Přejít na obsah

xxx


tomus

Doporučené příspěvky

Zdra!

Jasně, zkusím. Mezitím se můj Haňďan opět o něco "připrobudil" a zvuk je při plném zesílení z přístroje = plný signál do tv výrazně lepší. K tomu pozn., kdo nezná: Dříve se přístroje, např. tv přijímače tzv. zahořovali, než šly z výroby do distribuce. Tedy nechali se zapnuté 24 n. 48 ho. Kde jsou ty časy! Takže přístroje po zapnutí mírně mění během prvního dne, dvou provozu své vlastnosti, pže jsou "v záběhu".

K Haňdanovi: Nevěděl by někdo nebo neměl by, nebo nedokázal by napsat výše uvedený script na přepis vlastností ukládaných video-souborů v Haňdanovi pod Wokňousama? V nějaké dostupném programu. A nenapsal by návod, jak do Haňdana tento "virus" přenést??? My, kdož nejsme Linuxáři, natož abychom byli zběhlí v progamování, jen smutně koukáme na podrobně uvedený script. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onen zminovany skript je dostupny v tomto vlaknu .... jak se tu pise nejde o "opravu" firmware ale pouze o opravu ulozenych dat ... je k tomu potreba fyzicky vymontovat disk a ten pak pripojit na pocitaci s linuxem na kterem se tento skript spusti ... nasledne disk vratit a pres usb prenest soubory do PC a nasledne provest konverzi z .hav na .ts atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny!

Ještě mne napadlo: Nezkoušel jstwe někdo něco s tím sériovým portem u Hanďana 6000? V návodu je sice uvedeno, že slouží k propojení pro servisní účely, ale nečetl jsem v diskusích, že by se o něm někdo zmiňoval (možná jsem přehlédl). Samozřejmě sériové propojení chce nějaký vhodný soft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim zvukem to urcite neni normalni, pokud ja mam pripojen DVR a prepinam mezi digitalem a analogem tak zvuk z DVR (pokud ho mam zesilany na max.) je o neco silnejsi,

takze zkus k TV pripojit nejlip pomoci stejneho kabelu neco jineho a zkontrluj jestli zvuk OK nebo je take slaby.

:idea: Ke všemu jsem zjistil, že mám mono-zvuk všude: na digitálu z Haňďana i na zbylém analogu, který mám zapo z Haňďanova tv-outu do počítače.

Problém jsem konzultoval s kamarádem, který se v tom a ve videu dosti hrabe, a docela dobře mi poradil, že by problém mohl být ve SCART-kabelu. Říkal, že si po všech možných experimentech a zkušenostech koupil kabel zn. Bendridge, který je sice dost drahý (cca 290 - 300 Kč), ale kam si ho dal, tam problémy zmizely. SCART kabel dodávaný s Haňďanem je ten z nejlacinějších a tomu odpovídá jeho kvalita.

Kabel jsem vyměnil za jakýsi také dosti drahý, co už ho mám několik let (tenkrát stál v normální prodejně také asi 300,-), takový tlustý, průhledný, hodně barevný, a problém s mono zvukem zmizel, i signál z Haňďana se, samozřejmě, zesílil - předtím s orig. kabelem nešel do tv zvuk. signál signál z kanálu B. K tomu se ještě výrazně, ale opravdu výrazně zkvalitnil obraz.

Mohu tedy doporučit výměnu kabeláže (vč. koaxiálu od zásuvky) za vysloveně kvalitní, jak mi to doporučil můj kamarád. Velmi často má tato akce za následek zmizení různých drobných poruch, "drop-outů" v obraze i zvuku. Kdo jste měl co dočinění se zařizováním si kvalitní video či zvukové aparatury doma, nebo dokonce se zařiz. zvuk. studia, dáte mi nejspíš za pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Asi blbej dotaz ale "downgrade" na starsi FW je nejak realizovatelnej ? :)
Pokud bys ho nekde sehnal, tak ano.

Dotaz zní, dá se firmware v 1.0 skutečně sehnat, nebo se o tom jen piše v teoretické rovině? Taky jsem jeden z těch co naletěl a upgradoval :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník goldman5

pls nejde prosim vas niak rychlejsie prenasat z handanu do pc cez usb???

1 GB som kopiroval cca aj pol hod ...

HDD nejde priamo napojit v pc tak aby ho ,,system" videl...diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...