Přejít na obsah

nove rychlosti UPC internetu


homberg

Doporučené příspěvky

Návštěvník Fingon1
Tak todle jsem teda vůbec nepochopil. Takže je chytřejší vypovědět smlouvu, dostat za víc peněz na 3 měsíce vyšší tarif a pak ho mít ještě nižší, než bych ho měl se slevou? Tomu teda skutečně nerozumím.

 

Já si spíš myslím, že nejlíp na tom jsou ti, co mají Easy a ještě si sjednají 50% slevu jako jsem to udělal já.

Dosud jsem platil za DTV Standard a UPC Easy 1169,- měsíčně. Teď za DTV Supreme (kompletní nabídka - standartní cena 1099), HD STB (první 4 měsíce 100,- pak 150,-) a navýšené UPC Easy (stále 570,-) budu platit jen 935,- (namísto 1819,-).

Myslím, že 13/1,5 za 280,- je zlaté. A že to bude za 3 měsíce? Se nepo.... :)

 

Ano 13/1,5 za 280 kc je opravdu zlate, jenze te rychlosti zrejme nikdy nedosahnes. :-) Ja sem schvalne zvedavej jestli to opravdu do toho brezna splni. Za dalsi rychlost tohoto tarifu ani neni v ceniku a ani neni nijak garantovana jako jsou 10M a 20M.

Navic jsem vubec nemluvil o tom, ze by to melo byt pro tebe nejak nevyhodne. Mluvil sem jen o tom ze UPC tim ziskava cas a ze je to dvousecna zbran v pripade, ze chces prejit na jiny tarif.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Colomboa

Ano 13/1,5 za 280 kc je opravdu zlate, jenze te rychlosti zrejme nikdy nedosahnes. :-) Ja sem schvalne zvedavej jestli to opravdu do toho brezna splni. Za dalsi rychlost tohoto tarifu ani neni v ceniku a ani neni nijak garantovana jako jsou 10M a 20M.

Navic jsem vubec nemluvil o tom, ze by to melo byt pro tebe nejak nevyhodne. Mluvil sem jen o tom ze UPC tim ziskava cas a ze je to dvousecna zbran v pripade, ze chces prejit na jiny tarif.

 

No pokud dosáhnu na cokoliv, co bude vyšší bude to fajn. Současných 4/0,256 dosahujem s přehledem. Tarify jsou v ceníku samozřejmě zatím pouze ty staré. Možná proto, že jde o ceník platný od 1.11. Předpokládám, že další bude vydán po dokončení navýšení.

A jestli se nemýlím, tak to má být pro Easy dle následujícího harmonogramu::

do konce ledna Down: 6Mbps , Up: 256 kbps

do konce února Down 8Mbps, Up: 512 kbps

do konce března Down: 13 Mbps, Up: 1,5 Mbps

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1

No pokud dosáhnu na cokoliv, co bude vyšší bude to fajn. Současných 4/0,256 dosahujem s přehledem. Tarify jsou v ceníku samozřejmě zatím pouze ty staré. Možná proto, že jde o ceník platný od 1.11. Předpokládám, že další bude vydán po dokončení navýšení.

A jestli se nemýlím, tak to má být pro Easy dle následujícího harmonogramu::

do konce ledna Down: 6Mbps , Up: 256 kbps

do konce února Down 8Mbps, Up: 512 kbps

do konce března Down: 13 Mbps, Up: 1,5 Mbps

 

Fajn, a kde si nasel tento harmonogram?? Ja sem na netu hledal a nic sem nenasel. Dokonce ani na webu UPC neni nic o navysovani rychlosti. Vsechno co na webu je jsou tiskova prohlaseni bez presneho data. V ceniku taky nic neni a ten stary rozhodne neni, navysovani oznamili 15.9.08 a cenik je z 1.11. ;-) hm? :-) No a vzhledem k tomu, ze v nekterych lokalitach lide nedosahuji ani sve placene rychlosti, tak to nebude s tim navysovanim tak horky. Pokud si ale na rozvodech stareho Karnevalu jak ja treba, tak tu rychlost zrejme dosahnes (jde o to kdy), zalezi taky na tom v jake si lokalite, nekde je min lidi na router nekde je proste vic a tim padem je velka rychlost pro vsechny nemozna (pri standardech docsis co pouziva UPC).

 

Jako rekl bych to takhle: K navyseni urcite dojde. Otazkou je kdy, o kolik, jak spolehlive a v jake lokalite. Pri nejlepsi konstalaci hvezd: si na rozvodech Karnevalu + malo lidi na router - dosahnes te rychlosti az UPC rekne. Podle me ale maji nemale trable v nekterych lokalitach, pac se zdrahaji napsat jasny harmonogram nebo cokoliv do oficialniho ceniku neba na oficialni stranky. Vsechno co reknou je na malo sledovanem UPC informuje.

 

Jinak co se tyce te ceny co sis vyjednal. Rekl bych ze cena je adekvatni tomu ze mas jen 4 Mb/s / 256 kb/s :-) Cena je tedy adekvatni tvemu tarifu, a meli by ji tak mi vsichni zakaznici UPC.. Co se tyce te ceny po navyseni tak je samozrejme smesne mala, ale toho si uzijes tak do dubna do zari, ci rijna (podle toho kdy sis to vynutil). Ja sem byl na tarifu Light, ktery uz je pouzitelny v uploadu narozdil od Easy. Prechazim ted na 10M. Jako jak rikas ano mohl bych mit UPC Light za polovinu 400 Kc a od dubna teor. rychlosti 18 Mb/s a 1,5 Mb/s. Ale k cemu mi by to bylo?? :-) Dyt uz ted s rychlosti 6 Mb/s stahnu rychle co potrebuju. A s 10 Mb/s to bude uplne lahoda. NEpotrebuju rychlejsi linku. To by bylo lepsi maximalne v pripade uploadu. Kde mam mit od dubna 1,5. Rozdil mezi 1,0 ale uz tak velky neni. Na vetsinu veci to staci. A to ze budu platit 490 misto 400? :-) No tak to me az tak netrapi. Jsem na tom asi jako drtiva vetsina lidi. Mel sem jen tu smulu, ze mi po tom co jsem jim rekl ze chci na 10M v pohode vyhoveli, pac v me lokalite to asi neni problem. Kdyby cukli, tak jim to taky vypovim a mam Light na rok za pulku. Takhle sem ale taky spokojeny. Pro me je hlavni usetrit, ne mit o 500 kilo vetsi upload, nebo monstrozni nevyuzitelny (i na dnesni stahovaci servery) download. Takze sem usetril misto 390 jen 300 kc. Ale taky dobry. :-)

 

Kdyztak to pisni sem nebo mi napis PM az ti v dubnu zvysi tu rychlost oki? Rad se mrknu jak to vlastne jede. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

2Colomboa:

Prosím napiš kde jsi sehnal harmonogram. Já mám Light a cílových 18Mb/1,5Mb.

Harmonogram mi "slíbili" v emailu v žáří:

O presnem harmonogramu postupneho navysovani Vas budeme informovat behem tohoto podzimu.

 

Nic dalšího neposlali a netuším kde zveřejnili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Colomboa

2Jaku

2Colomboa:

Prosím napiš kde jsi sehnal harmonogram. Já mám Light a cílových 18Mb/1,5Mb.

Harmonogram mi "slíbili" v emailu v žáří:

 

Nic dalšího neposlali a netuším kde zveřejnili.

 

Oficiálně jsem to na webech taky nenašel, ale z toho, co se dozvěděli lidi na Klientském centru:

 

časový harmonogram navyšování rychlosti internetu Starter:

Leden: 4M/256k

Únor: 6M/256k

Březen: 10M/1M

 

a

 

Podrobnosti od zdroje (UPC) u programu Easy:

 

Rychlosti do 12.2008: 4 Mbit / 256 Kbit

Rychlosti od 01.2009: 6 Mbit / 256 Kbit

Rychlosti od 02.2009: 8 Mbit / 512 Kbit

Rychlosti od 03.2009: 13 Mbit / 1,5 Mbit

 

další jsem nikde neobjevil, ale dá se předpokládat, že to bude podobně vzestupně (dle starých tarifů)

 

2Fingon1

 

 

Fajn, a kde si nasel tento harmonogram?? Ja sem na netu hledal a nic sem nenasel. Dokonce ani na webu UPC neni nic o navysovani rychlosti. Vsechno co na webu je jsou tiskova prohlaseni bez presneho data.

viz. odpověď Jaku

 

V ceniku taky nic neni a ten stary rozhodne neni, navysovani oznamili 15.9.08 a cenik je z 1.11. ;-) hm? :-) No a vzhledem k tomu, ze v nekterych lokalitach lide nedosahuji ani sve placene rychlosti, tak to nebude s tim navysovanim tak horky. Pokud si ale na rozvodech stareho Karnevalu jak ja treba, tak tu rychlost zrejme dosahnes (jde o to kdy), zalezi taky na tom v jake si lokalite, nekde je min lidi na router nekde je proste vic a tim padem je velka rychlost pro vsechny nemozna (pri standardech docsis co pouziva UPC).

Taky jsem na rozvodech bývalého Karnevalu. Down nad 4 je hodně slušný. Problém vidím jen v upu 256 kbps je skutečně málo.

 

Jako rekl bych to takhle: K navyseni urcite dojde. Otazkou je kdy, o kolik, jak spolehlive a v jake lokalite. Pri nejlepsi konstalaci hvezd: si na rozvodech Karnevalu + malo lidi na router - dosahnes te rychlosti az UPC rekne. Podle me ale maji nemale trable v nekterych lokalitach, pac se zdrahaji napsat jasny harmonogram nebo cokoliv do oficialniho ceniku neba na oficialni stranky. Vsechno co reknou je na malo sledovanem UPC informuje.

Je pravda, že by ty harmonogramy mohli zveřejnit oficiálně, ale už vidím tu záplavu připomínek, když proč ten který tarif má jen o X, zatímco jiný má navýšení o Y. Jen by si na sebe pletli bič.

 

Jinak co se tyce te ceny co sis vyjednal. Rekl bych ze cena je adekvatni tomu ze mas jen 4 Mb/s / 256 kb/s :-) Cena je tedy adekvatni tvemu tarifu, a meli by ji tak mi vsichni zakaznici UPC.. Co se tyce te ceny po navyseni tak je samozrejme smesne mala, ale toho si uzijes tak do dubna do zari, ci rijna (podle toho kdy sis to vynutil). Ja sem byl na tarifu Light, ktery uz je pouzitelny v uploadu narozdil od Easy. Prechazim ted na 10M. Jako jak rikas ano mohl bych mit UPC Light za polovinu 400 Kc a od dubna teor. rychlosti 18 Mb/s a 1,5 Mb/s. Ale k cemu mi by to bylo?? :-) Dyt uz ted s rychlosti 6 Mb/s stahnu rychle co potrebuju. A s 10 Mb/s to bude uplne lahoda. NEpotrebuju rychlejsi linku. To by bylo lepsi maximalne v pripade uploadu. Kde mam mit od dubna 1,5. Rozdil mezi 1,0 ale uz tak velky neni. Na vetsinu veci to staci. A to ze budu platit 490 misto 400? :-) No tak to me az tak netrapi. Jsem na tom asi jako drtiva vetsina lidi. Mel sem jen tu smulu, ze mi po tom co jsem jim rekl ze chci na 10M v pohode vyhoveli, pac v me lokalite to asi neni problem. Kdyby cukli, tak jim to taky vypovim a mam Light na rok za pulku. Takhle sem ale taky spokojeny. Pro me je hlavni usetrit, ne mit o 500 kilo vetsi upload, nebo monstrozni nevyuzitelny (i na dnesni stahovaci servery) download. Takze sem usetril misto 390 jen 300 kc. Ale taky dobry. :-)

Kdo by nepřivítal nižší cenu, že? Ale já byl předtím u Erkoru, kde jsme měli 2/0,125 Mbps (to už bylo jednou navýšené předtím 400/64 kbps) za 324,- a bylo to nezávisle na počasí naprosto nestabilní. Byl hezký letní den a týden to vůbec nejelo. Člověk se nikam nedovolal. (UPC sice taky nemá ideální telefonickou linku, ale aspoň to člověk nepotřebuje každý měsíc.) Slevu jsem si vyjednal teď na konci prosince, takže mne snad čeká jen navýšení. Jsem rád i za současné připojení, resp. down. Jen ten up bych uvítal vyšší. U Lightu se Ti nedivím. Ten už tak výhodný vzhledem k novým tarifům není. Jenže Light je za 794,- Přeci jen rozdíl 71 korun mezi Easy a UPC 10M je maličký a nejde o ty 3 Mbps downu, ale spíš o ten up (0,5 Mbps)

Kdyztak to pisni sem nebo mi napis PM az ti v dubnu zvysi tu rychlost oki? Rad se mrknu jak to vlastne jede. :-)

Jasný, není problém. Napíšu, když a jak se to zvyšuje. :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1

Stejne si ale myslim ze ty castky co davaji na slevy jsou smesny v porovnani s tim ze rocne UPC vydela na svych sluzbach od zakazniku zhruba 10-15 miliard korun! Vemte si jen internet - 300 tis zakazniku, kdyby mel kazdy z nich platit v prumeru mesicne 833 kc tak to mame 10 tisic rocne. A kdyz to ponasobime 300 tisici mame jen 3 miliardy korun za internet. No a kabelovka digitalni ma 250 tisic a analogova 200 tisic - pritom tam budou pausaly zhruba stejne. Nemluve ani o telefonu a jeho 50 tisici zakazniku nebo kolik. Myslim ze celkova castka je urcite pres 10 miliard rocne. Za to bych panove v CR zmodernizoval site na Docsis 3.0 jedna basen. Kdo vi ale kam tech 10-15 miliard od zakazniku rocne tece :-) a kolik z toho jde na modernizace siti se standardy max z roku 2002.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1

No tak tohle je opravdu skvele. Tomuhle rikaji nove rychlosti?? Za dobu co UPC mam tak sem nikdy nesel pod svou nominalni rychlost!! Nikdy sem si nemusel stezovat jeste vcera jsem mel 6 Mb/s / 512 Kb/s

383581412.png

 

A dneska?? Presne polovicku jak u downloadu tak u uploadu. 3 Mb/s / 256 kb/s

 

383757060.png

 

Jestli tomuhle rika UPC postupne navysovani rychlosti tak se brzy na*eru!!! :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník OndrejB

Už mě to přestává bavit. Na klientském centru se snaží pokládané otázky obejít všemi možnými způsoby.

 

Jasně jsem se ptal, jestli je možno přejít ze Starteru na 10M, tak jak je psáno v jejich tiskovém prohlášení.

 

Odpovědí mi bylo toto:

Děkujeme za Váš e-mail. Dovolujeme si Vás informovat, že v případě využívané 
služby UPC Starter bude postupně docházet k navýšení jak příchozí, tak i odchozí rychlosti, a to až na parametry služby UPC 10 M.

Tato změna bude realizována bezplatně.

Děkujeme za pochopení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...