Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

a) torrenty a DCčko je pro ISP vhodné blokovat. Neboť když jedou pomalu, tak "je prostě problém na druhé straně" a není potřeba nic vysvětlovat.

b) rapid je prakticky to samé. jejich freeacces je také každou chvilku jinak rychlý (nemám net od UPC, ani telecomu, ani podobných, celou trasu od sebe až vlastně na net mám pod kontrolou). Takže - pomalý rapid? Asi mají problém na serverech ...

d) zaměnit torrent (apod) se spamem není žádný problém. Prostě to hlídají jenom jednoduše - přístupy na port 25. Máš jich hodně? Rozesíláš spam ... ale už není kontrolován obsah těch paketů.

e) torrent je děsný čuně. Je schopen vygenerovat stovky i tisíce spojení naráz a to oběma směry. To zboří leccos. Nedivím se, že s tím mají problémy kabelové modemy, jsou to prostě laciné krabičky z šanghaje ... Takže vaše problémy může být i toto.

 

e) všichni zapomínáte na to, že sice UPC zrušilo FUPku, ale stále má ve všeobecných podmínkách napsáno, že může kdykoliv zakročit, případně ji nasadit - a to myslím i výběrově. Takže jste to podepsali ...

f) taktéž nikde není zmíněna agregace. Alespoň jsem ji nenašel. Ale není možné fungovat bez agregace, to je neufinancovatelné. Takže jakékoliv zpomalení (a to i výrazné) může být zapřičiněno právě přetížením nějakého agregačního bodu (panelák, sídliště, ap).

 

Tož asi tak. Cítil jsem potřebu se vyjádřit, i když nejsem klientem UPC, nemám je rád a o jejich technických kvalitách (o hotline nemluvě) mám silné pochybnosti. Ale i u nich platí, že za 90% problémů si můžou uživatelé sami ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a) torrenty a DCčko je pro ISP vhodné blokovat. Neboť když jedou pomalu, tak "je prostě problém na druhé straně" a není potřeba nic vysvětlovat.

b) rapid je prakticky to samé. jejich freeacces je také každou chvilku jinak rychlý (nemám net od UPC, ani telecomu, ani podobných, celou trasu od sebe až vlastně na net mám pod kontrolou). Takže - pomalý rapid? Asi mají problém na serverech ...

d) zaměnit torrent (apod) se spamem není žádný problém. Prostě to hlídají jenom jednoduše - přístupy na port 25. Máš jich hodně? Rozesíláš spam ... ale už není kontrolován obsah těch paketů.

e) torrent je děsný čuně. Je schopen vygenerovat stovky i tisíce spojení naráz a to oběma směry. To zboří leccos. Nedivím se, že s tím mají problémy kabelové modemy, jsou to prostě laciné krabičky z šanghaje ... Takže vaše problémy může být i toto.

 

e) všichni zapomínáte na to, že sice UPC zrušilo FUPku, ale stále má ve všeobecných podmínkách napsáno, že může kdykoliv zakročit, případně ji nasadit - a to myslím i výběrově. Takže jste to podepsali ...

f) taktéž nikde není zmíněna agregace. Alespoň jsem ji nenašel. Ale není možné fungovat bez agregace, to je neufinancovatelné. Takže jakékoliv zpomalení (a to i výrazné) může být zapřičiněno právě přetížením nějakého agregačního bodu (panelák, sídliště, ap).

 

Tož asi tak. Cítil jsem potřebu se vyjádřit, i když nejsem klientem UPC, nemám je rád a o jejich technických kvalitách (o hotline nemluvě) mám silné pochybnosti. Ale i u nich platí, že za 90% problémů si můžou uživatelé sami ...

 

to je pěkná kravina...já měl pravidelné výpadky internetu každý večer od 9-10 a každý den o svátcích net padal a to jsem absolutně nic nestahoval...a upc ať jim prý dycky zavolám...problémy vytváří z velké části oni a sám si to i vyjmenoval..co vše blokujou.

Navíc pamatuju ty jejich letáky když bejval omezenej DL, kde psali kolik filmů se může stáhnoout a vejdete se do limitu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes snad poprve od rijna jede vsechno jak ma - rychlost, DC, torrenty. Lokalita - Brno Ponava. A to mi vcera prisla SMS, ze mi odpojili sluzbu kvuli neplaceni. Zadny vyuctovani sem nikdy nedostal, protoze u me meli spatnej e-mail. Myslel jsem, ze je to tim, ze ta sluzba jede na h***o - DC, torrenty i rychlost bych prezil, ale neslo mi stahovat normalne pres http. Vzdycky se to po cvhili zaseklo a neslo to dal. Jedine FlashGet dokazal stahnout soubor celej. To je podle me urcite poruseni podminek.

Takze stejne bych jim nezaplatil. Ted uz sem ochotnej platit, tak sem zvedavej, co mi na to reknou :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1
Tak dnes snad poprve od rijna jede vsechno jak ma - rychlost, DC, torrenty. Lokalita - Brno Ponava. A to mi vcera prisla SMS, ze mi odpojili sluzbu kvuli neplaceni. Zadny vyuctovani sem nikdy nedostal, protoze u me meli spatnej e-mail. Myslel jsem, ze je to tim, ze ta sluzba jede na h***o - DC, torrenty i rychlost bych prezil, ale neslo mi stahovat normalne pres http. Vzdycky se to po cvhili zaseklo a neslo to dal. Jedine FlashGet dokazal stahnout soubor celej. To je podle me urcite poruseni podminek.

Takze stejne bych jim nezaplatil. Ted uz sem ochotnej platit, tak sem zvedavej, co mi na to reknou :D

 

Ty vo my sme snad dvojcata. Jen co si to dopsal uz mam rychlost 8 Mbps / 512 Kbps :lol: Super doufam, ze to tentorkat uz vydrzi a ne zas jen 3 dny jak poprve.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro uživatele "Fingon1"

 

Koukám, že odpovádáš - přispíváš na tomto fóru opravdu vydatně.

 

:!: Za necelých 20 dní máš přes 100 příspěvků. :!:

 

To by chtělo nějakou odměnu. Třeba vlastní diskuzní téma. :lol:

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1
Pro uživatele "Fingon1"

 

Koukám, že odpovádáš - přispíváš na tomto fóru opravdu vydatně.

 

:!: Za necelých 20 dní máš přes 100 příspěvků. :!:

 

To by chtělo nějakou odměnu. Třeba vlastní diskuzní téma. :lol:

 

Dekuji za uznani. :lol: Sem tu denne a bavi me to. Internet mam rad, UPC ikdyz me nekdy sejri tak taky, pac je to porad kabel a ne nake priposrane adsl. :-D No a sem rad, ze existuje Karneval respektive ted uz UPC komunita. :wink: Vlastni tema zatim nepotrebuju, co jsem mel za problem tak se tu vetsinou uz resilo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku
... Třeba vlastní diskuzní téma. :lol:

Také si myslím. Původně jsem si myslel, žes ho podcenil, ale napsal jsi to přesně.

necelých 20 dní máš přes 100

Už přidal další, ale nejdůležitější je, že přestal používat ne přísliš vhodná slova. Řekl bych, že po Tomusově výzvě (nabídce tropického ovoce) šel do sebe.

I to by chtělo odměnu. :thumright:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1
... Třeba vlastní diskuzní téma. :lol:

Také si myslím. Původně jsem si myslel, žes ho podcenil, ale napsal jsi to přesně.

necelých 20 dní máš přes 100

Už přidal další, ale nejdůležitější je, že přestal používat ne přísliš vhodná slova. Řekl bych, že po Tomusově výzvě (nabídce tropického ovoce) šel do sebe.

I to by chtělo odměnu. :thumright:

 

Ehm nepripada ti trosku trapny tu mluvit o me ve treti osobe kdyz sem pritomen?? Ne prilis vhodna slova jsem nikdy nepouzil, ikdyz jsem reagoval na anonymni hulvaty co me napadli bez kouska vecneho argumentu, jen tak protoze zavideli ci co. Vzdy sem jim breskne odpovedel co si o nich myslim, tvrde ale bez zbytecnych sprostych slov.. A co se tyce bananu tak z toho strach nemam. ;-) A odmenovat se rad necham, ale jen od dospelych. (nemam na mysli vek) 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...