Přejít na obsah

Patecni pomaly inet aneb kdyz vam prekopnou kabel ...


Návštěvník dzioush

Doporučené příspěvky

Návštěvník Durannn

spasen - samozřejmě, denní (kolem 14.00) a večerní (20.00) špičky jede internet tak, že skoro ani nejede. Je to tím, že UPC nejspíše přepojilo nefungujicí uživatele přes nějakou zálohu, která nestíhá takový počet zákazníků uspokojit. (např méně žil opt. vlákna).

 

jinač testovat rychlost netu na stránkách UPC je blbost a podvod, jak můžete třeba teď vidět.

 

Mi to ukazuje 16Mbit / 1.6Mbit - ale když měřím na netu (speedtest.net např) tak mám sotva 50kb/s - což je důkaz, že problém neni v infrastruktuře sítě UPC ale někde dále, protože přes kabely od UPC opravdu signál jede rychlosti jakou má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinač testovat rychlost netu na stránkách UPC je blbost a podvod, jak můžete třeba teď vidět.

to neni žádnej podvod, z toho je jenom vidět, že chyba neni na straně českýho upc, ale asi někde ve vídni na tý aortě...

jinak teda by mě zajímalo, kdy se ta situace zlepší, zrovna když sou 3 dny volna, tak takový problémy... :(

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Durannn

V tom příápadě to podvod je, asi si mě úplně nepochopil.

Mě osobně nezejímá, jak rychle přenáším data na centrálu UPC(což ten měřák od UPC právě měří), ale jak rychle mi jede internet jako takový. Tím chci říct, že čísla měřená na stránkách UPC jsou stejná blbost,. jak by někdo tvrdil, že když má 10Mbit internet na 100Mb/s domácí síti, tak že mu to jede 100Mb. .. jede, možná tak k routeru. Stejná situace je tady, ty měříš jen to, jak rychle tě pustí dráty k UPC (tedy jak ti UPC nastavilo ať už jakýmkoliv způsobem limit tvých rychlosti v jeho celkové síti), ne to, jak rychle ti jede internet jako takový (např teď v portu 80, protože sám seznam skoro ani nenajede (a český je) -> potvrzuje mé tvrzení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaH
V tom příápadě to podvod je, asi si mě úplně nepochopil.

Mě osobně nezejímá, jak rychle přenáším data na centrálu UPC(což ten měřák od UPC právě měří), ale jak rychle mi jede internet jako takový. Tím chci říct, že čísla měřená na stránkách UPC jsou stejná blbost,. jak by někdo tvrdil, že když má 10Mbit internet na 100Mb/s domácí síti, tak že mu to jede 100Mb. .. jede, možná tak k routeru. Stejná situace je tady, ty měříš jen to, jak rychle tě pustí dráty k UPC (tedy jak ti UPC nastavilo ať už jakýmkoliv způsobem limit tvých rychlosti v jeho celkové síti), ne to, jak rychle ti jede internet jako takový (např teď v portu 80, protože sám seznam skoro ani nenajede (a český je) -> potvrzuje mé tvrzení.

 

a jak by mohlo UPC garantovat jak rychle data potecou v okamziku, kdy packet opusti "jejich draty"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Durannn

Pokud se nepletu, tak všechny čísla jsou "až", takže garance není.

 

A když paket opustí jak říkáš jejich dráty (tedy jejich síť), tak se dostane na rychlost, jakou je schopná infrastruktura sítě. (většinou už v optice).

 

Abych to vysvětlil - třeba u O2 v době FUP platilo, že se FUP nestahovalo na vlastní kabely - toho se začalo využívat, češi si začali dělat vlastní trackery na torrenty s tím, že všichni uživatele spadali pod O2 a přestože měli FUP, tak jeli rychlosti úplně někde jinde. (vlastní zkušenost).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...