Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Modul detekuje overeni uspesne a neodkoduje kanaly ani na potreti odeslani sparovacich souboru.

 

Od te doby nejede ani tv s settopboxem ve vedlejsim pokoji.

 

V pondeli prijde upc guy sem zvedav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Karel Brno

Zdravím všechny,

tak jak jsem psal, že se podělím o zkušenosti s CA modulem který jsem vyměnil za set top box, tak zde jsou :

 

1. Technik UPC se dostavil v 11:00 (dali rozmezí 10 - 12)

2. Set top box převzal, (já to poctivě naskládal do původní krabice, krabici nechtěl, jen nějakou igelitku)

3. Předal mi CA modul s kartou.

4. I vrazil jsem CA modul tam kam patří.

5. Spustil jsem automatické ladění na DVB-C.

6. Během cca 3 minut naladěno 110 kanálů plus ty rozhlasové.

7. Běží to jak z praku.

 

Závěr : takže zkušenosti vlastně nejsou žádné, protože to jede na "první zapojení". Jenom se mi trochu zdá, že ten set top box měl laicky řečeno ostřejší obraz. Celý den si hraji s nastavením obrazu na TV a teď se mi podařilo na volbě obraz "dynamický" získat velmi slušný obraz.

Tak bohužel jen tolik i když pro mě zaplať pánbůh že se s tím nemusím crcat.

Karel Brno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Karel Brno

tomus :

od techniků UPC jsem si nenechal nikdy nic instalovat, protože stačí pochytat rozumy od Vás zkušených a myslím, že to zvládne každý sám. Jen jednou a to bohudíky bezplatně, jsem si nechal ještě starý seťák vyměnit protože EPG mělo hrozné mezery v nabídce resp. nabídlo "Žádné informace o programu". To mě tedy štvalo. Takže technik přišel vyměnil seťák a nic. Prostě mi poradil, že to musím různě přepínat do té doby než to "naskočí" a to bylo vše. Teď to EPG chodí jako z praku, nabíhá velmi rychle a můžu využít všechny vymoženosti EPG TV-řazení programů do skupin, listování, skupiny "Oblíbených", zvolit pouze placené apod.

Takže tak.

P.S. Přeji všem pěknýho Silvestra a šťastný nový rok 2014 a samozřejmě na TV obraz jako břitva.

 

Karel Brno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

@Karel Brno Naladění kanálů nemá s CA modulem žádnou souvislost.

Nenaladil's 110 kanálů ale jen maximálně 22, každý z těchto kanálů/multiplexů obsahuje několik tv stanic. Ovšem těch televizních stanic jsi měl naladit cca 141, takže některý kanál/multiplex jsi nenaladil vůbec. Nejpravděpodobněji si nenaladil kanály K38 na 610 MHz a K39 na 618 MHz, které na rozdíl od všech ostatních používají modulaci QAM 256 (všechny ostatní používají modulaci QAM 64).

Takže doporučuju přejít na ruční ladění a nastavit QAM 256 a frekvenci 610 MHz a poté 618 MHz ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parametre obrazu sa nastavujú pre každý tuner a každý externý vstup vždy samostatne. Obraz z DTV tunera televízora musí byť minimálne tak dobrý ako z STB. Doporučujem v menu obraz vybrať typ zobrazovania: THX, je to certifikácia vernosti spracovania obrazu, ktorou sa pýšia len vyšsie modelové rady Panasonic ako je napr. G20. Kontrast nastaviť na max a jas nechať na nule, ostrosť nastaviť na +10

V menu zapnúť Inteligent Frame Creation, čo je prevzorkovanie na 600Hz, odstráni to sekanie pohyblivých scén pri nekvalitne vyrobených formátoch hlavne z externého zdroja signálov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pre Retiree: Panasonic pri automatickom ani manuálnom ladení nevyžaduje ani neumožňuje zadanie typu QAM. Zadáva sa len frekvencia a symbolová rýchlosť (možnosť zadať automaticky) a identifikácia poskytovateľa (možnosť zadať automaticky).

Doporučujem použiť funkciu: Aktualizácia zoznamu kanálov. Televízor preladí tuner a zaznamená všetky zmeny do predvolieb. Hodí sa to aj pri zmene názvu TV programu alebo doplnení alebo presune TV programu zo strany poskytovateľa služby. AK TV niektorú skupinu programov TV automaticky nenaladí. potom skúsiť ručné ladenie. Príčina môže byť v externom rušení alebo nízkej sile signálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Balky, to není můj problém, nicméně díky za užitečnou informaci. K problému Karla z Brna: 110 programů má do 140 programů daleko, ale opět - to není můj problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....

 

4. I vrazil jsem CA modul tam kam patří.

5. Spustil jsem automatické ladění na DVB-C.

6. Během cca 3 minut naladěno 110 kanálů plus ty rozhlasové.

7. Běží to jak z praku

....

Karel Brno

 

Proč všichni s laděním čekají až na modul, který s tím nemá co do činění. Jinak těch programů má být opravdu 141 + rádia

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Karel Brno

Zdravím všechny,

děkuji za Vaše příspěvky, ano vím, že ladí tuner TV a ne CA modul. Jsem už důchodce a říkám si multimediální dědek. Točím video, fotím atd., všechno tohle mě zajímá. Nicméně, nejsem v tomto oboru vzdělán a chytám rozumy všude kde se dá. Proto tedy omluvte mé nepřesné vyjadřování. Zkusím tedy ladit až z toho vymlátím co se dá, i když to pro mě není podstatné, protože si platím nějakou nabídku a ta mi stačí.

Přesto děkuji za Vaše reakce.

 

P.S. Ano, máte pravdu, je tam 141 TV kanálů a 42 rozhlasových. Nevím kde jsem k tomu číslu 110 přišel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...