Přejít na obsah

Vaše/naše další zkušenosti s DVR


Návštěvník ppp

Doporučené příspěvky

Dobrý den.

Ví někdo, jak dlouho vydrží nastavení DVR Handan 6000 bez proudu?

Jedu totiž na týden pryč, a nechtěl bych ho nechávat zapnutý už jenom proto, že i ve standby dost "topí".

Vůbec mě dost vadí, že nejde vypnout úplně, třeba přes den, kdy na TV vůbec nekoukám?

Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito
Taky se vám stává, že co chvíli se na obrazovce objeví nápis "Spuštění naprogramovaného nahrávání"? Poprvé to beru jako informaci, podruhé už mě to nudí a pak už to jen štve. Převážně to funguje dobře, ale někdy se to zblázní a pořád to píše jednu zprávu za druhou. Dělal to i firmware 1.00, ten ale ještě vyžadoval potvrzení, tohle je menší šikana :) Odhadem co 15 sekund, to zpráva. Super hra :-)

Tohle se mi stava pri aktivovanem Timeshiftu. Mam naprogramovane nahravani a chvili pred jeho spustenim zapnu na jinem programu Timeshift. Obraz se zastavi. Po chvili by melo zacit naprogramovane nahravani - objevi se hlaska, pak znovu a znovu - ale nahravani ve skutecnosti nezacne! Az pote co zrusim Timeshift se pri pristim objeveni hlasky nahravani opravdu spusti (teda vetsinou :D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ví někdo, jak dlouho vydrží nastavení DVR Handan 6000 bez proudu?

Pokud mas strach ze by se ti bez el. napajeni smazalo nejake nastaveni , tak nemusis mit strach, klidne ho vypni ze zasuvky na libovolnou dobu,

a to ze celkem topi ve standby jsem si taky vsiml a celkem me to prekvapilo.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to:tomus

děkuji za celkem přijatelnou odpověď

jenom mě to utvrdilo v názoru, že ve vedení UPC sedí banda vyčůránků, kteří nemají nic jiného na práci, než chodit ke krejčímu, nechat si přešít na saku větší kapsy, na větší, a větší obálky.

Na světě je dost špičkových výrobců, daleko lepšího přístroje, a ušoupali by si paty, kdyby jim dal někdo nabídku. Rabat jako kráva, a pro zákazníky špičkový přístroj, za poloviční cenu.

Ale řekněte sami - koho z těch "nabobů" zajímají zákazníci???

Promiňte mě ten výraz - ale chce se mě blejt.

A že už jsem se musel "prokousávat" různými návody a obsluhou, různých přístrojů a něco o tom vím, ale takový složitý "šmejd" jsem ještě v rukách neměl.

A dopředu lituji naprosté laiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to:tomus

Tak jsem zase laboroval, a snad se moje zkušenosti budou hodit i dalším.

Dal jsem na tvojí radu, DVR na noc odpojil, abych věděl co to udělá.

A nastaly problémy. Po odpojení DVR z napětí, obraz žádný. Propojeno /koaxem/ DVR, HDD, TV + patřičné Scarty.

Zkouška HDD, DVR, TV - po odpojení DVR zase nic. Přehazování Scart(ů) - nic.

Řešení - rozdvojka na koax. Jeden do DVR, druhý do HDD.

A s tím odpojením DVR. HDD má v sobě knoflíkovou baterku - v návodu DVR jsem nic takového nenašel, proto ta obava, jestli nespadne nastavení.

No po dovolené uvidíme.

A s tím jedním "knoflíkem". Na HDD časovači nastavím nahrávání, od kdy, do kdy, HDD vypnu, a o ostatní se postará sám. Žádný standby. Vypnuto. Nesvítí, netopí.

A znovu opakuji - laiky dopředu lituji.

A jestli je někdo majitelem TV s jedním vstupem pro Scart, /a jsou tací/, a má doma třeba ještě VHS, nebo už HDD, tak bude mít problémy. Bude muset koupit Scart /zástrčka/, a 2x Scart /zásuvka/, aby to rozchodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uprime receno mam dojem ze jsi vetsi laik nez vetsina ostatnich,

pokud vypnes DVR z el. site, tak dojde k odpojeni obvodu kterym prochazi signal pres koax do TV, takze v analogu na TV skoro nic neuvidis.

 

Jinak zadna baterka nikde v DVR (ani v HDD) neni, data jsou na flash pametich nebo na HDD a tam se nema co smazat ani kdyby to nejelo 10 let. :wink:

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud vypnes DVR z el. site, tak dojde k odpojeni obvodu kterym prochazi signal pres koax do TV, takze v analogu na TV skoro nic neuvidis.

Tak se podrž - ale funguje to.

Jinak zadna baterka nikde v DVR (ani v HDD) neni,

A že v HDD není baterka? HDD rekorder Pionner 520 - a je tam - zaplať přírodo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a máš pravdu - jsem laik, který laboruje způsobem - pokus-omyl, a sem jsem vlezl, z jednoho prostého důvodu.

V digi UPC jsem úplný novic, ale ctím to, co mě vštípil můj táta - když jsi blbej, tak se zeptej.

Ale jak vidím, tak "profíci" vědí méně než laici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tady nechci vyvolavat nejaky flame, ty se ptas a ja ti odpovidam.

 

Jinak jeste jsem nevidel ze by v harddisku byla nejaka baterie.

A jestli se chces podivat na streva DVR, tak muzes zde:

http://www.upczone.cz/viewtopic.php?p=21725#21725

 

A jestli je baterka na desce v Pionneru 520, tak to uz je pro nas vedlejsi vec.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...