Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník ApacheSK

Som dnes skúšal pripájať svoj starší router na IPv6 režim Compalu v bridge modemu, a vpohodičke mi pridelí IP i na Komp, i IPv4 i IPv6(verejnú+ip v sieti)

Takže by to malo fungovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Arrow79

Compal pise nasledovne: 

Štandardná kompatibilná špecifikácia: DOCSIS 3.0

Verzia hardvéru:4.01

Verzia softvéru:CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH

A mam len IPv4, idem ho skusit resetnut a nastavit, ale podla mna to nebude fungovat. Dam vediet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ApacheSK To mi chces povedat, ze ti Compal dovoli prepnut do bridge modu, aj ked mas DS Lite?? Vtedy by si vobec nedostal IPv4 adresu z UPC (koniec tunela z AFTR servera), iba cistu IPv6! A mam v tom hokej, predtym si mal PC pripojene priamo do Compalu, teraz do toho motas dalsi router.. ako to vlastne mas a ake adresy su kde? Si si isty, ze tvoje IPv6 adresy v sieti nie su link local (t.j. mimo internet)?

Ukaz mi screenshot toho bridge modu v IPv6, ak mozes.. a pripadne co ti pise whatismyip.com stranka..

Standardne by si mal mat DS Lite (a v menu Compalu by si nemal vobec mat moznost bridge modu, prave tak ako zmizne pri DS Lite moznost presmerovania portov), t.j. routovanu verejnu IPv6 adresu/rozsah a privatnu IPv4 adresu, ktora konci na AFTR serveri v UPC (a ten ma verejnu IP adresu, ktoru zdiela okolo 100 uzivatelov, kazdy uzivatel DS Lite ma na nom k dispozicii 200 dynamickych portov - aspon tak to bolo uvedene na UPC prezentacii).. ak mas dalsi router za Compalom, tak by si mal za podmienok, co som napisal vyssie dostat routovany verejny IPv6 rozsah na tvojom routeri a zaroven dvojity NAT pre IPv4 (prvy NAT robi UPC, druhy tvoj router za Compalom.. lebo nevies vytvorit vlastny tunel na AFTR server).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Arrow79

No, tak vcera som sa s tym zabaval. Compal do bridge modu, PC dostalo IP a slo na net, ale Asus RT-AC68u pise, ze je problem s DHCP od poskytovatela a na WAN port IP nedostanem. Nastavil som DualWAN na iny LAN port a tam detto. Tak asi skusim este iny router. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

Som si všimol tak pomimo, neviete prečo ten Compal, má lenivé DHCPv4 alebo je problém niekde u UPC a majú lenivý AFTR server ktorému sa nechce pridelovať Ipv4 adresy?

Pretože po zapnutí modemu asi 5-10min ide iba IPv6 a na IPv4 stránky nemám šancu sa pripojiť, a mám na stránkach ukazujúcich IP iba IPv6, a ani sa neviem dostať k modemu (192.168.0.1 nefunguje a IPv6 gateway nefunguje tiež, ale tá mi nešla nikdy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ApacheSKIPv4 adresy v tvojej sieti (t.j. lokalne) prideluje Compal alebo tvoj dalsi router (ak ho mas tam zapojeny), nie AFTR server.. PC mas pripojene kde? Vyhod na zaciatok svoj router a pripoj PC priamo do Compalu.. a napis, ake dostanes pridelene adresy DHCP v PC! Mal by si dostat IPv4 lokalnu (192.168.x.x) a IPv6 z verejneho rozsahu UPC.

@Arrow79Vypni DualWAN na tom Asus routeri, pripadne ho pre istotu resetni do default nastaveni.. vypni obidva (Compal aj Asus), potom zapni Compal a po nom Asus.. ten Asus som dlho pouzival, v UPC sieti fungoval bez problemov!

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

Som napriamo na modem, ten router som tam predvČerom pichol len na skúšku, ono, ten UPC firmware je bárzjaky, na Ubeečku na IPv6 sa mi tam po polroku zjavilo nastavenie presmerovania portov i Bridge mode ktorý som tam nemal odkedy som mal IPv6, a pred tyždňom sa mi par krat modem restartoval sam odseba tak asi v UPC zas niečo "Vymysleli" s FW.

 

Popravde s tou IP neviem, či vôbec modem dostal IPv4, lebo jak vravím neviem sa ani tých pár minut prihlasiť do modemu pretože gateway prehlasuje že sa knej nedá pripojiť, a na IPv6 to ešte asi priehľadavače nevedia alebo nwm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nerozumím problematice, nemám problém s IPv6, neb mám pouze IPv4, tedy ani příliš nesleduju tuhle diskuzi, možná mi to jen uniklo, ale pro přístup z/do některého z obou módů platí vždy pouze jedna z obou adres: 192.168.0.1 nebo 192.168.100.1  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Arrow79

@quadra2030 - stalo sa. Asus bol resetovany donekonecna, uz som nahral aj starsie FW, ale stale "WAN Connection: ISP's DHCP did not function properly".

Mam pozicany  Synology RT1900ac a ten nabehol na prvy sup. Aj mne fungoval ten Asus spolahlivo. A teraz neviem ci dosluzil, alebo co sa mu nepaci.. Ale predtym mi Compal naozaj nedaval IP adresy, teraz ich dava, ale RT68u je asi v koncoch.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...