Přejít na obsah

DVB-T má řadu nevýhod, tvrdí mluvčí UPC František Malina


tomus

Doporučené příspěvky

Řada lidí může mít programy v pořádku. V mém okolí je několik lidí, co mají úroveň signálu měřenou STB vyšší než 80%, a proč já mám jenom 65-68%? (Při přímém propojení jediným, nepřerušovaným kabelem ze zásuvky do STB) Bohužel tato úroveň je na hranici, kdy je STB schopen "kvalitní" reprodukce. Stačí pak slabý útlum v kabelu a obraz je totálně rozházený. Když stejný "nekvalitní" kabel zapojím u těch, co jsem dával v příkladu na začátku, tak se sníží jejich úroveň signálu na nějakých 75% a STB jede bez rozčtverečkování, a stále je jejich úroveň signálu mnohem vyšší než u mě. Proč UPC nezvýší úroveň signálu všem? Dále je problém s postupným klesáním úrovně signálu. Zatím se mi zdá, že 3-4 měsíce znamenají pokles o 1%. Před koncem roku jsem si zesilovačem zvýšil signál na 72-73% a všechno bylo v pořádku. Dneska už mám zase 69%. Budu muset asi zase přidat.

 

Pan Malina tvrdí, že DVB-T přináší více problémů než DVB-C. Ty problémy sou ale spíš pro UPC. UPC mělo včera minimálně 6 hodin celkový výpadek TV (sám vím o době od 14:00 do minimálně 20:10 - pak už se mi to nechtělo zkoušet). Takže odvozeně od pana Maliny: DVB-T mělo problém - fungovalo bez výpadků narozdíl od UPC.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už nemám sílu volat dál UPC. Když si můžu pomoct sám, tak to radši udělám. Kabely měním tak cca 1x za dva roky. Je to Belden a maximální vzdálenost STB od zásuvky je 1m. Nevím proč mám pravidelně měnit poslední metr kabelu, když těch předchozích 30m v baráku je pořád stejných o stáří tak 10let. Technika zajímá jen stav kdy přijde. Nastaví úroveň signálu, tak jak si myslí, že je v pořádku. Na dotazy proč v domě vedle je úroveň minimálně o 10% vyšší radši neodpovídá. Asi někdo má, a někdo nemá. Za měsíc dojde k postupnému poklesu a v prvním případě to nejvíc poznamená mux na 170MHz, co je nejhorší v tom, že se jedná o placené kanály. Ten pokles úrovně nesouvisí s teplem, je sledovatelný v průběhu celého roku. Všichni tady na fóru tvrdí, že zesilovač je zabiják na DVB-C. Já s ním mám ale v celku pozitivní výsledky. Nechce to používat nějakej lacinej šmejd "made in china". Ostatně bez něj bych ani nemohl rozbočit signál ještě před STB. Za ním to bohužel není možné pro jeho nekvalitně odrušený zdroj, který následně zaruší několik kanálů v analogu.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabely mám od techniků, kteří UPC zapojovali.

A nevím, jak je odskoušet, jestli jsou "ready", nebo ne.

Zapojit na zkousku STB co nejblize zasuvce.

 

kenny: pokud tam mas 1 metr, tak samozrejme neni co resit, jeste bych radeji prekontrloval vsechny spoje i ten v zasuvce, jinak pak uz nezbyva nez si stezovat.

Ten zdroj by se mozna dal odrusit kondenzatorem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel sem galvanický oddělovač, ale ta zem je stejně propojená přes ostatní kabely (scart, audio analog i spdif) tak to nepomohlo. Alespoň sem konečně zjistil minulý týden, že AC3 (pokud funguje) funguje bez přerušování.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...