Přejít na obsah

UPC testuje internet o rychlosti 100 Mbit


Návštěvník Fabiak

Doporučené příspěvky

Jo nenecha se odbyt,to se rekne ja volal opet dneska on rek ze vidi ze to pada,ale ze pokud technil nameri rychlost ok budu to platit,a ze se me ozve.Ten fiberoptimizer jsem stah hned prvni den a router mam myslim tak stredni tridy.Uvidim co technik ja merim porad kolem 16-20 Mbps tech 4 byla nejaka vyjimka ale trvalo to dve hodky ted uz mam svych 16 Mbps

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabel od modemu dali na moje prani novy a jeste to dotahl klicem takze s tim nejde hnout,jinak po instalaci jel cca 60 Mbps nekdy i 75 Mbps,ale pak to zaclo jit rapidne dolu a od vcera vecer jedu po peti munutach (vic modem on-line v kuse nevydrzi) a rychlost je prumerne 11 mbps,nekdy 22 nekdy 8 takze sila a hnus.Je zajimavy ze ale upload nameri vzdy kolem 8 Mbps,ale down mam na urovni Fiber 20.Info linka nerauguje je sobota co muzu cekat ze jo.

 

od 10 do cca 18h dělaj i víkendy :)

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

XXX: pokud je problem s modemem, tak to temer jiste neni tvoje vina, takze klidne tam zavolej a zadej technika a vymenu modemu.

 

Takze ta rychlost je tak pomala i na jejich serveru ftp.Technik se me prej ozve v pondeli a nejdyl v utery a koukam pomalu konec dne a opet na me prdi.Proste vyhodili sluzbu,nejak jim to nejde a ted si drbou hlavy jak to zaonacit,jelikoz myslim ze si s tou rychlosti nevi rady proc me to jede tak pomalu. 3x jsem volal a vysledek je stale ve fazi my se ozvem.Jenze kazdy slibeny termin nedodrzeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jakaf

Já mám tu 50+telefon a taky samej problém.Věčně se odpojuje(hluchne)telefon a net jde vždy tak den a konec.Pomůže jen restart modemu(motorola).Dnes byl u mě technik,překontroloval kabeláž,vše dotáhnul a dal novej modem.Zatím je klid,ale,jak dlouho???Pokud to začne znova,okamžitě žádám slevu na služby,nebo jim pohrozím výpovědí smlouvy na 50 net.Objednával jsem jí přes net,tak na to mám dle zákona do 14 dnů právo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes tu byl technik,zapojil i svuj notas,volal do Prahy a pak pokrcil rameny ze nikdo nevi a odesel,ja mam doma Fiber 100 s rychlosti 18 mbps kdzy to jde dobre a netusim co delat.Technik rek ze nevi co to muze byt,ze to mam zkusit rano znovu zmerit a pak ze uz nevi a tim skoncila jeho navsteva a rychlost tak ta zustala porad okolo 20 Mbps.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne cumel do notasu porad nekam volal a pak ze prej zejtra rano mam merit v 7,00 neco s tim prej Praha udela.tak uvidime.Divny je ale ze kdyz jsem mel fiber 30 na starym modemu rychlost byla vzdy v poradku kolem 29 Mbps.Podle me je to v tecvh modemech nejaka vadna serie a oni to nechteji priznat.tak sakujou kolem aby ta vymena nebyla zase tak brzo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne cumel do notasu porad nekam volal a pak ze prej zejtra rano mam merit v 7,00 neco s tim prej Praha udela.tak uvidime.Divny je ale ze kdyz jsem mel fiber 30 na starym modemu rychlost byla vzdy v poradku kolem 29 Mbps.Podle me je to v tecvh modemech nejaka vadna serie a oni to nechteji priznat.tak sakujou kolem aby ta vymena nebyla zase tak brzo.

tak vadná série modemů to asi nebude, mně ho sice měnili po nájezdu do ostrýho provozu, ale to kvůli tomu, že testovací modem (úplně stejnej typ) byl vázanej na testovací smlouvu... že ti to tehdá kdysi jelo aspoň těch 29, to nic nemění na tom, že v lokalitách s fiber 50 a 100 je síť určitě jinak nastavená, což se může takhle projevovat... u mě to taky nejede ideálně, obvykle z toho víc jak 96/8 nevymáčknu, ale aspoň něco, jak je vidět, sou místa, kde je to o poznání horší... oni postupně vylepšujou území od těch v nejhorším stavu po ty, kde stačí drobná úprava... je možný, že někde sou na tom ještě hůř nebo je to u tebe natolik tragický, že to chvíli trvá... když u mě zrychlovali bejvalej tarif classic na 25/1,5, trvalo jim to přes 2 měsíce od konce března, kdy to mělo bejt hotový...

já to zatim tak nehrotim, holt je třeba se smířit s tim, že nic nejde hned a největší problém u upc je v tom, že ty rychlejší fibery sou dostupný jenom někde... až překopou celou síť nebo ji uvedou do takovýho stavu, aby všude splňovala normu EuroDOCSIS 3.0, budou se řešit detaily (což neni tvůj případ, tam je to malinko horší :lol: ) důležitý je, že zatim platim 50%, takže ok, v lednu to zase budu muset ukecat aspoň na těch 25% na rok (což ve výsledku vyjde ještě o něco líp než 50% jenom na 4 měsíce)... 1312 kč je podle mě cena, která samozřejmě neni nejlepší, ale odpovídá kvalitě... sice netbox 100/100 je za 900 nebo tak nějak, ale download kolísá kolem 60 (psali myslim na zive.cz), upload je teda lepší... ale s ohledem na velikost upc je logický, že kdyby byla cena nižší a fiber 100 by měl každej, asi by to docela zkolabovalo...

ještě teda jen tak pro zajímavost, když mi zapojovali prodejní fiber (měnili testovací modem kvůli smlouvě), přišli dva borci a vypadali, že tomu docela rozuměj, obvykle chodí jeden a podle pár ohlasů tady ne až tak informovanej... ty řikali, že upc bude chtít pro upload přidat ještě jeden kanál, protože je u něj problém s tim, že jede na výrazně nižší frekvenci než download - down má kolem 110 až 140 MHz, zatimco upload živoří na pouhejch 44 MHz... tak uvidíme, snad se co nejdřív dočkáme lepších hodnot... :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...