Přejít na obsah

Jaký je rozdíl mezi moduly od UPC a od firmy LICA


Návštěvník evid

Doporučené příspěvky

Návštěvník ski1961

Otázkou tedy zůstává, proč mi operátor na lince UPC na můj přímý dotaz, zdali bude jejich CI+ modul fungovat i v TV s CI slotem odpovědl, že nebude, že je je nutné, aby měla tv slot CI+, což mají i jako informaci na jejich webové stránce v sekci CI moduly.

 

Takže si myslím, že dokud se tu neobjeví info od někoho, kdo má jejich CI+ modul a hraje s tím v TV s CI slotem, to to budou jen spekulece a čistá teorie. Jak píše tomus, je zde více vláken k tomuto tématu a zatím jsou informace jen od těch, kteří mají CI+ modul od UPC, ale hrají ho v tv s CI+ slotem, takže nemají žádný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatim to vypada me mezi CA moduly od Licy a UPC nejaky zasadni rozdil neni, jestli vubec nejaky:

 

UPC pouziva moduly:

Software Version: CNX-SECPLUSGRC-2.8.1

Hardware Version: 4.0.2

 

Lica ma aktualne CAM se stejnym HW 4.0.2 a SW 2.8.2, nekdo zminoval i trochu starsi 2.7.9.1

a vubec bych se nedivil, kdyby se tu jeste nasel nekdo s SW 2.8.0 nebo 2.8.1

 

Takze na pravdivost tvrzeni Licy, ze jejich CAM funguji i ve slotech bez CI+ a ty od UPC pouze v slotech s CI+, to zatim moc nevypada. 8)

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Otázkou tedy zůstává, proč mi operátor na lince UPC na můj přímý dotaz, zdali bude jejich CI+ modul fungovat i v TV s CI slotem odpovědl, že nebude, že je je nutné, aby měla tv slot CI+, což mají i jako informaci na jejich webové stránce v sekci CI moduly.

 

Takže si myslím, že dokud se tu neobjeví info od někoho, kdo má jejich CI+ modul a hraje s tím v TV s CI slotem, to to budou jen spekulece a čistá teorie. Jak píše tomus, je zde více vláken k tomuto tématu a zatím jsou informace jen od těch, kteří mají CI+ modul od UPC, ale hrají ho v tv s CI+ slotem, takže nemají žádný problém.

A myslíte, že ten operátor ví něco víc než mu někdo řekl to co řekl pak on Vám? :)

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celé se mi to nelíbí. Tím, že garantuje UPC jen funkčnost v CI+ televizorech snad znamená, že někdy v budoucnu již moduly od Licy fungující v CI i CI+ budou také od jednoho krásného dne fungovat jen v CI+ ? Tím, že se zruší podpora těchto modulů ? Vypnutím CI modulů "na dálku" ? Je něco takového možné ? Proč se smysl přechodu na CI+ a zamýšlené kroky v budoucnu pořádně nevysvětlí? Tyhle změny za pochodu bohužel nejsou nic vyjímečného, viz např. Skylink a další při přechodu z CW na Irdeto. Teď už se nově přidávané programy dají sledovat jen na nových kartách...

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejake vypinani starsich modulu s rozhranim CI nehrozi,

ve specifikaci CI+ modulu se pise (prelozeno googlem):

CI Plus nebo rozhraní Common Interface Plus realizuje formu ochrany proti kopírování mezi podmíněném přístupu modulu (CAM) a televizní přijímače (Host). CI+ je zpětně kompatibilní s CIv1. Staré televizní přijímače, které mají CIv1 CI slot, lze použít s CI+ CAM, ale pouze ty, pro prohlížení televizních programů, které nejsou označeny jako CI+ chráněna.

ci.jpg.bec141b833b7c622cb476d770e567461.jpg

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dnes sem si objednal pronajem cam od upc tak jsem zvedavej jak to pojede. Posledni cam jsem mel od licy, ktery se po roce rozhodnul a prestal komunikovat s televizi (vyzkouseno na 2 zbyvajicich tv v domacnosti s pouzitim jineho cam od licy a s tim to fungovalo) na reklamaci nejak nemam naladu, plus kdyz je v tehle dobe moznost mit cam primo od upc, tak je volba asi jasna. Kompatibilita mi ani nejak velky vrasky nedela, po prozkoumani internetu a zdejsiho fora clovek nasel par uklidnujicich clanku a vyjadreni. Spis me udivuje jak skrze CI+ bude poskytovatel zasahovat do celyho deni okolo Vasi/nasi televize.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Má někdo praktickou zkušenost s nahráváním na usb (PVR) u tv s ca+ modulem ? Jde mi o to zda nahrávíní není ze strany UPC nějak omezováno ? Pročítal sem nějaké starší posty a tam bylo uvedeno že zatím se nic neomezuje a že snad v budoucnu . Neví někdo jaký je současný stav?

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465, CA modul
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...