Přejít na obsah

Jaký je rozdíl mezi moduly od UPC a od firmy LICA


Návštěvník evid

Doporučené příspěvky

Návštěvník mipo

Tak jsem konečně vrátil STB Kaon a místo něj od UPC objednal Modul CI. Dnes to technik přinesl a začínám mít strach, že jsem z přešel z bláta do louže. Televize sice naladí 111 digitálních kanálů, 28 radiových a dalších 16 kanálů, u kterých jsem zatím nezjistil, o jaké kanály se jedná. Hraje však pouze těch několik kanálů, které jsou šířeny zdarma a u ostatních se objeví hlášení, že kanál je zakódovaný a poznámka "non activated". V manuálu není nikde zmínka i tom, jak kartu aktivovat, tak jsem zvědav, kdy a jestli vůbec to bude fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě to bylo to samý - musíš mít televizi zapnutou, aby ti poslali signál. Pokud jsi ji neměl zapnutou, zavolej na infolinku a řekni jim, ať ti pošlou obnovovací signál (během té doby samozřejmě musí být TV zapnutá) a pak už by to mělo být OK.

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Brno-Ponava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kulombo

Už se mi stalo, že si slot nenačetl modul. Koukni do informací CI, jestli je načtený, když ne, opatrně s ním hýbej, než narazíš na správnou polohu a chytne se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz technici UPC roznasi ty moduly, tak by take zakazniky meli upozornit na mozne problemy s jejich uvedenim do provozu,

nebo pripadne k modulu dat aspon strucny tisteny navod, ktery by mohl vypadat nejak takto:

- naladit kanaly v DVB-C (111)

- pri vypnute TV spravne zasunout modul s kartou do sachty a po zapnuti zkontrolovat v menu tv zda televizor modul detekuje

- nechat televizor zapnuty a pockat az se modul sparuje s kartou a nabehnou kodovane kanaly

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

Nevím, jak dlouho trvá, než se modul s kartou spáruje. Předpokládal jsem, že když mi technik přinese modul s kartou, která je v něm zasunutá, tak že je to už spárované. Při objednávání se mne pracovník z KC ptal, jestli požaduji i instalaci která stojí 200 Kč, nebo jestli si modul nainstaluji sám. Když jsem se zeptal v čem spočívá instalace, řekl mi že v tom že technik modul zasune do televizoru a spustí instalaci. Za to se mi poplatek 200 Kč zdál trochu moc, tak jsem řekl, že si modul naistaluji sám.

Takže technik přijel, předal mi modul se zasunutou kartou, vyplnil předávací protokol, vzal si Kaona s ovládáním a manuálem a odjel.

V balení modulu je sice návod, který popisuje jak modul zasunout a jak naladit kanály, nikde ale není zmínka o tom, že modul vyžaduje nějaký čas ke spárování s kartou ani o jak dlouhý čas, kdy je třeba televizor nevypínat, se jedná a hlavně zda spárování proběhne automaticky, nebo je třeba znovu kontaktovat UPC.

To jsou informace, které v návodu k modulu chybí. Doufám jenom, že aktivace a spárování nebude trvat několik týdnů a vyžadovat mnohé kontakty s KC, protože nemám UPC telefon, takže každý hovor s KC pro mne znamená další náklady a hlavně proto, že já si sice vystačím s PC a internetem a na televizi se dívám jen občas, ale moje paní v případě nedostupnosti z kanálů, na které je zvyklá po dobu delší než několik minut, upadá do stavu hluboké deprese se všemi průvodními příznaky.

Tak mi držte palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Určitě to bude v pořádku. Mě ještě od Lica to trvalo asi 2 hodiny. Set top box jsem nechal přes noc zapnuty. A televizi asi 2 hodiny a pak už to šlo. Ale bylo to od Lica. A máte jen pronájem karty nebo jste si jí koupil?

Chtěl bych si ještě jednu koupit a nebýt už úplně závislí na UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

Mám pronajatý modul od UPC. Nabízejí tuto službu za 49 Kč měsíčně. Místo stálého zlobení s Kaonem, za který jsem platil 151 Kč/měs je to fantastické. Jen to má, jak vidno, zatím nějaké mouchy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...