Konfigurace systému

SFI aktualizace:

17.9.2014 18:00 ... datum a čas poslední prováděné aktualizace SFI (EPG)

v závorce:

3 min ... čas trvání poslední aktualizace

0 ... tímto údajem si nejsem jist, ale zřejmě to je počet watchmi kanálů, ke kterým se stáhlo SFI

za dalším lomítkem jsou údaje oddělené čárkami:

0 ... počet stanic jejichž SFI bylo zaktualizováno z webového serveru TechniSatu (pěkná služba, ale užitečná jen pro Němce - mají pak v SFI program až na tři týdny a ještě ke všemu s obrázky)

45 ... počet stanic jejichž SFI bylo zaktualizováno z kabelu (postupným laděním multiplexů)

0 ... počet stanic, jejichž SFI nebylo z důvodu nějakého problému zaktualizováno

 

Vzhledem k tomu, že máš poslední údaj nulový, tak problém nebyl, proto předpokládám, že to je jen tím, že sis nenastavil "očko" v menu Nastavení / Programový deník / Zvolte TV stanice u těch programů, jejichž SFI chceš automaticky stahovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš navolené stanice u nichž chceš automaticky stahovat SFI?

 

Ano, mám. Je to těch 45 stanic. Mám u UPC zaplacený "Kombi Komfort 120+" kde je 100 stanic, ale ne všechny si nechávám aktualizovat, např. neaktualizuji SD varianty k HD stanicím (např. ČT1 HD vs ČT1), kdy tyto duplicitní SD stanice ani nemám ve vlastním výběru stanic. Také nenechávám aktualizovat hudební či sportovní kanály. Zaráží mě, že ručně to funguje, ale automaticky ne. Původně jsem měl "rychlé uvedení do provozu" vypnuté, ale ani po zapnutí (viz obrázek v předchozím postu) to nefunguje... Chápal bych, kdybych měl v čase aktualizace obsazené oba voliče pro nahrávání, ale ve 3 ráno nic nenahrávám a už vůbec ne dva pořady zároveň... Z toho plyne druhá nejasnost a sice proč aktualizace SFI nefunguje (není ani možné vstoupit do SFI aktualizace), když nahrávám jen jeden pořad a druhý volič je volný a může být tedy využit k procházení programů a skákání mezi multiplexy...

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
  • Praha, Černý most I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...