Přejít na obsah

Starší modemy již nelze nově připojit :-(


Návštěvník single

Doporučené příspěvky

No osobne mam Cisoco modem 7 let ve vlastnictvi. To je 5 880,- rozhodne me stal modem mene nez polovinu z toho a akorat jednou odesel sitovy zdroj, takze jsem v GES koupil jiny za asi 200,-

xDSL, nebo LTE modem si taky clovek kupuje a nepronajima.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xDSL ci LTE modem, ked je nespravne nakonfigurovany ci nefunkcny, neohrozuje funkcnost dalsich xx uzivatelov na danom uzle (ci ustredni/BTS), maximalne to nefunguje tomu jednemu! A kedze u nas sa pouzivaju vyhradne DOCSIS modemy/routery poskytovatela v kablovej sieti, tak nie je o com.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Troufám si tvrdit, že nemožnost zakoupit si zařízení je dočasný stav, než se sloučí všechny účetní, CRM a podobné systémy. Což bude nějakou dobu trvat.
Jinak s tím zakoupeným zařízením se to u UPC mělo tak, že člověk dostal termín servisního výjezdu stejný jako u pronajatého a mohl si říci, zda v případě, že by bylo zařízení vadné, chce nové zařízení do pronájmu či nové odkoupit, pokud ho UPC prodávalo (ne přímo ten model, ale např. Modem, box, modul). Takže si šlo vzít pronájmové zařízení do doby, než si původní opraví nebo koupí z druhé ruky jiné.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Adolfek

Ano, myslel jsem ubee, měl jsem ho z druhé ruky za 500 a to po dobu skoro 6 let bez poruchy, zasekávání či problémů. Modem byl toho času už 3 roky starý. Takže je jasné, že jsem ušetřil okolo 4,5tis oproti pronájmu. Podle mě je ekonomicky hloupost si to pronajímat, to že je záruka 2 roky nic moc neznamená, vím, že ten co jsem koupil uměl 400mbit a byl spolehlivý, technologie se za 5 let zásadně nemění, protože by museli měnit sami hromadu HW, což nikdo moc nemá důvod dělat. Stačí modemy/routery nemít někde, kde nevětrají za skříní či pod stolem, jako to má spousta lidí, hlavně ne na zemi kde je prach a nic neodchází, za 15 let se mi nestalo, že by mi nějaký síťový prvek odešel, protože z principu všechno cpu na nějakou poličku nad dveře, kde není topení a když to člověk podloží aby to mělo luft pod sebou, tak se nic zásadně nepřehřívá a tudíž ani nemá důvod odcházet pokud zařízení není z podstaty sama sebe poruchové.

Možná to zkusím, sehnat nějakou bazarovku toho compalu, ale zatím když dali slevu na pronájem, že platím stejně není důvod to řešit, do telefonu mi ale bylo tvrzeno, že už prodávat modemy nebudou a budou pouze pronájmy. Jestli je to dočasné nebo trvalé netuším. Osobně si myslím, že chtějí spíše z lidí tahat peníze, spočítali si, že těch poruch zase tolik není a vyplatí se lidem prostě pronajímat, aktualizovali totiž i ty modemy zakoupené, tzn se o to jako by starali stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve chvíli, kdy např. bydlím v pronájmu s roční smlouvou a nevím co za ten rok či dva bude nebo tuším, že se blíží nová technologie či navyšování rychlosti nad možnosti daného HW ( takže tu jistotu nemáte skoro nikdy) dává i ekonomicky smysl si vzít pronájem než kupovat nové zařízení. Také se Vám mohlo stát, že modem do půl roku odejde do křemíkového nebe. To, že Vám tak dlouho sloužil je jedině dobře a obrovské plus pro Vás. Jinak UBEE modem uměl 400 prakticky jen v laboratorních podmínkách, reálně, abyste měl danou rychlost z 95% po 95% času, je maximum tarif s rychlostí stahování 300Mbps. V tom, že se technologie v 5 letech zásadně nezmění před těmi 6 roky byla pravda, ale už pár let je jasné, že přijde ED3.1. A možná to nevíte, ale UPC do upgradu sítě a technologie hodně peněz, zvláště v posledních letech s přípravou na přechod na ED3.1. To, že se už spoustu let aktivně od zákazníků po dobrém snaží dostat starý HW a měnit ho za nový, což stojí také dost peněz, je též fakt.
Jak jsem psal, myslím si, že zastavení prodejů modemů je daň za slučování a až bude konec, tak se toho opět dočkáme. U boxů je to dáno též slučováním, ale tam je to kromě nějakých technických a účetních překážek i příprava na opuštění Horizon prostředí a změnu dodávaných boxů.
Jinak pronájem zařízení má své výhody i nevýhody jak pro zákazníky, tak pro poskytovatele. Co je ve výsledku výhodnější pro poskytovatele necháme cifršpiónům, markeťákům atd. Já jsem byl třeba rád, že UPC zařízení pronajímala narozdíl od jiných poskytovatelů a nemusel jsem si při zřízení služby za velkou sumu zařízení kupovat, navíc, když mimo UPC se nedalo použít. Ve chvíli, kdy ho UPC začalo i prodávat to bylo ideální. Možná, že jsem přílišný optimista, ale věřím, že ta možnost tu za pár měsíců zase bude. Teď i díky nouzovému stavu se některé věci zpomalily, pevně doufám, že se vše rozjede, dost se toho dožene a možnosti odkupu se opět dočkáme.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Marek-26 napsal:

UPC zařízení pronajímala narozdíl od jiných poskytovatelů

Kazdy kablovy provider poskytuje modem/router zakaznikovi (ci uz v cene alebo ako povinnu polozku prenajmu).. okrem vynimky v DE, aj tam je kablovy modem/router providera v ramci sluzby (akurat je moznost pouzit vlastne zariadenie splnajuce technicke specifikacie providera).

Moznost odkupu modemu/routera existovala/existuje iba v ramci (byvalej) Liberty Group.. Vodafone skupina nepredavala/nepredava modemy/routery do vlastnictva.

Ako som uz tu pisal, minimalne pri predajnych cenach modemov/routerov UPC SK nema kupa vyznam..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě budou modem Ubee měnit zítra (mám ho v pronájmu) a upřímně řečeno jsem rád že jde pryč, protože tento modem pokud je přihlášený k síti, tak se nedá dostat do jeho webové administrace, takže když je nějaký problém s internetem, tak si nemůžu zkontrolovat stav signálu, běžnému laikovi to asi může být jedno protože těm číslům stejně nerozumí, ale mě tohle vadí docela hodně.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...