Přejít na obsah

Pomalý net v ntb


Návštěvník Weiny

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jaku
...nevys nahodou ktery to jsou? ...

Tak vidím, že jsem napsal kde co, ale na otázku jsem neodpověděl.

 

V dnešní době budou mít všechny routery už gigabitové porty.

Jinak tu právě řešíme to, že i když má specifikaci "N", tak nejede požadovanou rychlosí. Mě např. velmi kvalitní router ze 60 Mbit/s pustí do wifi (tedy přes to "N") pouhých 30Mbitů/s.

No a u specifikace "g", to ani nechci vědět. :(

 

Navíc giga port ještě neříká tu propustnost, se kterou jsi to právě ty popletl.

Záleží na rychlosti procesoru, velikosti a rychlosti paměti, nastavených službách (firewall, atd.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mike

Nevim jak uz to mam popsat ale prilozil sem tabulku z te strance o ty nejlepsi routery v tejhle dobe. Ten nejelepsi zvlada 800mbit a samozdrejme sem necekal ze to bude 1000mbit protoze kazdey vy ze to vzdycky je nisi. O tom neni debata.

 

Jen sem naznacil z N routery jsou rychlejsi a protoze jsou novejsi routery tak maji giga porty. To byla moje souvislost z N a gigaport napsal sem to jednoduse a necekal sem ze se to bude rozebirat do podrobna ale mohlo me to napadnout. Priste jsi dam vetsi pozor a pridam tam vetu na vice aby nedoslo k nedorozumneni.

 

Ale porad nevim jestli muzu koupit G router z giga porty? Nebo musim koupit N router aby sem mel giga porty?

 

Pokud nemuzu koupit G router z giga porty tak proto sem to napsal tak.

Pokud ale jsou G routery ktery maji giga porty tak sem se mylil a napsal sem to spatne protoze jsem jsi neuvedomil z nektery G routery maji giga porty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

A dokola napsal jsem:

"V dnešní době budou mít všechny routery už gigabitové porty."

 

Není vztah mezi specifikací "G" a "N", která se týká WiFi a rychlostí portů.

Není jen tak zaručené, jak gigový port bude rychlý. Klidně ten router i když má gigový port bude mít mizernou propustnost.

Naopak kvalitní stovkový port může v routeru dosáhnou velmi slušné rychlosti. Tedy pokud mám internet 60Mbit/s tak mi teoreticky stále stovkový port stačí.

 

Co ti mám víc napsat? Vůbec se neřiď G nebo N, neřiď se ani podle rychlosti portů 100 nebo 1000 Mbit/s, vyber si klidně podle té tabulky, na kterou jsi dal odkaz.

 

A kdybys nechtěl WiFi, tak si klidně kup kvalitní router za 10-20 tis. bez WiFi (tedy ani G ani N).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mike

Ach jo to je tezky fakt proste odpovedet normalne na otazku.

 

Ja se neridim podle G nebo N.

 

Je to opravdu tak tezky pochopit ze sem naznacil ze N routery maji gigabitove porty ktery dosahujou rychlost 800mbit.

 

A ze na priklad muj linksys wrt54gl ma byt 100mbit ale propusti kolem 35-40mbit. Ale z jinym firmware muze dosahnout 80mbit.

To ze nekdo jsi treba myslel ze mluvim o 800mbit WIFi za to nemuzu, protoze jsem jsi myslel ze kazdymu to bude jasny ze mluvim o hard wired connection.

 

Nevim uz to lyp nemuzu vysvetlit bohuzel ale aspon byla zabava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Zapomeňme na nesmysl porovnávání rychlostí portů podle specifikace WiFi, a vraťme se o čem bylo toto vlákno:

 

60Mbit připojený twistem:

1544454507.png

WiFI 5 GHz:

1544456506.png

1544457663.png

WiFI 2,4 GHz:

1544459182.png

1544464307.png

 

U 5 GHz a/n jsem to nekontroloval, ale u 2,4 GHz b/g/n mám volný kanál a sousední také nejsou obsazené.

Vše měřeno na stejném místě, cca 2 metry mezi routerem a notebookem.

Router Netgear WNDR3700 Verze firmwaru V1.0.7.98 (Vím, že je i novější, ale router si ji sám nechce stáhnout.)

Rychlost zásadně nekolísá, je to přibližně stejné.

 

Nechápu, jak jsem mohl být tak slepý. A všem se velmi omlouvám.

Router samozřejmé má N, ale NB FSC Lifebook E 7110 zřejmě ne, karta je totiž Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network Connection.

A ačkoli je duální 2,4 i 5 GHz, tak má jen ABG.

Co bych chtěl od 4 a půl roku starého kousku. A papírových 54 Mbit/s to udělat přeci nemůže.

 

O víkendu ještě zkusím Asus EEE. :)

A HTC Sensation N má, ale tam zas od mobilu tolik nečekám.

Ping 47ms; Down: 41,1; Up:6,1

 

Opravdu se začínám těšit na příští týden. Dell jsem měl zatím nejraději. :)

Upraveno uživatelem Jaku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sebior

Nebylo by špatné, kdyby někdo promazal výše uvedené příspěvky mimo mísu a uživatelé zapisovali své dosažené rychlosti, typ routru, typ wifi karty (čip), a v případě duálních zařízení použitou frekvenci. Typ ntb nemá moc cenu, protože karty nemusí být shodné. Bylo by to vodítko pro ty, co chtějí vyměnit či pořídit nový HW.

 

P.S. Možná by se hodila i ver. firmware routru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi pred rokem a pul vysel v Casopise Computer test 14. Wifi routeru, koho to zajima tak si to muze precist zde (strana 82):

http://www.zive.cz/Files/ArchivCasopisu ... CR1008.pdf

 

Letos pak vysel test devíti dualbandových routerů (s. 116)

http://www.ulozto.cz/10610048/computer- ... rie-cz-pdf

 

Dalsi zajimavy test vysel v casopise Chip:

http://earchiv.chip.cz/cs/earchiv/vydan ... fi-pdf.pdf

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Díky za linky na testy routerů. I když tam ten můj TP-link skončil na 8.místě, myslím že v poměru cena/výkon/výbava by měl být první :wink:

Včera mi to nedalo a naplněn informacemi odsud jsem dal ntb vedle routeru a laboroval s těmi nastaveními routeru, především kanály, šířkou pásma a normou sítě. Nakonec se mi podařilo neuvěřitelné, po mnoha nezdarech jsem skončil na docela stabilní hodnotě 50Mbit, a to i po přenesení notebooku za stěnu, kde jsem měl předtím další ztrátu. Ráno jsem to zkoušel znovu speedtestem.net a je to pořád OK.

Takže mé výsledky jsou:

Vypnutí upnp (jak radil Slamb) ničemu nepomohlo.

Nastavení nyní mám:

Channel:4

Mode:11bgn mixed (pokud jsem dal jen g, rapidně to kleslo, pod 10Mbit, samotné n dalo stejně jako bgn mixed)

Channel width: 40Mhz (zdálo se mi to lepší než na 20 či auto)

Max tx rate:300Mbps

 

Tak přeji pěkné testování. Nejvíce změn rychlosti bylo při změně kanálů, to bude mít asi každý jinou hodnotu, mě ze všech 13-ti vyšla nejlíp 4-ka 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mopachi

Zdravím, vím že to nepatří do této sekce ale nevim kde se mam zeptat mě by zajímala trošku jiná věc, přemýšlím o internetu od UPc 25Mb a zajímalo by mě pokud mate nekdo tento tarif kolik jede prumerne uploud nikde jsem se to nedocetl a pani na infolince bohuzel nebyla ani po 5 minutach schopna me říct kolik to je.Díky za odpověd P.S.Jak jste na tom se spolehlivostí upc internetu cetl jsem tady spoustu prispevku a mam z toho rozcarovane pocity...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...