Přejít na obsah

UPC se mění na Vodafone


Návštěvník ladcafa@seznam.cz

Doporučené příspěvky

Návštěvník Mikyner

No obávám se že to budou mít určitě dobře vymyšlený a budu muset čekat na konec věrnostního období. 😕Ale přeci jen se zeptám, jak na tyto situace myslí zákon? Je tam něco co by hrálo do karet nám zákazníkům?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hrochada To je sice hezké, ale to by musela být možnost síť takto regulovat. Navíc je zde i omezení na straně modemů. Ty mají většinou jen 4 kanály pro upload. Teoretické maximum je tedy něco málo přes 100Mbps.

@Zlaťák Jenom, když je změní k horšímu. Měnit se budou určitě, minimálně se se změní logo, název firmy ... a patrně i nějaké nové zákonné úpravy.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Marek-26 napsal:

@Mikyner Jelikož je Vodafone je nástupnickou organizací, není z tohoto pohledu důvod pro nedodržení původního smlouvního závazku mezi Vámi a UPC, VF totiž všechny tyto smluvní závazky přebírá.

No, tím bych si nebyl až tak jistý. Podle mě tam určité změny budou, samozřejmě nevím, zda k lepšímu či horšímu (z pohledu zákazníka), ale budou. Už nyní proběhly nějaké změny, třeba u nových smluv nelze už platit sipem.

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hrochada
před 5 minutami, Marek-26 napsal:

@hrochada To je sice hezké, ale to by musela být možnost síť takto regulovat. Navíc je zde i omezení na straně modemů. Ty mají většinou jen 4 kanály pro upload. Teoretické maximum je tedy něco málo přes 100Mbps.

Neříkám, že by to bylo jen tak a šlo to implementovat bez úprav. Jen říkám, že by to bylo dobré vylepšení sítě. Necháme se překvapit, s čím přijde VF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mikyner
před 33 minutami, Marek-26 napsal:

@Mikyner Jelikož je Vodafone je nástupnickou organizací, není z tohoto pohledu důvod pro nedodržení původního smlouvního závazku mezi Vámi a UPC, VF totiž všechny tyto smluvní závazky přebírá.

Dobře a v zákoně tedy nic co by myslelo na zákazníky pokud jedna firma koupí druhou a původní nechá zaniknout není? Já osobně s Vodafonem nechci mít nic společného, zavázal jsem se UPC a to teď končí a tudíž je to pro mě důvod ukončit tyto služby a přejít jinam, ale rozhodně je pro mě neakceptovatelné aby mi Vodafone za předčasné ukončení smlouvy mezi mnou a UPC účtoval sankce, když jsem smlouvu uzavřel s UPC a ne VF.

No evidentně budeme muset počkat na nové podmínky a já doufám že nebude problém v tomto období smlouvu vypovědět bez sankcí a bez potíží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už nějakou dobu jste pod Vodafonem. Ten je vlastníkem UPC. Teď dojde jen k odbourání mezičlánku. Tím, že se změnil majitel nebo se změní název, to opravdu není důvod k předčasnému ukončení. Zákon pamtuje na to, že nesmí dojít ke zhoršení podmínek (smlouvy, VOP) vůči zákazníkovi. Jestliže se podmínky nemění k horšímu, není ze zákona možnost předčasného ukončení.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZoEK na údajné zhoršení podmínek vůbec nepamatuje (byť se to poměrně běžně traduje, že ano), naopak na toto musí pamatovat přímo poskytovatel služby ve Smlouvě, viz § 63 Zákona 127/2005 Sb.

(1) Ve smlouvě o poskytování veřejně dostupné služby elektronických komunikací nebo připojení k veřejné komunikační síti musí být srozumitelným, úplným a snadno přístupným způsobem uvedeno vždy

r) ujednání o rozsahu možných jednostranných změn a způsobu jejich oznámení účastníkovi, včetně oznámení možnosti odstoupení od smlouvy.

(6) Podnikatel poskytující veřejně dostupnou službu elektronických komunikací nebo zajišťující připojení k veřejné komunikační síti je povinen nejméně 1 měsíc před nabytím účinnosti změny smlouvy uveřejnit informaci o této změně v každé své provozovně a způsobem umožňujícím dálkový přístup. Zároveň je podnikatel povinen informovat účastníka o uveřejnění. Pokud se jedná o změnu náležitostí smlouvy uvedených v odstavci 1 písm. c) až p) a r), je podnikatel povinen informovat účastníka způsobem sjednaným ve smlouvě rovněž o jeho právu ukončit smlouvu ke dni nabytí účinnosti této změny, a to bez sankce, jestliže nové podmínky nebude účastník akceptovat. Informaci je podnikatel povinen poskytnout účastníkovi způsobem, který si účastník zvolil pro zasílání vyúčtování. Právo ukončit smlouvu podle tohoto ustanovení nevzniká, pokud dojde ke změně smlouvy na základě změny právní úpravy nebo v případě změny smlouvy podle odstavce 5.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hrochada

@Mikyner Dle mého názoru bude při změně obchodních podmínek s dopadem na zákazníka umožněno zákazníkovi smlouvu vypovědět. Při převedení společnosti UPC pod společnost Vodafone bez změny obchodních podmínek nevidím důvod, proč by měla být umožněna výpověď smlouvy (jelikož se pro zákazníka fakticky nic nemění). Za mě je nejjednoduší počkat do 1. března, kdy Vodafone zveřejní obchodní podmínky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...