Přejít na obsah

Kaon KCF-B3000HCO - Firmware - nedostatky - aktualizace


Návštěvník J.Š.

Doporučené příspěvky

STB si ukládá čas v GMT (UTC) a nikoli v CET, proto dojde ke změně nahrávaného času.

Kaonu to bylo presentováno již před rokem ..... , zatím to nemají jako nejhlavnější problémy.

 

Myslím, že horší je špatné ukládání názvů nahraných pořadůa další drobnosti.

 

No na odstranění tohoto problému mají teď zase 1/2 roku :-D

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník paza
Takže změna času a Kaon zase mimo, všechno nahrává o hodinu později (jak ručně zadané nahrávání, tak z EPG).

 

Proč nás tady UPC krmí šrotem, co nezvládá něco, co se každý rok stane dvakrát a rozhodně to není žádná česká specialita?

 

Kaon nie je srot a nemoze za zmenu. Miestny cas sa zmeni a v EPG sa chybne zobrazi zaciatok a koniec programu. Vysiela sa realne (miestny cas) o hodinu skorej ako je v EPG.

Rucne staci naprogramovat cas o hodinu dozadu.

Napr. HBO film1 21.00 - 23.00 v EPG nastavit rucne HBO 20.00 - 22.00.

 

upc http://www.upc.sk/helpdesk/nastavenia/ dava na stiahnutie softvér Kaon_v11_12_00_02.bin. Prevadzkuje niekdo 11.12.00.04 cz na Slovensku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kaon je šrot a je šrotem díky tý partě nedouků, co pro něj navrhovali sw.

 

Změna času je fakt, se kterým se tady setkáváme dvakrát do roka. Kaon je určený pro náš trh a tedy by tuto maličkost měl respektovat. EPG umožňuje vysílat časové údaje v GMT s příslušným offsetem, v Kaonu může být čas uložen v GMT s příšlušným offsetem, záznamy k nahrávání se mohou ukládat v GMT s přlíslušným offsetem a VŠECHNO bude fungovat správně. Ovšem to by chtělo dodržovat všechny obecně respektované konvence a to je pro některé lidi něco, co je daleko za obzorem jejich možností.

 

Když se chce, tak to jde - v pozemním DVB-T a v mém PVR letošní změna času neměla na nic žádný vliv, nic jsem nemusel měnit a všechno jede tak, jak má. Pro UPC zjevně cosi za hranicí zázraku.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je vidět, že jsi šikovný programátor. Přesně jak popisuješ to v Kaonu naprogramovali - podle GMT.

 

Pokuď vysíláš pořad v zimním čase podle GMT v 18:30 (Televizní noviny na Nově), začíná ten samý pořad podle letního času již v 17:30 GMT ... ale v timeru máš uloženo 18:30 :shock: takže začneš nahrávat o hodinu později

 

Jak jsem již psal, musíš si ukládat začátky pořadů v lokálním čase. To zatím v Kaonu nepochopili :-(

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paměť údajů v GMT je správná cesta. Jen je potřeba Kaon naučit kolik má ke GMT přičíst, aby se dostal na aktuální čas - a pak to bude fungovat bez problémů. Tohle je názorná ukázka toho, že i když je člověk na dobré cestě, tak zůstat v půlce se nevyplácí :-)

 

Můj DVB-T PVR nemá s přechodem mezi časy žádný problém, všechno se nahrávalo správně před změnou času a stejně tomu je i po ní. Takže když se chce, tak to jde :-)

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by to bylo tím že Korea odkud přístroj pochází nepoužívá letní čas? :)

 

A co jako? Tady se to prodává, tady letní čas je. Nějaká Korea v tomhle případě není relevantní.

 

Naši diakritiku Korea taky nemá a přesto ji Kaon částečně umí a po dalších 120 upgradech ji možná bude umět všude.

Tento můj příspěvek neměl být brán vážně. Je to naprostý OT. :wink:

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je vidět, že jsi šikovný programátor. Přesně jak popisuješ to v Kaonu naprogramovali - podle GMT.

 

Pokuď vysíláš pořad v zimním čase podle GMT v 18:30 (Televizní noviny na Nově), začíná ten samý pořad podle letního času již v 17:30 GMT ... ale v timeru máš uloženo 18:30 Shocked takže začneš nahrávat o hodinu později

 

Jak jsem již psal, musíš si ukládat začátky pořadů v lokálním čase. To zatím v Kaonu nepochopili

 

Paměť údajů v GMT je správná cesta. Jen je potřeba Kaon naučit kolik má ke GMT přičíst, aby se dostal na aktuální čas - a pak to bude fungovat bez problémů. Tohle je názorná ukázka toho, že i když je člověk na dobré cestě, tak zůstat v půlce se nevyplácí :-)

 

Můj DVB-T PVR nemá s přechodem mezi časy žádný problém, všechno se nahrávalo správně před změnou času a stejně tomu je i po ní. Takže když se chce, tak to jde :-)

 

Tak vám nějak nevím, technik popisuje jak je to teď v Kaonu přes ukládáno přes GMT a zní to logicky. Pokud uložím opakované nahrávání v zimním/letním čase je uložena nějaká hodnota. Po změně času to musí být vždy blbě, protože STB zná hodnoty GMT + lokální změnu.

 

Zní logyicky ukládat čas v lokálním čase, protože v tom je pořad vysílán stále ve stejném čase ....,

 

U Handanů to tak asi je, protože se mi nezměnilo.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Johny321

Hlášku Není signál mi televize zobrazuje velmi často, vlastně od pořízení Kaonu. Zkoušel jsem novej kabel HDMI, všechny možný nastavení, přeinstalace, nový firmware. Nakonec jsem připojil jiný televizor a pořád to stejné - po nějaké době Není signál.

Dle info od technika se tyto potíže nejčastěji objevují u TV zn. LG a Philips. A já bohužel (?) mám Philips.

I když by to nemělo mít vliv, nastavil jsme na Kaonu výstup TV 4:3 a již druhý den se hláška nezobrazuje... Vím, že 2 dny není žádná relevantní doba, ale před tím mě výpadky postihovaly každý den. Budu doufat, jinak Kaon pude z domu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vám nějak nevím, technik popisuje jak je to teď v Kaonu přes ukládáno přes GMT a zní to logicky. Pokud uložím opakované nahrávání v zimním/letním čase je uložena nějaká hodnota. Po změně času to musí být vždy blbě, protože STB zná hodnoty GMT + lokální změnu.

 

Pozor na jednu drobnost - a tou je EPG. Ne každý program musí nutně mít EPG ze stejné časové zóny, ve které se nachází Kaon (tenhle problém už UPC taky mělo). Pokud bude všechno striktně v GMT + offset a Kaon bude vědět v jakém časovém pásmu se nachází, tak dokáže vždy správně určit jaký čas má zobrazit/použít.

 

V Handanu to bylo napůl - ten podporu pro časové zóny měl, ale byla dost amatérsky odstraněna, takže se to taky při změně času pralo.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...