Přejít na obsah

DVR -problémy s nahráváním


Návštěvník baf

Doporučené příspěvky

Návštěvník kremio

Od té doby, co vysel novy FW a zacalo blbnout nahravani nebo spis zapnuti pred nahravanim to resim jednoduse tak, ze kdyz chci nahravat (programuji vyhradne pres EPG a mam nastaveno +15 min. pro "dochvilne" kanaly typu NOVA) necham Handan zapnuty. Dosud se mi tak nahraly vsechny programy bez jakehokoliv problemu. Po nahrani (protoze ma "volno") je obvykle zaroven i dekoduje. Radeji priplatim za elektrinu nez koukat na cernou obrazovku. Je to sice drbani pravou rukou za levym uchem, ale pri pristupu UPC a Handanu ........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zajimave ze ja stimhle nenahravanim nemam, DVR mam ve stand-by a zadny problem.

 

Ale pro zajimavost, pred 10 dny me odesel v DVR pevny disk a to tak, ze kdyz DVR nahraval, doslo k vypadke el. proudu, od te doby DVR jiz nedokazal s HDD nic precist ani nic zapsat, pri stisknuti tlacitka DVR hlasil nutnost formatu, ale to neslo a v nacasovanych nahravanich (ktere se take zapisuji na HDD) bylo asi 6 stran nejakych nesmyslu, ktere mimochodem zpusobovali ze DVR se po vypnuti do spanku neustale dokola zapinal, jinak vse ostatni fungovalo.

Nastesti uz me ho vymenili a mam zase novy, ktery slape vpohode a pak ze se nevyplati platit 150 Kc mesicne. :wink:

 

Zajimalo by me jak se proti tomuhle problemu chranit. :roll:

 

A jeste na zaver, dnes jsem meril spotrebu el. proudu DVR:

-ve stand-by: 6,6 W

-za behu pri zapnutem HDD: 16 W

-za behu pri vypnutem HDD: 12 W

 

Nuto ale podotknout ze ty hodnoty je potreba brat s jistou rezervou, protoze DVR ma pulzni zdroj, u ktereho je tak trochu problem zmerit spotrebu presne beznym merakem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už nějakou delší dobu DVR vypínám a kupodivu se budí na nahrávání správně - něco nahrávám opakovaným nahráváním, něco z EPG, všechno ok, až se nestačím divit. Díky tomu vypínání a zapínání jsem od té doby neměl ani nahranou černou.

 

No ale abych si nemyslel, tak dneska milé DVR místo nahrávání jen nechalo běhat na displeji hada, jako když se zapíná. Asi po 4 minutách jsem usoudil, že je to jeho definitivní názor a vypnul jsem ho podržením tlačítka, on se hned sám zapnul a začal nahrávat.

 

No a aby toho nebylo málo, začala se předvádět ta propojka do druhého anténního vstupu. S člověkem, co tohle vymyslel, bych se rád seznámil.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník s
pred 10 dny me odesel v DVR pevny disk

 

Hlásím, že mi právě taky odešel disk v DVR :-) Zrovna v duchu děkuju těm, díky kterým nejde obsah zálohovat.

ja som ho nastastie preventivne vymenil, kedze uz po mesiaci ci dvoch mal ten originalny bad sectory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby vadné sektory... občas se ani nepřihlásí. Já tušil, že se to stane - jak mi před pár dny nechtěl začít nahrávat a pořád se pokoušel spustit a k tomu vypínal a zapínal motor disku, tak to byla celkem jasná zpráva :-)

 

Ale jinak průvodní projevy jako u Tomuse - hromada prapodivných naprogramovaných nahrávání, otravuje s tím, abych naformátoval disk a čas od času to proloží hláškou, že disk neexistuje.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník s

inac len ako perlicku, ked cloveku ten handan nahodou aj spravne nahrava a neblbne, tak si (slovenske) upc povie, ze treba s tym nieco robit a posunu cas, ktory vysielaju v sieti

takze uz par tyzdnov cloveku, co si nastavi nahravanie presne a zaroven aj program zacne presne, usekne vyse minuty zo zaciatku (kedze stb si mysli, ze je o vyse minutu menej hodin)

banda amaterov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem ho přechválil. Dneska jedno naprogramované nahrávání zaspal, pak jedno milostivě realizoval a pak to další začal v okamžiku, když jsem ho 15 minut po začátku přistihnul při nečinnosti a ručně ho probral ze standby.

 

Je to normální oportunistický alibista.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S nahráváním ze stand-by se to podle mě opravdu zlepšilo, ale narazil jsem teď na nový problém - nahrávám většinou sport kolem půlnoci, a když zkouším nastavit do timeru 2 dny po sobě nahrávku s přechodem ze dne (před půlnocí) na den (za půlnoc), tak mi Handan tvrdí něco o překryvu časovačů i když se zjevně jedná o další den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...