Přejít na obsah

Připojení, router, atd.


Návštěvník jb

Doporučené příspěvky

Návštěvník jb

Zdravím, chystám se objednávat internet od UPC (konkrétně UPC Fiber

Power 10) a jelikož jsem u UPC nový, mám pár otázek.

 

1. Z obyváku, kde je přípojka, potřebuji dostat internet do pokoje. Navrtá mi technik díry do zdi, nebo to je na uživateli? Na odkazu přikládám nákres, kudy by bylo možné kabel protáhnout, je to ta zelená čára. Je to jediná možná trasa, protože tam později budeme provádět rekonstrukci.

http://basa.wu.cz/byt.jpg

 

2. V síti budou dva počítače plus se občas připojím z notebooku, takže budu kupovat router, ale chtěl bych znát váš názor. Bude stačit tento: http://www.alza.cz/edimax-br-6228nc-d219121.htm nebo by bylo lepší připlatit a vzít něco třeba se dvěma anténama?

 

3. Když už budu mít tu wifi, pak by možná stačilo připojit ty dva počítače přes USB síťovku, ale nevím jaká bude případná ztráta rychlosti? Na PC 1 budu hrát občas hry po internetu, nebyly by vysoké pingy? A byla by lepší USB síťovka s anténkou nebo stačí bez? Případně jakou byste doporučili? Řešení přes wifi by pro mě bylo jednodušší, ale obávám se těch rychlostí a pingu.

 

Vím, že třeba výběr routeru se tu řeší jinde. Omlouvám se, ale chěl jsem to mít všechno pohromadě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technici vam diry do zdi samozrejme vyvrtaji a natahnou kabely.

Pri vyberu routru vam moc neporadim, ale Edimax patri k levnym znackam, takze podle toho by se dala ocekavat i uroven kvality.

U propojeni PC bych pokud mozno preferoval dratove propojeni, bezdrat je sice pohodlnejsi na zapojeni, ale zase neni zdaleka tak stabilni.

U poklesu rychlosti u wifi zalezi na konstrukci zdí a vzdalenosti, ale u pouze 10 Mbit tarifu, bych se toho poklesu tolik neobaval, odezva si myslim ze bude vpohode.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jb

Díky oboum za odpovědi.

 

Někdo mi říkal, že se účtuje za každou vyvrtanou díru 500. To je pravda?

Kdybych to řešil přes wifi, tak by byl router hned u přípojky (viz nákres), takže signál by procházel přes celkem dost zdí. Navíc je tu hodně jiných wifi sítí, tak nevím jestli by to neovlivňovalo kvalitu. Pokud by technik zdarma navrtal díry alespoň k tomu jednomu PC, tak je to v klidu, na tom druhém PC a notebooku mi stačí pomalejší rychlost a odezva.

 

Slamb: Jaká speciální nabídka? Co za router a oproti čemu o desetikorunu levnějc? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky oboum za odpovědi.

 

Někdo mi říkal, že se účtuje za každou vyvrtanou díru 500. To je pravda?

Kdybych to řešil přes wifi, tak by byl router hned u přípojky (viz nákres), takže signál by procházel přes celkem dost zdí. Navíc je tu hodně jiných wifi sítí, tak nevím jestli by to neovlivňovalo kvalitu. Pokud by technik zdarma navrtal díry alespoň k tomu jednomu PC, tak je to v klidu, na tom druhém PC a notebooku mi stačí pomalejší rychlost a odezva.

 

Slamb: Jaká speciální nabídka? Co za router a oproti čemu o desetikorunu levnějc? :)

Za vybudování zásuvky se účtuje 504Kč. Né za každý průraz.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...