Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Návštěvník piposek
Návštěvník michal.h

...

Přesně tak.. i na 4megový wifině jedou tyhle věcí líp... Kdyby jste místo obhajování UPC koukli, jak pěkně dva stroje na síti upc zahazují pakety, tak byste nikdy nemohli napsat, že za to upc nemůže.

 

Hry nehraji, ale ten youtube bude opravdu jejich servery. Testováno na CESNET 1Gbps (na speedtest.net dává 400 Mbps) a youtube videa se sekala a nabíhala pomalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrenka

Funguje někomu spolehlive StrongDC++ ? Já ho po dlouhé době pustil,ale nestahuje to-vidím kolik lidí vlastní ten soubor,ale stále píše connecting a nic.

Firawall jsem vypnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník AjSi
Tak zrovna stahuju film přes torrent 490 kB/s a to je večer. že by :-):shock:
n, to je jenom luck. nekdy to bezi od 100mbit serveru plnou. nekdy se nakej peer proste chytne a jede to solidne. zkus to zapnout v 7 rano a uvidis jak to pobezi :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten UPC už mě vážně štve, od té doby co to koupil od Karnevalu, tak jde vše z kopce. Zhruba v té době co to odkoupil, jsem si pořídila nový notebook s Vistama a pak se připojení najednou zhoršilo, nešlo zároveň stahovat z torrentů a brouzdat na webu. I když jsem měla otevřených několik torrentů s velkým množstvím seedů, rychlost se nikdy nevyšplhala na 30% rychlosti linky, samotný web také dost vázl, o youtube nemluvě. Myslela jsem si že je to Vistama a tak jsem všude možně hledala jak je nastavit, zkoušela snad deset různých tcpip patchů a podobné blbosti. No a po 4 měsících zjistím, že všechna má snaha byla zbytečná, že ono "úžasné" upc blokuje porty...no to bych se na to... Opravdu svatý Karneval, tam jsem měla linku 2048kbps a za devět let nebyl žádný problém, mohla jsem stahovat přes torrenty jak jsem chtěla, přitom surfovat jak jsem chtěla, youtube vždy šlo plnou rychlostí, o ostatních službách ani nemluvě. Karnevale vrať seeeeeeeeeeee :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michal.h
Ten UPC už mě vážně štve, od té doby co to koupil od Karnevalu, tak jde vše z kopce. Zhruba v té době co to odkoupil, jsem si pořídila nový notebook s Vistama a pak se připojení najednou zhoršilo, nešlo zároveň stahovat z torrentů a brouzdat na webu. I když jsem měla otevřených několik torrentů s velkým množstvím seedů, rychlost se nikdy nevyšplhala na 30% rychlosti linky, samotný web také dost vázl, o youtube nemluvě. Myslela jsem si že je to Vistama a tak jsem všude možně hledala jak je nastavit, zkoušela snad deset různých tcpip patchů a podobné blbosti. No a po 4 měsících zjistím, že všechna má snaha byla zbytečná, že ono "úžasné" upc blokuje porty...no to bych se na to... Opravdu svatý Karneval, tam jsem měla linku 2048kbps a za devět let nebyl žádný problém, mohla jsem stahovat přes torrenty jak jsem chtěla, přitom surfovat jak jsem chtěla, youtube vždy šlo plnou rychlostí, o ostatních službách ani nemluvě. Karnevale vrať seeeeeeeeeeee :-)

 

9 let jste rychlost 2048 asi neměla, ta rychlost začínala trochu jinde a množství dat, které uživatel přenášel bylom mnohonásobně menší. Ale nestěžoval bych si jen na UPC, YouTube má problémy s rychlostí nejen u UPC (testováno na různých připojeních). Torrenty mi jely pomaleji vždy (částečně povahou torrentů), ale je pravda, že rychlost v poslední době kolísá (což se však špatně objektivně ověřuje - měřiče rychlosti nejsou stoprocentní a závisí na vytíženosti serveru - speedtest mi ukáže 8000 kbps, z některých serverů stahuji kolem 5000, ale ve stejnou dobu např. ze stahuj.cz kolem 13000.

 

Problémem je také vzrůstající množství přenesených dat (před rokem, dvěma streamovaná videa zas tak běžná nebyla, natož ve vyšším rozlišení a služby typu rapidshare apod. také nebyly tak používané). Otázka, kam toto vzrůstající množství přenosů povede. Hlavně bude čím dál více problematické udržet rychlost na 100% pro všechny uživatele u poskytovatelů.

 

 

OT: Dá se ještě někde na stránkách UPC zjistit množství přenesených dat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník AjSi
Torrenty mi jely pomaleji vždy (částečně povahou torrentů)

no tak jesi mas zdroje takovy jaky si tipuju ze mas, tak se nedivim ze tu reknes neco takovyho jako ze ti torrenty jely vzdycky pomalu diky jejich povaze....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michal.h
Torrenty mi jely pomaleji vždy (částečně povahou torrentů)

no tak jesi mas zdroje takovy jaky si tipuju ze mas, tak se nedivim ze tu reknes neco takovyho jako ze ti torrenty jely vzdycky pomalu diky jejich povaze....

 

... samozřejmě, u torrentl závisí hlavně na zdroji (povaha torrentů - myšleno zdroj, mnoho spojení, ...). Uznávám, ten jsem nemíval zrovna kvalitní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...