Přejít na obsah

Změny ve frekvencích (Ostrava) aneb milujeme digitalizaci!


Návštěvník richard44

Doporučené příspěvky

Návštěvník richard44

Tak nám teď v centru Ostravy UPC zřejmě proměnilo kmitočty; někdy 10. prosince zapnu TV s vypnutým STB a všechny programy v tahu! Nechám tedy běžet autom. ladění a k mému překvapení z původních cca 40 kanálů se mi naladilo jen 14. :) Za tohle vděčíme digitalizaci, že? 8)

 

Když nepočítám ty analogové, které jsou na velké televizi opravdu relativně špatně koukatelné, ladil jsem i DTV, kde se přes DVB-T naladilo 12 kanálů v kvalitě srovnatelné se STB, dále 3 kanály HD (ty bohužel moje plazma z roku 2007 neumí zpracovat (jde slyšet jen zvuk), kdo by se taky divil, že?), pět kanálů "pay TV X" (za X dosaďte čísla 1-5) a nakonec sedm rádií.

 

O testovacím provozu DVB-T jsem slyšel, ale ↓

jak to bude s těmi analogovými programy?

UPDATE: V kabelu zůstane již pouze těch 14 kanálů, dál se to již moc měnit nebude, časem prý možná ještě nějaký ten kanál přibude.

 

 

To po digitalizaci nezůstane žádný kanál a divák se bude muset dívat výhradně přes STB? S tím souvisí můj další dotaz... ↓

Může UPC zapůjčit k jedné smlouvě více set-top-boxů? Protože stabilně jsem zvyklý na dvě TV (obývák + ložnice) a předpokládám, že po slavné digitalizaci můžu bez dalšího STB druhou TV vyhodit z okna... :D(samozřejmě řečeno s nadsázkou)

UPDATE: Může (až dva - za příplatek), viz tento PDF.

 

 

Jinak, doma máme ještě třetí TV, ale tu jsme vyhráli a je značky SHARP (model LC-37D44E-BK). Nemůžu si stěžovat, avšak při ladění DTV ta televize správně neodliší rádia a TV, takže část kanálů je v režimu "DTV" a další část kanálů plus rádia jsou v režimu "Radio". Část programů je totiž na jednom muxu a rádia s jinými programy jsou na jiném muxu. Ta televize vyhodnotí seznam ryze televizních kanálů z prvního muxu, které šoupne do módu DTV a pak vyhodnotí údaje z jiného muxu, kde kromě rádií najde i další kanály, a tyto všechny pak šoupne do módu Radio. Je to normální? U značek Samsung ani LG jsem se s takovouto peechovinou zatím nesetkal...

 

Poslední dotaz: když má televize CI slot, ještě to nemusí znamenat, že je schopna přijímat DVB-C kanály, že?

UPDATE: Samozřejmě je to tak, televize musí disponovat DVB-C tunerem nebo být připojena k set-top-boxu.

 

 

Buďte šťastní a zdraví.

 

P.S. Jaktože Ostrava ještě nemá server na Speedtest.net? I ta blbá Plzeň už ho nějaký ten pátek má, tak proč ne my, sakra?! :evil:

Poznámka: Tento výrok je ryze subjektivní a je tvrdě a značně (ne)spravedlivě ovlivněn výsledky soutěže EHMK 2015. Všem se omlouvám za způsobenou psychickou újmu.

Upraveno uživatelem richard44
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ideální řešení při kterém se využijí programy vysílané v digitální síti UPC /DVB-C/ je pořídit si u firmy Lica CA modul SMiT Conax chipset pairing CAM. Samozřejmě za předpokladu, že televize DVB-C "umí". Jsou o tom na fóru již kvanta příspěvků. STB od UPC pak lze např. využít pro druhou televizi. Příjem DVB-T v síti UPC je jen jakási doplňková záležitost, může se to leckde hodit, ale obsahuje jen pár základních programů.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník richard44

Moje TV neumí chytat DVB-C, testoval jsem Finsko...

 

Všechny televize v mém bytě bez problémů chytají DVB-T a disponují slotem pro CI.

 

Hlavní dotaz tedy zní: Kolik STB mi k jedné smlouvě UPC pronajme? Někde jsem viděl údaj, že max. dva, ale není to ničím podložené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

ve čtvrtek mi technik UPC nainstaloval druhý STB - Kaon PVR, k tomu mám stávající Handan CV5000 - pronájem obou mně stojí cca 242 Kč měsíčně. Třetí STB dle technika v Ostravě nepronajímají - prý bychom způsobili zhroucení sítě... :( Jak jsem koupil, tak prodávám... Na střeše paneláku máme naštěstí společnou antému pro DVB T...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

ve čtvrtek mi technik UPC nainstaloval druhý STB - Kaon PVR, k tomu mám stávající Handan CV5000 - pronájem obou mně stojí cca 242 Kč měsíčně. Třetí STB dle technika v Ostravě nepronajímají - prý bychom způsobili zhroucení sítě... :( Jak jsem koupil, tak prodávám... Na střeše paneláku máme naštěstí společnou antému pro DVB T...

jak můžeš platil za pronájem 242kč,když základní stb,neboli handan cv5000,je zadarmo,max 1 kč/měs a pvr-ko je za 150 kč/měs.?

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, kopíruji přímo z jejich PDF ceníku:

 

Pronájem set-top boxu rady HD PVR k prvnímu základnímu settop

boxu

 

242,02 Kc

 

Mesícní poplatek za pronájem set-top boxu rady HD PVR a prístupové karty Conax k prvnímu základnímu settop

boxu Handan CV5000 CINX.

 

Je to smutné, ale je to tak... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ThomasM

Už jsem si vzpomněl, jak se přihlašuju do diskuze... :D Těch 151 Kč, resp. po čtyři měsíce 101 Kč by bylo POUZE v případě, že Handan CV5000 vrátím zpět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník richard44

Vím, že jsem se na to ptal už před půl rokem, ale nějak jsem to zapomněl... :)

 

Takže: Když si pořídím HD PVR set-top-box (Kaon), budu schopen přijímat HD programy i na TV bez MPEG-4? Nebo ten signál televize nespracuje správně?

 

Díval jsem se na ten ceník... Když chci pronajímat dva STB, to nemůžu vlastnit např. dva kusy Kaonu či dva kusy Hananu 6000? Handan 5000 mi přijde zbytečně zastaralý, když jsou obě domácí televize HD ready...

 

Reagujte, prosím, také na jiná témata uvedená v prvního příspěvku... :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...