Přejít na obsah

Kaon KCF-B3000HCO - Firmware - nedostatky - aktualizace


Návštěvník J.Š.

Doporučené příspěvky

Návštěvník horsik

Jak tu tak ctu popis problemu s KAONem, tak me prijde, ze kazdy kus se chova jinak.

Coz je zvlastni, ne? Ja jsem celkem spokojeny. Novy firmware opravil nektere chyby,

takze v podstate jedine, co me trapi je obcasna hlaska "neni pristup" ktera ale tak do 20 vterin zase zmizi a program naskoci.

 

A jeste jedna vec. Jak dlouho tvrva u vas mazani nahravek. U me je to utrpeni. Smazani jenoho poradu - cca 20 vterin. Tj. pri mazani treba 4 poradu najednou je to tak na 1,5 munuty :-( Tuto "vlastnost" opravdu nechapu.

 

A ted k problemu. Mam k LCD TV pripojen tento KAON a PC oboje pres HDMI. Kdyz PC zapnu na KAUNu dochazi ke snizeni kvality signalu a nekdy ke kopletnimu vypadku. Kdyz PC vypnu, nebo odpojim HDMI kabel PC, zase vse nabehne.

Nemate nejaky napad, cim by to mohlo byt? Ja opravdu netusim.

 

Diky za pripadne namety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito
Taky nejdou smazat nahrané pořady,napíše to výpadek,přičemž dojde opět k zamrznutí a restartu.Nemá s tím ještě někdo zkušenost?

Mam stejnou zkusenost - obcas se porad nahraje s nesmyslnym datem ale az na jednu vyjimku mi to slo vzdy smazat. Ta jedna vyjimka ma nulovou delku a rok v datumu je tusim nekde kolem osmi tisic takze bude asi jeste chvili trvat, nez to pujde vymazat. Zatim mi taky hlasi vypadek. Ve vsech fw co jsem zkousel.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito
Jak dlouho tvrva u vas mazani nahravek. U me je to utrpeni. Smazani jenoho poradu - cca 20 vterin. Tj. pri mazani treba 4 poradu najednou je to tak na 1,5 munuty :-( Tuto "vlastnost" opravdu nechapu.

Bud v klidu, myslim ze u nas vsech to trva zhruba stejne dlouho (teda pokud to vubec jde - viz predchozi prispevek). Mazani vice poradu najednou je fakt nekolikaminutove utrpeni. Vypada to, jako by doba mazani zavisela na delce nahraneho poradu. Ze by vicenasobny prepis kazdeho pouziteho sektoru misto prosteho smazani hlavicky? Kazdopadne je to naprosto uchylne a krome specializavanych sw na bezpecne (= neobnovitelne) mazani dat jsem takhle debilni zpusob v zivote nevidel. Stejne jako tak protivne nefungujici AV zarizeni, jehoz fw by naprogramovala lepe i moje rocni dcera. :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mazani trva opravdu dlouho, ale vzhledem k tomu ze je mozne smazat vic poradu soucasne, tak bych to nevidel tak tragicky, proste jednou za cas to promazate a tu chvily nejak vydrzite.

 

A ted k problemu. Mam k LCD TV pripojen tento KAON a PC oboje pres HDMI. Kdyz PC zapnu na KAUNu dochazi ke snizeni kvality signalu a nekdy ke kopletnimu vypadku. Kdyz PC vypnu, nebo odpojim HDMI kabel PC, zase vse nabehne.

Nemate nejaky napad, cim by to mohlo byt? Ja opravdu netusim.

Rekl bych ze to bude klasicky problem se zemnim potencialem, ktery prave byva casto u propojeni s PC, protoze ty jsou dobre uzemnena.

Vyresi to galvanicky oddelovac, da se koupit od 50 Kc nahoru, ktery se zapoji mezi TV zasuvku a ostatni pripojene zarizeni.

 

Problém je způsoben rozdílem zemnich potenciálů kostry napájecí sítě a anténní přípojky, pak tam tece vyrovnavaci proud, ktery zpusobuje tento problem.

U televizoru to nedela, protoze ma pouze dvoukolikovou zastrcku bez uzemeni.

 

Stejny problem jsem nedavno take resil , tam to blblo az tak ze se vlnil obraz na LCD monitoru PC, dal se tam ten nejlevnejsi oddelovac za 50 Kc a byl pokoj.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník horsik
Rekl bych ze to bude klasicky problem se zemnim potencialem, ktery prave byva casto u propojeni s PC, protoze ty jsou dobre uzemnena.

Vyresi to galvanicky oddelovac, da se koupit od 50 Kc nahoru, ktery se zapoji mezi TV zasuvku a ostatni pripojene zarizeni.

 

jj to me taky napadlo, ale mezi UPC zasuvkou a rozbocovacem galvanicky oddelovac mam. Proto je pro me toto zahada. Problem se navic objevil po instalaci nove graficke karty (ATI HD 5670) do PC. Drive ati X1300Pro bez problemu.

No jeste udelam nejake pokusy. Je mozny, ze to tam nejak tece pres UPC modem a router, ale to uz me prijde trochu pritazene za vlasy :-)

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito
To mazani trva opravdu dlouho, ale vzhledem k tomu ze je mozne smazat vic poradu soucasne, tak bych to nevidel tak tragicky, proste jednou za cas to promazate a tu chvily nejak vydrzite

Zcela bych souhlasil pokud by šlo o jedinou nebo jednu z malá chyb. Chyb je ale spousta a na každou musí být nějaký nešikovný work-around a to je pak těžké být tolerantní. Je to zařízení které mi ma usnadnit a zpříjemnit sledování tv ale dělá spíš pravý opak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem včera nahrával kriminálku anděl,dnes jsem zjistil,že náhravka má 0 min,čili není.píšu na upc,ať ten krám okamžitě vymění a budu to vyžadovat po každé chybě,která se bude opakovat.ať se z toho třeba zblázní,já už jsem ztratil trpělivost...

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, nahrávka 0 minut se mi už taky povedla. Nevím, jestli to nemá souvislost s hláškou "není signál", která se objevuje často (nejen při zapnutí přístroje, ale občas i při přepínání kanálů). Kaon mám pronajatý v podstatě jen kvůli nahrávání (jinak mám modul), ale nedá se na to spolehnout. :x Ještě že jsem si kaon nekoupila.

  • Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul, modem Cisco 3208
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito
tak jsem včera nahrával kriminálku anděl,dnes jsem zjistil,že náhravka má 0 min,čili není.píšu na upc,ať ten krám okamžitě vymění a budu to vyžadovat po každé chybě,která se bude opakovat.ať se z toho třeba zblázní,já už jsem ztratil trpělivost...

A opravdu se nic nenahralo? Me se dari 0 minutove nahravky docela casto ale vetsinou jdou prehrat a, kupodivu, je tam vsechno. Jenom ta delka je zobrazena spatne a obvykle take spusteni nahravky trva dele. Nekdy trva treba 5 vterin nez se to "chytne". Pouze jedna nahravka s 0 min mi nejde ani prehrat ani smazat.

 

Jinak UPC ti s usmevem ten kram vymeni za jiny, stejny kram. To neni reseni. Reseni je opravit firmware. Vim ze to vis ale nemuzu si pomoct :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...