Přejít na obsah

nove rychlosti UPC internetu


homberg

Doporučené příspěvky

Návštěvník xejo

zdravim, chtěl sem se zeptat na jednu věc, než se pokusím obědnat si 10M. máme nějaký balíček, který obsahuje digi standard + hbo, k tomu máme zapůjčený dvr box a internet light a když nám to instalovali tak údajně jsme se zavázali, že budeme tyhle služby využívat rok. když se ale dívám na zakázkový list tak tady je jenom datum příslibu (únor 2008). tak by mě zajímalo jestli máte někdo něco podobného a zkoušeli jste přejít na některý z nových tarifů, jestli to je možné s tím co máme. dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1
zdravim, chtěl sem se zeptat na jednu věc, než se pokusím obědnat si 10M. máme nějaký balíček, který obsahuje digi standard + hbo, k tomu máme zapůjčený dvr box a internet light a když nám to instalovali tak údajně jsme se zavázali, že budeme tyhle služby využívat rok. když se ale dívám na zakázkový list tak tady je jenom datum příslibu (únor 2008). tak by mě zajímalo jestli máte někdo něco podobného a zkoušeli jste přejít na některý z nových tarifů, jestli to je možné s tím co máme. dík.

 

A kdy ti to instalovali? Podepisoval si nakou smlouvu? Vsechny sluzby: Standard, HBO, DVR i UPC Light mas v jednom balicku??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník xejo

instalace únor 2008, smlouvu podepsanou nemám, jenom obyčejný zákaznický list, ale je z toho nemožné vyčíst jestli to je všechno v jednom balíčku nebo TV balíček (HBO, DVR..) + internet. ono to v podstatě bylo tak, že zavolali a nabídli nám HBO + digital za nějakych 20 korun mesicne navic, takze jestli jde o nějaký (teď už asi neexistující) balíček nemám ponětí. hlavně mi de o to, že pokud bych si obědnal místo Light 10M, tak jestli mi cenu o ty 300 sníží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1
instalace únor 2008, smlouvu podepsanou nemám, jenom obyčejný zákaznický list, ale je z toho nemožné vyčíst jestli to je všechno v jednom balíčku nebo TV balíček (HBO, DVR..) + internet. ono to v podstatě bylo tak, že zavolali a nabídli nám HBO + digital za nějakych 20 korun mesicne navic, takze jestli jde o nějaký (teď už asi neexistující) balíček nemám ponětí. hlavně mi de o to, že pokud bych si obědnal místo Light 10M, tak jestli mi cenu o ty 300 sníží.

 

U balicku stejne jako u dalsich slev je prave problem, ze pokud chce zakaznik sml. ukoncit a nebo prejit na nizsi tak musi doplatit prislusnou slevu, kterou mu uz UPC v ramci balicku ci slevy poskytlo.

 

Vseobecne podminky: http://www.upc.cz/pdf/VOP_UPC.pdf

 

6.15 Byla-li účastníkovi omezena či přerušena dodávka Služeb na jeho žádost či v důsledku porušení

Všeobecných podmínek, ztrácí účastník ke dni přerušení či omezení služby nárok na poskytnuté

slevy, včetně slev uvedených ve Smlouvě.

 

z cehoz plyne, ze pokud zrusis sml. na ten balicek v prubehu sml. na dobu urcitou, tak jim musis doplatit slevu, kterou ti dali. To stejny plati i u slevy, pokud prejdes na nizsi tarif. Taky tu slevu musis zpetne doplatit. Ale urcite to zkus, uvidis co ti reknou. :-)

 

PS: Ucel vsech slev at je to u jakekoli firmy, je si zakaznika zavazat na dobu urcitou k urcite castce. To znamena se upises UPC na rok a za odmenu ti pak UPC da slevu na 3 mesice. To znamena logicky, ze kdyz si to zmenis v jejich neprospech v prubehu teto doby (tzn. zrusis, nebo prejdes na levnejsi sluzbu), tak jim logicky doplatis tu slevu. Je pritom jedno jestli byla podepsana smlouva, muze to byt i ustni, zalezi na konkludentnim jednani, ze si sluzby vyuzival a komunikoval s nimy atd.. Co se tyce balicku ci slev, vetsinou je maji oznaceni bud spec kodem nebo nakym jmenem. Zkus pohledat na tom listu.

Upraveno uživatelem Fingon1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1

Jinak ve Vseobec. podminkach je to napsany jasne:

 

Zmena:

 

2.8 Změnu objednaných služeb nelze zpravidla provést během minimální doby užívání a častěji než jedenkrát za tři kalendářní měsíce.

 

Vypoved ze sml.

 

8.3 Účastník je oprávněn Smlouvu vypovědět bez udání důvodů, avšak až po uplynutí minimální doby užívání, vyjádřené v celých kalendářních měsících, uvedené ve Smlouvě; v případě, že výpověď bude podána dříve, považuje se výpověď za doručenou dnem uplynutí minimální doby užívání.

 

Min. doba uzivani je vyjadrena jak v baliccich tak i u ostatnich slev u UPC, pritom nezalezi na tom jakou formou byla smlouva uzavrena/pozmena/doplnena (ustne, pisemne atd..). Min. dobou uzivani je samozrejme i rok, ktery tu nekteri dostali jako slevu na stavajici net ci televizi. Takze pokud chteji nabidku zmenit v min. dobe uzivani tak to musi UPC chtit (to znamena si sluzbu zvysite napr), jinak tudle. :-) Jeste horsi je moznost vypovedi, protoze tu sice dat muzete, ale ucinna bude az po uplynuti min. doby uzivani.

 

Maj to hezky udelany.

 

PS: za upravu ci doplneni smlouvy se samozrejme povazuje i telefonat nebo email. Dulezite mimo jine je ze smlouvu konkludentne prijimate a uzivate za novou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

no tak teď je otázka jestli mám samostatně televizní balíček a samostatně internet - potom by něměl být asi problém žádný, prostě si vyměním internetový tarif, protože na televizi nechci měnit nic. jestli ale to mám všechno dohromady tak mám bohužel smůlu. nedá se někde zjistit, které služby mám momentálně objednané? protože z toho zákaznického listu to asi nevyčtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1
no tak teď je otázka jestli mám samostatně televizní balíček a samostatně internet - potom by něměl být asi problém žádný, prostě si vyměním internetový tarif, protože na televizi nechci měnit nic. jestli ale to mám všechno dohromady tak mám bohužel smůlu. nedá se někde zjistit, které služby mám momentálně objednané? protože z toho zákaznického listu to asi nevyčtu.

 

Nedochazi ti kazdy mesic faktura za sluzby? tam je to rozepsane. Na "moje UPC" je to vetsinou neaktualizovane a jeste bez cen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Colomboa
Ono to jeste asi bude tak, ze ten kdo si "chytre" vyjednal slevu v obdobi od zari 2008 do konce roku, pokud bude chtit v roce, ve kterem ma slevu, prejit na nizsi tarif (rozumej tarif s nizsi cenou) tak UPC pekne doplati tuhle slevu. :-) Bylo to tak u jakekoli slevy u UPC, takze to bude urcite i tady. Od UPC je to chytre, zakaznik si v zari zavola na info linku, vyhrozi zrusenim a dostane slevu 50% do reknme zari 09. A vzhledem k tomu ze rychlosti o ktere tu mluvi UPC dosahne tak v dubnu a to jeste jen nekde a nekdy (pac UPC pouziva zastarelejsi rozvody a switche nez treba Netbox a jeho FTTH), tak UPC umlcelo zakaznika za cenu rekneme u tarifu Light 400 kc (puvodne 794) mesicne a 6 Mb/s na minimalne 7 mesicu (od rijna do dubna) a pritom tento zakaznik mohl mit 10 Mb/s za 490 kc. :-)

Co z toho plyne? Ze se zakaznici, kteri si v obdobi od zari do prosince 2008 zaridili 50% slevu moc nepomohli. Tuto slevu budou muset vyuzivat opravdu ten rok, pokud ne tak ji pekne doplati, pokud neprejdou na tarif 20M v pripade Starteru, Easy a Lightu a nebo na 10M v pripade tarifu Starter (vsechny ostatni varianty zpetne zaplati slevu). Podle UPC totiz nizsi sluzba = levnejsi sluzba.

Ja sem si ted objednal tarif 10M, bohuzel mi taky nedoslo ze to bude mesic trvat a naivne sem to udelal ke konci roku. Sice si pockam, ale aspon budu mit 10M ke konci ledna. Jelikoz jsem na rozvodech stareho Karnevalu, doufam ze rychlosti dosahnu. A na podzim k nam stejne dotahne Netbox FTTH.

 

Dalsi veci, ktera je zarazejici je ze v oficialnim ceniku UPC http://www.upc.cz/pdf/Cenik_internet.pdf jsou rychlosti starych tarifu porad stejne, takze vlastne zadna garance zrychleni. O oficialnim a pevnem datu migrace nemluve. Veskerou jistotu, kterou zakaznik, ktery si necha stary tarif ma, jsou tiskova prohlaseni UPC na jinych strankach nez je upc.cz a pripadne maily. Posledni veci je potom to, ze vsechny tarify maji napsano sluvko "az" xxx rychlost a jedine 2, ktere maji jakous takous garanci jsou prave 10M a 20M v detailnim popisu sluzeb.

 

Tak todle jsem teda vůbec nepochopil. Takže je chytřejší vypovědět smlouvu, dostat za víc peněz na 3 měsíce vyšší tarif a pak ho mít ještě nižší, než bych ho měl se slevou? Tomu teda skutečně nerozumím.

 

Já si spíš myslím, že nejlíp na tom jsou ti, co mají Easy a ještě si sjednají 50% slevu jako jsem to udělal já.

Dosud jsem platil za DTV Standard a UPC Easy 1169,- měsíčně. Teď za DTV Supreme (kompletní nabídka - standartní cena 1099), HD STB (první 4 měsíce 100,- pak 150,-) a navýšené UPC Easy (stále 570,-) budu platit jen 935,- (namísto 1819,-).

Myslím, že 13/1,5 za 280,- je zlaté. A že to bude za 3 měsíce? Se nepo.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...