Přejít na obsah

Cisco EPC3925 - zkušenosti


Doporučené příspěvky

Zdravím.

 

Pokoušel jsem se nastavit modem, ale nějak jsem se unáhlil s nastavením hesla. Tak jsem restartoval modem špendlíkem (reboot EMTA) do továrního stavu?

 

Mohl jsem tím něco poškodit nebo změnit nějaké důležité nastavení ze strany UPC?

Protože až potom jsem si v manuálu všiml toho varování :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

naprostej smejd kazdou chvilku to vypadava ci blbne a mam uz 3 kus,UPC stale posila technika a ten stale dokola meni .-) modem me blbne a po restartu neni schopen se pripojit musim ruco a nebo tovarni nastaveni takze asi o5 vadnej kus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl jsem tím něco poškodit nebo změnit nějaké důležité nastavení ze strany UPC?

nastavení upc si modem stahuje hned po zapnutí automaticky sám :cool:

naprostej smejd kazdou chvilku to vypadava ci blbne a mam uz 3 kus,UPC stale posila technika a ten stale dokola meni .-) modem me blbne a po restartu neni schopen se pripojit musim ruco a nebo tovarni nastaveni takze asi o5 vadnej kus

aby nakonec nebyla chyba někde jinde než v modemu :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl jsem tím něco poškodit nebo změnit nějaké důležité nastavení ze strany UPC?

nastavení upc si modem stahuje hned po zapnutí automaticky sám :cool:

naprostej smejd kazdou chvilku to vypadava ci blbne a mam uz 3 kus,UPC stale posila technika a ten stale dokola meni .-) modem me blbne a po restartu neni schopen se pripojit musim ruco a nebo tovarni nastaveni takze asi o5 vadnej kus

aby nakonec nebyla chyba někde jinde než v modemu :)

 

 

Bohuzel ne UPC se stale na neco vymlouva a neprizna chybu ze jim to nejde,pokud jsem mel 30MB tak bezproblemu Asus slapal krasne ale jak mam 60MB tak Cisco stale problemy,a jeste me dostane operator ze me rekne material pracuje a muze se stat ze se konektor odsroubuje :-D a to 3dny po navsteve technika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník single

Všechno je možný. Mě vypadnul kabel z konektoru 3 hodiny po navsteve technika.

A ty eFka se vyplatí utahovat klíčem, jinak se fakt časem můžou povolit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptám se spíš tak preventivně

 

Power Level: Signal to Noise Ratio:

Channel 1: -2.9 dBmV 35.6 dB

Channel 2: -2.6 dBmV 35.3 dB

Channel 3: -2.8 dBmV 35.2 dB

Channel 4: -3.1 dBmV 34.9 dB

Channel 5: -2.6 dBmV 34.6 dB

Channel 6: -2.3 dBmV 36.0 dB

Channel 7: -2.4 dBmV 35.6 dB

Channel 8: -2.3 dBmV 33.7 dB

 

 

Vím, že hranice normy je zhruba 33. Když to porovnám s jinými zveřejněnými hodnotami, tak to není žádná sláva. Kanál 8 se drží v rozmezí 33,4 - 34,1.

Měřil jsem ztrátu paketů (několika způsoby), nikdy žádné ztráty.

Jen na měřácích najedu vždycky tak na 47 Mb. Stahuju ale rychlostí 7,2 MB/s což odpovídá zaplaceným 60 Mb. Prostě se to jen potřebuje rozjet a na těch měřácích nejsou dostatečně velké vzorky dat + výkonnost PC atd.

 

Ovlivňuje ten poměr signálu k šumu rychlost? Nebo to až ve chvíli, kdy dochází ke ztrátě paketů?

Od 2. září chci přejít na těch 240 Mb. Může to dělat problém? Zatím se mi nestalo, že bych ztratil pakety, stahoval menší rychlostí. Pod 33 to nekleslo. Ale je to hraniční, no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uroven isgnalu je dobra, ale to SNR je u 8. kanalu na hranici, ale pokud nejsou problemy, tedy ztraty paketu tak bych to neresil,

ale muzes zkusmo prekontrolovat privodni kabel, jestli treba nekde neni uvolne konektor, nebo neni zlomeny kabal a pod.

Na rychlost 240 Mb to take vliv mit nebude.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabel jsem pořádně utáhl, vliv to nemělo. Je na více místech ohnutý, ale nikde ne zlomený (ohnutý do pravého úhlu apod.)

Tím myslím kabel ze zásuvky do modemu... Jeho výměna by pomohla? Nebo může být chybka i někde v domovních rozvodech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...