Přejít na obsah

Problem s EPG na TV Philips


ivan.p

Doporučené příspěvky

lokomotiwa: no, ono je to se zárukou trochu jinak, než se všeobecně myslí. Do půl roku od zakoupení máš silnější práva - správně ti obchodník má dokázat, že výrobek je bez vady (případně, že jsi jí způsobil ty), a tudíž se potom považuje jedná podle toho, že tam byla už při zakoupení. Až po půl roce musíš prokazovat, že má výrobek vadu! V praxi si to obchodníci zjednodušují. Do půl roku si můžeš vybrat způsob řešení reklamace - výměna, oprava, sleva, možná i peníze (to si nepamatuju přesně). Není tu povinnost 3x reklamovat pro výměnu zboží atd.

 

:arrow: reklamovat u obchodníka; sdělit, že nefunguje EPG u všech kanálů v síti UPC a že chceš odstoupit od smlouvy, pokud problém nebude napraven. Oni problém nenapraví. Ale pokud ti ho vrátí, že tam problém není/jako opravený, že problém je odstraněn, ale nebude; tak budeš muset začít dělat bubu. E-mail na přání&stížnosti (či co tam mají) a možná to bude potřeba udělat i v AJ. Pokud to nezabere, obrátit se na něco jako SOS. Případně se soudit. Předpokládám, že Philips to nebude chtít rozmazávat a vrátí peníze nebo přijímač vymění za jiný model.

 

:arrow: pokud se jedná o nákup přes internet (i s osobním odběrem), tak můžeš zboží do 14 dnů vrátit - obchodník by ti neměl účtovat žádné storno poplatky za opotřebení, protože tato lhůta tu je právě kvůli ozkoušení - tj. musíš ho vybalit, vyzkoušet..., když ti ho v prodejně nikdo neukázal. Zaplatíš pouze poštovné.

 

Samozřejmě používat částečně právní terminologii. Zmínit se i o rozdílu mezi půl rokem od koupě. Argumentovat dobrou vírou a nesplněním technických specifikací...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lokomotiwa

mikeeee:Děkuji za rychlou reakci. Televizor mám ale víc jak půl roku, takže toto využít nemůžu. Jak říkám, nejsem v tom zběhlý...

tomus: samozřejmě jsem v rámci experimentů zkoušel i jiné země (Finsko, Německo apod.), ale chová se to stále stejně. Vždy u stejných kanálů to nenalezne EPG. Ono vůbec to EPG od Philipse je dost děsný. Kdyby se ta závada projevila alespoň hned, mohl jsem televizor vrátit a byl klid. Ale jak jsem psal, s původním firmwarem to šlapalo perfektně (111 naladěných programů - 111 kanálů EPG). Pak přestalo fungovat připojení k internetu, přehrán nový firmware a nastaly problémy (111 naladěných programů - 79kanálů EPG). No a autorizovaný servis bude tvrdit, že to není závada, že je to v rámci technické specifikace.

V jednom autorizovaném servisu to již bylo, televizor mi vrátili s tím, že televizor je v pořádku a neuznávají reklamaci. Jelikož nemělo cenu se s nimi dál bavit, nechtěli to řešit, tak jsem se obrátil na jiný autorizovaný servis. Tam to zatím řeším pouze telefonicky, e-mailem. Musím ale uznat, že tento servis, nebo tento technik se mě snaží alespoň pomoci. Nemůže s tím ale nic dělat, protože je to prostě problémem s firmwarem. Tvrdil mi, že pokud tam televizor dám do opravy, reklamaci neuznají a vrátí mi televizor s tím, že je to v rámci technické specifikace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Částečně se to dá řešit ručním naladěním jen těch muxů, které sledujeme. Podařilo se mi zobrazit v EPG mux 2 i 3, ale po doladění dalších se mi mux 2 opět ztratil. To samozřejmě neřeší případy, když má někdo full nabídku a sleduje z každého muxu něco. Doufám, že s tím Philips něco udělá. Zvětšit paměť samozřejmě nepůjde, ale mi osobně je 8 denní EPG nanic, stačilo by mi třeba 3 denní.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Vodafone station, 3 x CA modul
  • Havířov, Podlesí
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mikeeee:Děkuji za rychlou reakci. Televizor mám ale víc jak půl roku, takže toto využít nemůžu. Jak říkám, nejsem v tom zběhlý...

tomus: samozřejmě jsem v rámci experimentů zkoušel i jiné země (Finsko, Německo apod.), ale chová se to stále stejně. Vždy u stejných kanálů to nenalezne EPG. Ono vůbec to EPG od Philipse je dost děsný. Kdyby se ta závada projevila alespoň hned, mohl jsem televizor vrátit a byl klid. Ale jak jsem psal, s původním firmwarem to šlapalo perfektně (111 naladěných programů - 111 kanálů EPG). Pak přestalo fungovat připojení k internetu, přehrán nový firmware a nastaly problémy (111 naladěných programů - 79kanálů EPG). No a autorizovaný servis bude tvrdit, že to není závada, že je to v rámci technické specifikace.

V jednom autorizovaném servisu to již bylo, televizor mi vrátili s tím, že televizor je v pořádku a neuznávají reklamaci. Jelikož nemělo cenu se s nimi dál bavit, nechtěli to řešit, tak jsem se obrátil na jiný autorizovaný servis. Tam to zatím řeším pouze telefonicky, e-mailem. Musím ale uznat, že tento servis, nebo tento technik se mě snaží alespoň pomoci. Nemůže s tím ale nic dělat, protože je to prostě problémem s firmwarem. Tvrdil mi, že pokud tam televizor dám do opravy, reklamaci neuznají a vrátí mi televizor s tím, že je to v rámci technické specifikace...

Právě, že nesplňuje. EPG má umět zobrazit ke KAŽDÉMU kanálu v každém multiplexu, co naladí. To je sémantická definice podporuje EPG. To je to samé jako má TV tunner, ale vynechává kanál 50-55.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lokomotiwa

ivan.p:Tak tohle mě nenapadlo, určitě vyzkoušim. Něteré muxy by se daly oželet. Spíš mě štve, že musí člověk takto postupovat. Funkce EPG by snad měla být dostupná pro všechny kanály :-)

mikeeee:to co říkáte je logický, přesto co dělat, když autorizovaný servis tvrdí něco jinýho. Obávám se, že tohle je možné řešit pouze soudní cestou a popravdě do toho se mi moc nechce

tomus:vyzkoušet se může všechno, ale v UPC nikoho neznám. Třeba to někdo ze zaměstnanců čte a do Philipsu napíše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, taktéž mám stejný problém 46PFL7605 již dlouho, tak jsem zkusil přeladit úplně všechny kanály znovu (přes servisní menu jsem dal obě nastavení DVB-c na ON jako má třeba Finsko, standartně je tam u ČR Depend on country) a výsledek ještě horší. Vůbec mi to nenaladilo asi 20 kanálů, muxy třeba s CS filmem či HBO2+ HBO Comedy. Ty jsem zkoušel pak doladit ručně, ale na danou frekvenci muxu a SR se to vůbec nechytlo a nic nenašlo??!! Tak jsem vrátil nastavení a znovu přeladil (NE akualizaci myslím nové naladění) a nic, těch 20 stanic jsem tam už nedostal ani ručně, docela jsem se opotil. Ještě, že jsem měl zálohu stanic nahranou na USB ze servisního menu, tak jsem to tam mohl vrátit. Nicméně stanice tam mám zpět, ale EPG jak bylo. Navíc se tím rozhodilo i pojmenování některých stanic (asi nejvíc těch co nemají Teletext)? To se předevčírem samo opravilo, ale včera zase rozhozený, a to jsem už nic neaktulizoval? Nevím co ta TV vyvádí? EPG ze sítě ze serverů TVTV je pro ČR k nepoužití (tam toho chybí většina), bohužel u nás tyto stránky nefungují na rozdíl od ostatní evropy např TVTV.DE , atd... O NET TV ani nemluvím, 2 hodiny jde pak zase ne, pak to půl hodiny hledá server??? Pravda vybral jsem si PHLIPS kvůli obrazu a tam si ho chválím, ale ten servis okolo??? Ještě jsem si všimnul v servisním menu nastavení EPG 8 denní, zkusím možná zrušit jestli se z něj nestane jednodenní a tím se zvětší pamět pro EPG? Jinak v servisním menu toho je spousta (je tam třeba volba spuštění satelitního tuneru, 3D obrazu, atd. ale tak jednoduché to asi nebude a TV má toto určitě hardwarově bloknuté někde na čipech), tak nedoporučuji příliš laborovat, kdyžtak po jedné změně. Dost se to může rozhodit, a v každém případě zazálohovat předem na USB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem si jistý, že to bude opravdu tou pamětí. Když jsem ručně naladil mux 2, všechny slovenské stanice v EPG byly. Přidal jsem mux 3 a slovenské stanice z EPG zmizely. To ještě nemohla být paměť plná. Je pravda, že mux 3 mi v EPG zůstal i po doladění dalších muxů, což jsem při automatickém ladění neměl.

1. Nevíte někdo jak se dostat do servisního menu s oválným ovladačem bez klávesy info?

2. Nemá někdo původní nebo nějakou starší verzi firmware pro 40PFL5605H?

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Vodafone station, 3 x CA modul
  • Havířov, Podlesí
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lokomotiwa

na první otázku neumím odpovědět, možná prak by mohl poradit

na druhou Vám zasílám odkaz na starší verze firmwaru... http://philips.samipupu.com/9xx5.html. Tady mám vyzkoušené, že verze 140.025 zobrazí EPG na všech programech, které televizor naladí. U této verze mě ale nejde připojit k net-tv. Pokud chcete do televizoru nahrát starší verzi firmwaru je potřeba po zapnutí televizoru, když je v něm USB s daným souborem, držet na ovladači tlačítko OK (nejsem si jistý tím tlačítkem, ale snad nějak tak to bylo)

Zítra se chystám ještě k nějakým experimentům. Zvláště budu zkoušet ladit ručně jednotlivé muxy a pak k nim přiřazovat EPG(určitě zajímavý poznatek od ivana.p)Podle autorizovaného servisu by televizor měl v současné verzi firmwaru zobrzit max.99 programů (prý zmenšili paměť). U svého televizoru jsem si všimnul, že mě EPG začíná (nebo končí) kanálem Sport 2 - což je 2 pozice muxu 4 frekvence 682. Všechny další kanály, které jsou na nižší frekvnci mux 1,2,3 frek. 658,666,674 a muxy 6 a 7 frek.170,5 a 163,5 + Sport1 už televizor nezobrazí. Vychází mě z toho, že buď televizor začne ladit EPG obráceně (nejdřív co vysílá v DVB-T a poté pozpátku od nejvyšší frekvence v DVB-C dolu) a jakmile dojde k číslu 99 další programy už nezobrazí. U mě je to kanál Sport 2. Může to být i obráceně, že začne ladit od začátku a všechny první kanály přeladí tak, že začne kanálem sport 2 a nechá 99 dalších kanálů a kanály před ním v EPG smaže, aby zobrazil maximum 99 knálů, neboť prý víc nemůže. Je zoufalý, že si člověk nemůže vybrat 99 kanálů u kterých by chtěl EPG (nebo nevím, jak to udělat). Např. pokud budu chtít mít EPG pro slovenské kanály, musím stáhnout EPG pro mux 2 což je asi 7 TV programů + asi 15 programů pro rádia. To mám 1/4 paměti vyčerpanou.

Prostě Philips, pravda pěkný obraz, ale úplně zoufalá tech. podpora. To co tady píšu si pouze vyvozuji. Nesehnal jsem nikoho, kdo by mě k tomu dal víc informací. Pokud se něčeho dopátrám, určitě dám vědět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...