Přejít na obsah

PLATBA MODEMU OD 1.5.2012-49KČ MĚSÍČNĚ


Návštěvník amelia03

Doporučené příspěvky

Návštěvník mipo

Jenže dominantní postavení znamená nemožnost získat podobnou službu od jiného dodavatele (dodávka vody apod). To v případě televizního signálu neplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenomže O2 toho dosáhla tím, že přeprodává prakticky virtuálním operátorům služby dráž. Nejednalo se tedy o ceny pro koncové zákazníky. UPC nikomu takto velkoobchodně služby neprodává (moje domněnka). Je to analogie na to, že pevné linky byly dříve pod státním podnikem a budované státem.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david3434

Aby jsem se furt nebavili o ničm,tak vám napíšu stručn znění co podle zákona mimo jiné znamená dominantní postavení na trhu.To jestli to UPC splňuje nebo ne nechám na oststnívh,připadně na ČTU,nebo UOHS.Jen sem vyjádřil přesvědčení že pokud taková stížnost úřadu,(jak zde někdo psal že ji ma připravenou) má šanci na úspěch.

Znení zákona: Zákon definuje firmu s dominantním postavením na trhu jako toho, jemuž tržní síla umožňuje chovat se ve značné míře nezávisle na jiných firmách.Dále pak zákon řeší, jakým způsobem hodnotit právě „tržní sílu“ subjektu (firmy). Příkladem zneužití dominantního postavení je přímé nebo nepřímé vynucování nepřiměřených podmínek ve smlouvách, především vynucování plnění, jež je v době uzavření smlouvy v nápadném nepoměru k poskytovanému protiplnění.

"Příkladem může být situace, když dodavatel určitého zboží v dominantním postavení si vzhledem ke své pozici vynutí změnu ceny za prodej svého zboží nebo služeb," .

Toto jsem si já nevymyslel,je to mimo jiné znění zákona,a jiné odstavce o tom mluví ještě přesněji.

Upozorniji že mi nejde o to jestli mám pravdu,pouze konstatuji že taková stížnost má nějakou šanci na úspěch.

Jestli si někdo myslí že v UPC je řada právníků kteří to rpomysleli,tak nemá pravdu,protože právě takové velké firmy dostávají velké pokuty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenomže O2 toho dosáhla tím, že přeprodává prakticky virtuálním operátorům služby dráž. Nejednalo se tedy o ceny pro koncové zákazníky. UPC nikomu takto velkoobchodně služby neprodává (moje domněnka). Je to analogie na to, že pevné linky byly dříve pod státním podnikem a budované státem.

 

Trtošku jste to popletl - O2 samozřejmě přeprodává DSL konektivitu nebo části sítě. A to ne dráž, ale levněji. (Jinak by virtuální operátoři ztráceli smysl :roll: ).

 

UPC mimochodem velkoobchodně služby prodává: http://business.upc.cz/velkoobchod/whol ... nektivita/

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • Vodafone Station, CA modul
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ale v počátku to prodávali za takovou cenu, že další operátoři neměli šanci se dostat na ceny pro koncové zákazníky jako samotné O2 při zachování rentability.

 

Tý jo :) no každopádně toto UPC neposkytuje po celé své síti na svých rozvodech. Alespoň co jsem z toho pochopil. Dodá jen do určitého bodu konektivitu z páteře (jako to dělá ČD telematika, dříve Sloane Park co byl odkoupen UPC atd.) a zbytek je na daném "operátorovi". Může si ještě vybrat zda koupí samotnou konektivitu (Dark Fiber) a nebo i nějakou technologii resp. službu (např. telefonní ústřednu, datové centrum...). Není to tak, že když máte doma přípojku od UPC můžete si vybrat zda služby budete odebírat od UPC nebo např. od CPU :)

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Pokud celý rozvod vybudovala nebo koupila firma UPC a je tudíž jejím soukromým majetkem, tak není sebemenší důvod, aby jim někdo vnucoval povinnost tam trpět jakési alternativní operátory. To skutečně není situace z O2, která dostala do vínku rozvody budované ještě za státní peníze prostřednictvím dřívějšího Telekomu.

 

Jinak nechápu, proč všichni ti nespokojenci a samozvaní právníci, kteří mají v každé diskuzi jasno, jak to UPC natřou, se nepustí do sporu a nejsou za nimi vidět ty skvělé výsledky končící tučnými pokutami pro UPC. V diskuzi akorát plná ústa a jinak skutek utek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...