Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Arrow79
On 11/5/2018 at 3:58 PM, sodekcz napsal:

Není problém v tom, že ti to po resetu překlopilo na IPV6? Nebo to zmrzlo "napůl" mezi IPV4/6?  Ale zase pokud vidíš možnost bridge, pak by měla zůstat IPV4.

Zkus ještě jednou reset, nové nastavení modemu, nezapojíš svůj router, ale rovnou PC, jak jsi na tom?

Ked zapojim priamo PC tak rovnako nedostanem IP adresu od DHCP. Hotline UPC tvrdi, ze je chyba vo FW Compalu. Viac info nedali. Chcel som po nich, nech mi vypnu (ak je zapnute napevno) IPV6. Ale PC nedostane ani adresu IPV4, ani 6.

Upraveno uživatelem Arrow79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam Compal, ale musis to nastavit v IP a Port Filter.. zisti si na tom PC, aku mas pridelenu IPv6 adresu (ipconfig), vytvor nove pravidlo (rule) pre prichadzajuce spojenia, zdrojove IP adresy ponechas vsetky, cielovu das jednu (single), tam skopirujes lokalnu IPv6 adresu PC, ktoru si si predtym zistil.. bud nechas povoleny cely rozsah portov (a protokolov), alebo iba tie, ktore potrebujes.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Arrow79

To mi moc nepomoze, kedze PC nedostane ani IPv6 adresu. A ak by aj, router na WAN porte ma len IPv4.

Skor mi ide o to, ci to mal (ma) niekto nastavene ako ja, cize funkcny Bridge mod na Compale. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
1 hour ago, Arrow79 said:

ci to mal (ma) niekto nastavene ako ja, cize funkcny Bridge mod na Compale

Ja mam funkcni bridge na Compalu, nicmene mam u UPC zapnute jen IPv4, 'bo tu soucasnou nepouzitelnou parodii na IPv6 fakt nechci.
Jo, a LEDka sviti zelene... vzdycky svitila zelene, pokud se pamatuju (je fakt, ze prepnuti na bridge bylo to uuuuplne prvni, co jsem s Compalem udelal okamzite po prvnim zapnuti).

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Arrow79
před 2 hodinami , Evzen napsal:

Ja mam funkcni bridge na Compalu, nicmene mam u UPC zapnute jen IPv4, 'bo tu soucasnou nepouzitelnou parodii na IPv6 fakt nechci.
Jo, a LEDka sviti zelene... vzdycky svitila zelene, pokud se pamatuju (je fakt, ze prepnuti na bridge bylo to uuuuplne prvni, co jsem s Compalem udelal okamzite po prvnim zapnuti).

Ked som to mal ja funkcne, tak LED svietila na bielo. Po resete svieti na zeleno v bridge mode a dalej nejde nic. Compal mam uz cca 2 roky. Momentalne mam svoj router za Compalom len na wifi, ale nieje to dobre, preto som sa pytal, ci to niekomu funguje. 

Quadra, praveze nefunguje... keby fungovalo, nebol by som na tomto fore 🙂 

Upraveno uživatelem Arrow79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

No jak rikam, u me to funguje jako z praku. Za Compalem mam svuj router, jak na kabel, tak na wifi... a vsechno funguje, jak ma.
Ale NEMAM u UPC zapnute IPv6 (a nikdy jsem nemel - prechazel jsem z Cisca 3208, tzn. mel jsem u UPC zapnute jen IPv4 a zustalo mi toto nastaveni).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Arrow79

Mal som moznost bridge modu, ved som ho aj pouzival. Nastavili mi to cez infolinku. Momentalne mam moznost bridge modu, lenze to nefunguje. Podla mna je to kvoli napevno zapnutemu IPv6 ale neviem. S UPC to riesim uz mesiac a pol a jedine co povedali je, ze je problem vo FW Compalu. 

Evzen, akurat som pisal na UPC, mam tiez len IPv4 a proste nefunguje. 

Upraveno uživatelem Arrow79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostupnost bridge modu (ci to vobec mas v menu alebo nie) je definovana v DOCSIS config subore, ktory si natiahne modem pri starte z TFTP servera v UPC.. neverim, ze maju povoleny bridge mode v DS Lite/IPv6 mode! Ako sa vola ten konfiguracny subor (to sa tusim da vidiet v Compale)?

Zavolaj na linku UPC a spytaj sa, ci mas DS Lite alebo IPv4.. pripadne nech ti nanovo poslu upgrade fw do Compalu a resetnu modem.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...