Přejít na obsah

PVR nejde pronajmout?


Trabi

Doporučené příspěvky

Nevím, moc tomu nerozumím, ale domnívám se, že ta modulace je ztrátová.

No a možná protože je to rozdílná modulace je i rozdíl ve ztrátě a někdo to třeba vidí.

 

Pletete si modulaci s kompresní technologií.

 

Když už mám video zakódováno nějakou kompresní technologií (mpeg2, mpeg4 ....) tak ho musím dopravit k STB. K tomu mohu použít nějaký druh modulace QAM, QPSK, COFDM. Každá tato modulace používá jiný druh opravy chyb vznikajících při distribuci. Zde již nedochází k žádným ztrátám na videu

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Díky za vysvětlení, psal jsem, že tomu tolik nerozumím.

Když to ale čtu znovu, tak laicky tomu rozumím tak, že při přenosu signálu stejně dochází k jeho nějakým ztrátám. Vliv na to má hlavně kvalita kabelu, protože buď tam dojde k většímu útlum nebo chybou stínění dochází k přeslechům.

No a rozdílná modulace má rozdílný způsob opravy těch ztrát. Čili teoreticky ten výsledek opravdu může být rozdiný? Netvrdím, že bych ho například já poznal pohledem.

Myslím kdybych na konci porovnával jednotlivé přicházející bity, tak by se mohlo stát, že někde bude rozdíl?

 

Tuším, že terestrické vysílání je díky přenosu vzduchem náchylnější na "poškození", proto musí mít lepší systém zabezpečení. Nebo také, že se do jednoho MUXu vejde méně stanic (dat). Zatímco DVB-C může spoléhat na kvalitu kabelu a tak tam může být naopak více stanic (širší tok dat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Já jsem ovšem o nákup TV značky Panasonc zájem nejevil, z mnoha důvodů jsem vyžadoval Sharp (to ti tu nebudu vysvětlovat, ty důvody - ztráta času)

Ani jsem to po tobě nechtěl, takže se nemusíš omlouvat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Nevím, moc tomu nerozumím, ale domnívám se, že ta modulace je ztrátová.

No a možná protože je to rozdílná modulace je i rozdíl ve ztrátě a někdo to třeba vidí.

 

Pletete si modulaci s kompresní technologií.

 

Když už mám video zakódováno nějakou kompresní technologií (mpeg2, mpeg4 ....) tak ho musím dopravit k STB. K tomu mohu použít nějaký druh modulace QAM, QPSK, COFDM. Každá tato modulace používá jiný druh opravy chyb vznikajících při distribuci. Zde již nedochází k žádným ztrátám na videu

Naprosto přesně. A pokud by doma někdo pozoroval horší obraz u T než u C (nebo opačně) a vynecháme subjektivní pocity, tak - čistě teoreticky - může být důvodem převodník v jeho televizoru, který si s jedním ze signálů poradí hůř. Ale to je pouze teorie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jordan
Jinak ještě k těm televizím. Ne každý si vybírá televizi podle toho, jakou "díru" tam ta televize má (tedy jestli je připravena pro DVB-C, DVB-S2, .....). Prioritou většinou bývá kvalita obrazu, ............ ten tuner bývá až vzaději v prioritách. Kdo je fajnšmekr, ví o čem mluvím., komu je jedno, jestli čučí na vyblité obrázky (ale hlavně aby tam byl halt ten kábl tuner), ten to nikdy nepochopí.

 

Tak mi nedá, aby se k tomu nevyjádřil. Samozřejmě, že je důležitá kvalita obrazu (zvuku taky) ale ta úzce souvisí s kvalitou a typem tuneru. Co mi je platné, že televize má perfektní obraz s DVB-T tunerem, když nemá DVB-C tuner a většinu programů musím sledovat prostřednictvím boxu od UPC pochybné kvality. Televize už toho většinou moc se signálem, který jí příjde po HDMI neudělá, ty pravá kouzla s obrazem dělá tuner a hlavně obvody, které se starají o dekódování MPEG2/MPEG4 kodeků.

Takže vybírat si televizi, na které chci sledovat kabelovou televizi podle obrazu v prodejně a nepátrat potom, jestli umí přijímat kabelové vysílání je úplná blbost.

Pak si takovou televizi přinesete domů a nestačíte se divit, jak je ten krásný obraz z prodejny doma najednou mizerný...obzvláště když máte doma starého Handana pětitisícovku. Takže tu, prosím, nemaťte lidi.

 

Když jsem si pře třemi lety kupoval LED TV, tak ještě o nějakém DVB-C nebyla pomalu ani zmínka. A kvůli tomu se mi nechce vyhazovat dalších 30000kč za novou TV s DVB-C. To si radši za 100kč měsíčně na rok dva pronajmu od UPC ty jejich kouzelné krabičky. Kdyby je však měli!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Tak s tímto tvrzením musím nesouhlasit.

Když jsem si pře třemi lety kupoval LED TV, tak ještě o nějakém DVB-C nebyla pomalu ani zmínka. ...

Že UPC má digitální televizi pod systémem DVB-C je známo mnohem déle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jordan
Takové HD bez DVB-C bych tedy osobně nechtěl. Navíc i programů v SD MPEG-4 bude časem přibývat, když ne v kabelu, tak v terestriálním vysílání určitě. Ale když ti to stačí, tak to je hlavní. Jenom nechápu, o čem se tady pak vlastně bavíme :D

 

Tak před třema rokama, když byly v prodeji první LED TV, tak zase tak moc kanáluů v HD dostupných nebylo. Max pár filmů, víš chytrolíne.

Zajímalo by mne, jestli ty máš 3D televizi.

LED TV neznám a 3D nemá s HD ani DVB-C žádnou souvislost (takže nechápu proč ho sem taháš), přičemž v DVB-C se signál šířil i před 3 roky, takže nákup patřičně vybaveného televizoru měl už tehdy smysl. Ještě nějaký problém?

 

Takový "chytrák" jako ty a nezná LED TV? a barevná televize....to už k tobě dorazilo!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...