Přejít na obsah

Jaký je rozdíl mezi moduly od UPC a od firmy LICA


Návštěvník evid

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník ski1961

Přátelé, dnes jsem si dlouze povídal s technikem od firmy Lica a nechal jsem si vysvětlit, jak je to s těmi moduly CI a CI+ a kompaktibilitou s tv s CI sloty.

 

1. UPC nabízí pouze CI+ modul, tedy se vyžaduje, aby Tv měla CI+slot. Upc v něm má nahraný jejich software.

 

2. U modulů z Lica je to složitější. Prý od prosince 2011 zasílají také jen CI+ moduly, ale tyto moduly nahrávají svým softem, který je jiný než u UPC, protože Lica nedodává jen pro UPC, ale ještě pro jiné operátory. Proto tam nahrávají jiný soft, který je kompaktibilní i ve starších Tv, které mají pouze CI slot. Prý to zaručují !! Prý se jim nestalo, že by jim takto někdo kvůli tomuto modul vrátil. Pokud by se tak stalo, do 14 dnů se může modul vrátit bez problémů.

 

Na moji otázku, proč tedy tv hází informace o CI modulu od nich s tím, že nějaká hlásí CI+ a nějaká jen CI, tak to prý je tím, že pokud jejich mudul dáte do Tv, která má již CI+ slot, tak ta tv to umí přečíst. Pokud ten modul dáte do Tv, která má jen CI slot, tak to (+) přečíst neumí a proto zobrazuje v popisu jen CI.

 

 

Snad jsem to napsal dost srozumitelně a myslím, že veškeré další dohady o tom, zdali modul od Licy bude fungovat či nebude jsou zbytečné. Zkráceně na závěr:

 

1. modul CI+ od UPC, pouze do tv s CI+ slotem.

2. modul CI+ od Licy funguje ve všech tv s CI/CI+.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, dnes jsem si dlouze povídal s technikem od firmy Lica a nechal jsem si vysvětlit, jak je to s těmi moduly CI a CI+ a kompaktibilitou s tv s CI sloty.

 

1. UPC nabízí pouze CI+ modul, tedy se vyžaduje, aby Tv měla CI+slot. Upc v něm má nahraný jejich software.

 

2. U modulů z Lica je to složitější. Prý od prosince 2011 zasílají také jen CI+ moduly, ale tyto moduly nahrávají svým softem, který je jiný než u UPC, protože Lica nedodává jen pro UPC, ale ještě pro jiné operátory. Proto tam nahrávají jiný soft, který je kompaktibilní i ve starších Tv, které mají pouze CI slot. Prý to zaručují !! Prý se jim nestalo, že by jim takto někdo kvůli tomuto modul vrátil. Pokud by se tak stalo, do 14 dnů se může modul vrátit bez problémů.

 

Na moji otázku, proč tedy tv hází informace o CI modulu od nich s tím, že nějaká hlásí CI+ a nějaká jen CI, tak to prý je tím, že pokud jejich mudul dáte do Tv, která má již CI+ slot, tak ta tv to umí přečíst. Pokud ten modul dáte do Tv, která má jen CI slot, tak to (+) přečíst neumí a proto zobrazuje v popisu jen CI.

 

 

Snad jsem to napsal dost srozumitelně a myslím, že veškeré další dohady o tom, zdali modul od Licy bude fungovat či nebude jsou zbytečné. Zkráceně na závěr:

 

1. modul CI+ od UPC, pouze do tv s CI+ slotem.

2. modul CI+ od Licy funguje ve všech tv s CI/CI+.

 

To bude pak ten rozdíl 200,- Kč o co je ten modul v Lice dražší :lol:

 

Jinak jsou to kecy, CI+ moduly normálně chodí v TV s CI rozhraním

 

Nemá tu někdo modul od UPC aby sem dal výpis verze CI+ modulu, mohli bychom pak porovnat pravdomluvnost technika z Licy :P

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hurry

Tak jsem se dnes dozvěděl na info lince UPC,že UPC kvůli nějakým technickým problémům zase neprodává moduly CA.A kdy začnou prodávat,nevědí!! :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MarioAL
Dotaz na ceskych kolegov,klientov UPC CZ a majtelov CA modulov.UPC SK dava na jeden mesacny pausal jeden CA modul.Niekde som cital,ze UPC CZ dava dva CA moduly na jeden mesacny pausal.Ja momentalne vyuzivam zakladny STB a CA modul a chcel som aj druhy CA modul namiesto STB,ale musel by som platit dva pausaly mesacne za dva CA moduly.Chore!!!

 

 

Teraz je to tak, že môžeš mať 2 CAM, ale musíš vrátiť set-top box.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...