Přejít na obsah

Dotaz na rozbočení internetu od UPC


Návštěvník hit.man

Doporučené příspěvky

Návštěvník hit.man

Koupil jsem si internet do UPC tarif Fiber power 10, dostal jsem modem Motorola SB5100E, když přes lan připojím jakýkoliv wifi router na rozbočení pro více pc, půjde mi to bez problémů? Nebudu muset klonovat MAC adresu atak podobně?

 

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník martinbos

ahoj všem, potřeboval bych poradit jak zapojím, a jestli to jde wifi router mezi modem motorola SB5100E od UPC a počítač, potřeboval bych ještě wifi v místnosti, jestli má někdo nějaký odkaz na podrobný návod budu moc rád, předem všem děkuji za jakoukoliv radu, s pozdravem Martin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navod od Slamba:

 

Tak nejprve je třeba začít vybalením z krabice... to bejvá obvykle nejsložitější část, protože každá taková krabice je celkem natěsno poskládaná, aby obsah náhodně nevypadnul... pak bych vzal anténu a namontoval ji na příslušnej konektor... dál se veme přiloženej utp kabel a jeden jeho konec se strčí do konektoru WAN, druhej konec se píchne do modemu místo původního kabelu, kterej vede do počítače... kabel z počítače se přemístí do zásuvky LAN1 8) vemeš přiloženej napájecí adaptér, na jednom konci (tom menším) ho strčíš do routeru, na druhym (tim větším) do zásuvky na elektřinu... aby to nebylo málo, koukneš se na štítek routeru, jakou adresu má defaultně nastavenou, obvykle to bejvá 192.168.1.1... tuhle adresu zadáš do prohlížeče, opíšeš tam jméno a heslo, který najdeš na stejnym místě jako adresu, a přihlásíš se :wink: tam budeš hledat nastavení zabezpečení bezdrátový sítě (wireless security apod.), kde vybereš z roletovejch menu volbu WPA2 Personal a TKIP+AES... pak už si jenom nastavíš supertajný heslo pro přihlášení do bezdrátový sítě... nakonec by bylo vhodný si v administraci routeru nastavit svoje přihlašovací heslo do nastavení routeru (defaultně bejvá admin), aby se v něm nemoh hrabat každej jouda, co se bude zrovna nudit... na úplnej závěr všech závěrů jako taková třešnička na dortu přijde důležitej restart modemu... vytáhneš ho na pár sekund ze zásuvky na elektřinu a zase stčíš zpátky... 8)

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník martinbos

tumusi moc ti díky za návod, všechno přesně tak dělám, ale bohužel to nefunguje, má ještě někdo zkušenosti jestli vůbec routr TP LINK TL-WR542G komunikuje vůbec s modemem Motorola SB5100E? Děkuji jste skvělí za ty rychlé odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

a co zkusit použít google?! Hned první odkaz po zadání názvu routeru:

 

http://woko.snedl.net/navod-jak-nastavit-router-tp-link-tl-wr542g/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam take router TP-Link s modemem Motorola SB5100E a funguje to bezproblemu,

obecne neni duvod aby nejaky router s jakymkoliv modem od UPC nefungoval.

 

Napis co konkretne ti nejde.

 

Jinak navod na nastaveni toho routeru najdes take zde:

http://woko.snedl.net/navod-jak-nastavi ... tl-wr542g/

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník martinbos

no právě že jsem to hledal všude na netu tenhle návod jsem tam našel, i jsem to podle toho tak nastavil, ale štáva do pc mi nejde, telefonem wifi nebo spíš router najdu, ale nelze se připojit i po zadání správného hesla, router jsem po nastavení restartoval, a také nic, přitom jsem ho ještě před nedávnem používal a fungoval bez problémů, nemůže tam být ještě nějaký jiný fígl v nastavení, třeba u té macclone adres?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník martinbos

to vše jsem udělal přes reboot, i jsem modem odpojil, a ukazuje mi to v připojení IP4 omezeno, a ještě nenastavuje se nějak pod networkem lan?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...