Přejít na obsah

Problem s EPG na TV Philips


ivan.p

Doporučené příspěvky

Zdravím PHILIPSáře,

co se týká toho servisního menu tak je to v rychlém sledu 062596 + OK (to kulaté uprostřed toho navigačního kosočtverce). V nabídce options se tam dostanete na ty volby DVB-C. Pozor po změnách je vždy nutné uložit - je tam v menu někde uprostřed STORE, jinak když z toho vyskočíte (tím zpětným tlačítkem vlevo) tak se to neuloží a zůstává původní stav (taky mi chvilku trvlao než mi to došlo, bohužel na toto návod není) a potom nakonec samozřejmě vypnout a zapnout TV radši síťovým vypínačem. Jinak zálohy a obnovy se dělají v menu dole jsou tam DOWNLOAD TO USB a UPLOAD FROM USB (samozřejmě máte již zapojenu flasku v USB) a můžete si zvolit co zazálohovat buď vše nebo jen kanály či vaše nastavení obrazu a zvuku (také vhodné jestliže jste ztrávili XY času nastveními různých Smart Obrazů, taky by se mi to nechtělo dělat znovu a ani si ty hodnoty nepamatuji dělal jsem to vždy třeba při sledování filmu či sportu). Jinak znovu opakuji POZOR na ty pokusy s různými nastaveními vždy radši po jedné změně a kdyžtak se vrátit, když uděláte víc najednou a rozhodí se vám to těžko zjistíte co to udělalo. Rovněž ani já nezkouším laborovat s funkcemi, které tato televize nemá dle parametrů mít. Zdá se mi příliš jednoduché, abych si např. přidal satelitní tuner či spustil 3D jen v tomto menu, tam bude i nějaká hardwarová blokace a mohlo by se stát, že by TV třeba po restartu nenaběhla - pak se už nedostanete ani do tohoto menu a tím pádem ani neobnovíte ze zálohy (a jet s tím do servisu, aby mi obnovili firmware, že jsem si hrál v servisním menu .....? to by si mě asi vychutnali určitě min. finančně).

Co se týče toho ručního ladění, tak ty frekvence co nejsou na celé Hz 170,5 a 163,5 mi právě nešly ani ručně (nic to nenašlo), přestože tam ta frekvence i SR jdou zadat přesně dle upc?

To přejmenování stanic jde někde udělat ručně, ale u některých to také odmítne uložit jiný název a za 2 dny se to zase rozhodí? Tady to řeší zrušit automatické aktualizace pokud UPC neprovede zase nějaké přesuny, pak se to musí zase pustit.

Jinak co se týče programu mám v NET TV v internetu přidán odkaz tv.seznam.cz , který se zobrazuje celkem slušně akorát dost pomalu se načítá, někdy. Standartně má tato stránka jen zkl. CS programy, ale mám ho i v PC, kde jsem si přidal programy co mne zajímají, mám to uložený a kupodivu se mi to tak zobrazuje i v TV (patrně si to pamatuje z cookies na mojí IP adresu).

Tak když něco objevím dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prak: Díky za servis menu. Zkusil jsem zrušit 8 denní EPG, ale bohužel potom zmizí všechny kanály a je tam jen informace o aktuálně sledovaném programu. Zajímavé je, že přes klávesu "co dávají" se dostanu na informace o programech i u kanálů, které EPG nezobrazí.

Dále jsem v servis menu zkusil nastavit startovací a koncovou frekvenci při ladění tak, aby se naladil jen mux 2+3 a v EPG se zobrazil jen mux 3. Tím bych asi vyloučil nedostatek paměti. Další bádání vzdávám, nic mě nenapadá.

Jinak mohu potvrdit zkušenosti ostatních uživatelů s Technickou (ne)podporou ze strany Philipsu.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Vodafone station, 3 x CA modul
  • Havířov, Podlesí
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník lokomotiwa

Hodně štěstí :-)

Já jsem to už vzdal, zkoušel jsem s tím všechno možný, ale výsledek nakonec vždy stejnej. U mě se to chová tak, že mě televizor zobrazí EPG od kanálu Sport2 a výše (max.99 kanálů). EPG pro kanály na nižších frekvencí (mux1,2,3,6,7 + Sport1 z muxu 4) už nezobrazí. Některé programy se dají nahradit kanálama v DVB-T (české programy), kde EPG funguje, u ostatních EPG nemám(tedy to dlouhodobé, co dávají nyní a poté, tak to vidím). Samozřejmě jsem zkoušel ladit televizor i pro jiné země, ale výsledek vždy stejný (je tedy pravda, že Španělsko jsem nezkoušel, můžu, až budu mít čas, vyzkoušet, ale moc tomu nevěřim).

Zkoušel jsem i varianty s postupným laděním jednotlivých muxů, ale ani toto nepomohlo - přiklad: nejdříve jsem naladil pouze mux2 a dal aktualizovat EPG. V tomto stavu mě EPG na osm dní pro "slovenský" mux2 chodí. Poté doladím mux3 "filmové kanály", dám aktualizovat EPG a vidím EPG jen pro tento mux. EPG pro mux2 zmizí. Jsem tedy ve stavu, že mám naladěný pouze mux2 a mux3 17 TV kanálů, ale EPG mám jen pro 10 kanálů muxu3. Pokud budu postupně přidávat kanály, nakonec zmizí i EPG pro mux3 a budu ve stavu, jako kdybych dal vyhledat všechny kanály a poté dal aktualizovat EPG. Dělá to na mě dojem, že ladění EPG je samostatná věc a je jedno, jaké mám naladěné programy. Počítal jsem s variantou, že bych dal postupně naladit programy tak, abych nepřesáhl číslo 99, poté dal aktualizovat EPG, které by bylo kompletní a zbytek kanálů bych oželel. Bohužel to takto nejde, televizor jsem "oblbnout" nedokázal. Jak jsem psal, i když mám naladěno jen 17 programů, EPG mám jen pro 10 programů. Televizor smaže EPG pro mux2 a nahradí ho muxem3.

Technik z autorizovaného servisu už mě také nenapsal, takže se smiřuji s tím, že prostě EPG k některým kanálům nepůjde. Přesto, pokud by měl někdo radu, jak to udělat, abych měl EPG třeba k muxu3, budu rád, když napíše, jak toho docílil.

Aspoň, že ten Philips hezky ukazuje, jinak bych ho vyhodil z okna :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Probém so zobrazením EPG je v tom, že EPG sa nevysiela ku všetkým programom, ale len pre programy k momentálne naladenému muxu a k muxu frekvenčne vyšsie a frekvenčne nižšie. Preto u TV prijímača, ktorý pri prepnutí na EPG ponechá obraz a zvuk daného programu z muxu nieketoré programy EPG majú a iné s frekvenčne vzdialených muxov EPG nemajú. EPG nabehne až po prepnutí na daný program a záleží len na veľkosti pamäte TV prijímača, či sa EPG na uź zobrazených programoch nestratí.

Pri TV Panasonic sa pri prepnutí na EPG nezobratí obraz a zvuk , čo je trochu nevýhoda, ale na druhej strane všetky programy majú EPG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mám jeden problém s EPG, kromě toho co popisuje "Lokomotiva". Když jsem měl TV naladěné jen jako DVB-C jako Antena (jen české a slovenské programy) EPG ukazovalo správně česky. Nyní mám od UPC CA modul a ladil jsem DVB-C jako Kabel, nastaveno na Německo kvůli ručnímu zadání frekvence a dalších parametrů, tak EPG neukazuje dobře diakritiku (háčky, čárky). Nevíte co s tím? Firmware mám původní, v servisním menu jsem nic neměnil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Při nastavení země se automaticky nastaví i příslušná znaková sada (kódová stránka) pro daný jazyk nebo skupinu jazyků. Tedy při nastavení země na Německo nebude nikdy zobrazována česká diakritika, ale zástupné znaky. Problém se znakovými sadami je daleko složitější a přesahuje rámec tohoto fóra. Konkrétní řešení pro daný typ tv neznám, snad znovu zkusit naladit programy při nastavení země na Česká rep. S CA modulem problém v žádném případě nesouvisí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v tom, že pokud pro ladění stanic UPC nastavím zemi "Česko" tak nelze ručně zadat parametry ladění a pak to nenajde všechny kanály UPC....

A přímo v manuálu od upc se píše...pokud nelze stanice naladit navolte jinou zemi např. Německo Finsko atd...(popsáno výše). Nedá se to nějak obejít např v servisním menu, aby při nastavené zemi Česko bylo možno ručně upracit parametry????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...