Přejít na obsah

Instalace internetu


Návštěvník Crempa

Doporučené příspěvky

Návštěvník Crempa

Zdravim,

 

dnes u me byl technik a nainstaloval 10M, podle jeho slov to melo do hodiny zacit fungovat, ale do ted internet nejde. Nemam zkusenost co a kde museji kde zapnout, registrovat, aktivovat apod. takze treba je to jen planej poplach, ale sem uz lehce nervozni... signal se zda dle rozhrani modemu v pohode, ip adresu to compu priradilo (klasickou 192.168.1.10), technik to jen pripojil, zkontroloval nastaveni tcp/ip v compu a zmizel, nikde nic online neregistroval apod. pry vsechno samo... je to normalni postup?

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

 

dnes u me byl technik a nainstaloval 10M, podle jeho slov to melo do hodiny zacit fungovat, ale do ted internet nejde. Nemam zkusenost co a kde museji kde zapnout, registrovat, aktivovat apod. takze treba je to jen planej poplach, ale sem uz lehce nervozni... signal se zda dle rozhrani modemu v pohode, ip adresu to compu priradilo (klasickou 192.168.1.10), technik to jen pripojil, zkontroloval nastaveni tcp/ip v compu a zmizel, nikde nic online neregistroval apod. pry vsechno samo... je to normalni postup?

 

Diky

kdykoliv se mi doma hrabali v internetu, vždycky si ověřili, jestli funguje, tohle je podle mě normální postup... na zakázkovým listu najdeš nečitelnej podpis technika a čitelněji napsanej jeho kód, neměl by bejt problém si na něj stěžovat... tvoje ip adresa je z rozsahu pro vnitřní síť, to neni adresa pro připojení k internetu... zkus v ovládacích panelech zrušit tohle připojení a na 20 sekund vytáhnout modem ze zásuvky, mohlo by se to tim vyřešit...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Crempa

Tak internet instalovany ve ctvrtek odpoledne se rozbehl v nedeli navecer :-D Uz jsem zrusil domluvenej servis a doufam ze to vydrzi. Ackoli nevidim do infrastruktury provozovani te site tak hadam, ze kazdy modem musi byt povolen pro beh v siti a to ten muj nebyl a nekdo ho pres vikend (onen technik co tak desne spechal?) az o vikendu pridal do jejich systemu.

 

Jinak teda ale musim pochvalit infolinku, volal sem tam za posledni tyden nekolikrat a vzdy jsem cekal tak 10s nejdele, na vsechno me odpovedeli okamzite a nebyl problem cokoli domluvit... no tak snad sem to nezakrikl :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Upgrajduju si počítač a měním i základní desku. Chtěl bych se zeptat, jestli je stále net přes UPC blokovanej na konkrétní sítovku na zákl.desce a budu muset po výměně volat technika na aktivaci? Dřív to bylo hlavně, kvůli tomu aby nebyl net pro víc počítačů. Byl jen pro jeden a za daší se muselo připlatit, ale dnes už je to uvolněný? Pojede mě normálně net po výměně zákl.desky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...