Přejít na obsah

Dynamické IP adresy a připojení koncových zařízení


Návštěvník KeeN

Doporučené příspěvky

Návštěvník KeeN

Zdravím Vás, mám službu Internet FIBER 120, ke které poskytují 3 dynamické IP adresy. Znamená to, že budu moci připojit 3 koncová zařízení (PC, TV, herní konzole, ...) k internetu pomocí switche, který se nekonfiguruje? Moc děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

No, a kdych bych rad vyuzil vsech tri verejnych IP, protoze nechci mit se spolubydlicim stejnou IP, ale zaroven chci mit ve vnitrni siti vice nez tri zarizeni, ktere spolu maji vzajemne komunikovat, jak to vyresit, resp. jaky router? Predem diky za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Řekl bych, že je to trochu složitější.

Varianta 1)

Za modem dát switch.

Do switche připojit extra spolubydlícího - bude mít vlastní vnější IP adresu.

Do druhého portu připojit router a na něm si udělat vlastní sít. Navenek taky jedna IP, ale jiná, než spolubydlící.

Zároveň se ve vnitřní síti dá povolit různé sdílení.

 

Varianta 2)

Lepší router.

Sice budete mít oba navenek jednu IP adresu, ale spolubydlící může mít na DHCP vyčleněnou IP adresu. Potom ve jednotlivých firewallech tuto IP adresu odmítat, čili se z toho PC nedostane do ostatních PC.

Nebo by ten lepší router rovnou mohl umět VLAN (virtuální LAN), kdy se v rámci LAN nadefinují samostatné VLANy.

 

Já mám Netgear WNDR3700 (to je už poněkud starší typ) má celkem 4 WiFi dvě na 2,4GHz a dvě na 5 GHz.

Vždy jedna je součástí LAN a u druhé se dá říct, zda vidí do LAN, nebo zda vůbec vidí zařízení připojená na stejnou WiFi.

Dají se jednotlivně zapínat a konfigurovat, čili každá může mít jiný klíč u třeba "WPA2-PSK (AES)" nebo i jiný typ zabezpečení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna jsme se nepochopili. Nejde mi o to, aby mel spolubydlici ve vnitrni siti nejakou extrovni adresu. S nim prave chci, aby sdileni fungovalo. Doma je nejaka spolecna sitova tiskarna, fileserver, atp.. Tyhle veci na sebe samozrejmne videt maji. Jde o to, ze kdyz spolubydlici bude napriklad stahovat z nejake sluzby, tak pokud sdilime stejnou verejnou adresu, tedy bychom byli pod jednim obycejnym routerem, uz z ni nemuzu stahovat ja a opacne.. Nebo ban.. Kdyz se pripojime prez switch, je vse v poradku, kazdy mame svoji a vzajemne se neovlivnujeme.. Jen je pri pouziti switche problem s tou lokalni siti. Premyslel jsem o Mikrotik routerboardu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

To si musíš holt vybrat, jestli mít jednu síť a společnou IP (a stahovat z placených serverů, kde počet souběžných připojení nikdo neřeší), anebo mít každý IP svoji, ale bez možnosti být v jedný síti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...