Vše od uživatele Marek-26
-
Modernizace sítě
@VlasekTa modernizace má 4 fáze. Průzkum/mapování/příprava, výměnu prvků, dodělávky, a nakonec spuštění OFDMA a druhého OFDM kanálu. U Vás probíhala teprve ta první fáze. Takže k navýšení kapacity je ještě dlouhá cesta. Jinak obecně, síť má nějakou kapacitu a Vodafone si hlídá vytížení, aby jí neprodala víc, než v daném místě má, tedy aby všichni dostali to, za co si platí. Proto v některých lokalitách nejsou dostupné ty nejrychlejší tarify. Kromě modernizace v těchto případech probíhá i dělení sítě na menší segmenty. U Vás konkrétně není problém s kapacitou v downloadu, ale spíše v uploadu. Na stejném uzlu jsem několik let bydlel 🙂
-
Linux u Vodafone TV
Protože se nevyplatí vývoj kvůli pár geekům?
-
Ukládání SMS
Má, ale jen pro účely, které nařídí soud. Ani sami do těch dat běžně nesmějí.
-
Rozdíl mezi Internet Premium Fibre a Lite
Dobrý den, rozdíl je v ceně a podpoře. Parametry služby jsou stejné. Ale ty Lite tarify jsou omezeny regionálně.
-
Stížnost na operátorku call centra
Dobrý den, stačí odeslat zprávu v Můj Vodafone. Https://tam.je/forum
-
Ukládání SMS
Ne, SMS se nikam neukládají, kromě telefonu. I bez SIM jdou v mobilu normálně vidět.
-
IPv6
Ne, to je finální stav. Jen 1 IPv4 na službu/modem. Bude třeba se naučit používat IPv6.
-
Port Forwarding
A všem, co doteď měli DS-lite ji dal 😉
-
Pomalý upload
Z toho se nepozná nic moc. Evidentně občas dropuje spojení SMTS modem a nevím, proč se obnovuje DHCP. Chtělo by to MAC modemu nebo číslo služby.
-
Modem Vodafone Station
Tak ten firmware se nechává dělat pro zařízení a to se používá v x zemích. Jeden vývoj, méně testování atd.
-
Pochlubte se svými DOCSIS kanály!
Nemusí to být ze signálu znát, ale může tam být nějaké rušení či ztrátovost s tedy hodně opravených paketů atp.
-
Pochlubte se svými DOCSIS kanály!
Těch 930 večer je také ještě OK krátkodobě. Vodafone u služeb nastavuje mírně vyšší maximální rychlost a běžně dostupná rychlost běžně neklesá pod 90%. Ale těch 600 už je málo i když dle ČTÚ je to v pořádku. 😀
-
Potřebuju moje staré telefoní číslo
Nejvtipnější co jsem zažil bylo, když před 15 lety na jednu speciální linku UPC volal někdo z O2 s nabídkou internetu.
-
Pochlubte se svými DOCSIS kanály!
@hanes03DOCSIS 3.1 modem využívá především OFDMA pásmo 😉 ty dva OFDMA jsou naladěny, kapacity v nich bude dost. Kdybyste měl starší D3.0 modem, který OFDM(A) neumí, tak byste nejspíše nejel prakticky vůbec. Je teď otázkou, na kterou si nedokážete odpovědět sám, zda je to problém na celém uzlu, na části nebo jen u vás. V případě, že to bude plošnější, tak to Vodafone odhalí a vyšle do terénu techniky, aby našli a opravili příčinu. Například v historickém centru (od potoka nalevo) se ví o porušeném kabelu v zemi a čeká se, až město povolí výkop, aby se mohlo opravit.
-
Potřebuju moje staré telefoní číslo
Také se lehce může stát, že uplynula lhůta, po které je číslo vráceno zpět do oběhu. Může ho tak mít už někdo jiný. A pak jsou dvě možnosti. 1. Prokážu poskytovateli emailu, že jsem vlastníkem emailu a ten mě do něj pustí. 2. Domluvím se s majitelem nového čísla na spolupráci ohledně obnovení a změny telefonu u účtu.
-
Pochlubte se svými DOCSIS kanály!
No, tak úplně bych na to nespoléhal. Znalí uživatelé tohoto fóra nemají ceníkové ceny většinou 🙂 Ale tím neříkám, že ten rozdíl nemůže být nižší,
-
Pochlubte se svými DOCSIS kanály!
Spíše bych tipoval nějaký problém a modem si další nenaladil.
-
Výpadek mobilních služeb
Objektivně porovnat to jde, viz https://www.vodafone.cz/nase-sit/#mobilni-sit, ale samozřejmě to neplatí ve 100% všude. A také záleží na preferencích. Ve městech obecně problém nebývá a rychlost nad 10Mbps je v mobilu v 99% času zbytečná. Ale samozřejmě je velice příjemné stáhnout za pár sekund několika gigový mapový soubor, aktualizovat či nainstalovat nové aplikace atd. Letos jsem byl na Valašsku na dovolené, malá chatová oblast uprostřed lesů mezi kopci, 2g signál dobrý, ale 4g nebo 5g naprd. Pobavil mě místňák, který se mě zeptal, jakého mám operátora a poslal mě pár set metrů jedním směrem k jednomu kopci, kdybych měl druhého, tak bych se prý musel jako on vydat druhým směrem a se třetím operátorem bych mohl telefon rovnou vypnout. I když k 4g či 5g to bylo nejblíž u Vodafone, on měl přesto jiného operátora, který má lepší pokrytí u něj doma. Nejlepší tam má prý ten třetí a toho nemá, protože by se na chatě nechytal. Takže buďme jako uživatelé rádi za možnost volby a za to, jak máme přísnou legislativu a regulátora. Máme tu na Evropské poměry skvělé pokrytí.
-
prodloužení koax kabelu k rozbočovači Teleste 3dss
Každopádně, když to čtu znovu, tak se vlastně jedná o zásah do rozvodu Vodafone, jelikož je zde popsán zásah do rozvodu před zásuvkou. A to by se dělat nemělo resp. nesmí. Takže jediná správná varianta je si objednat technika.
-
prodloužení koax kabelu k rozbočovači Teleste 3dss
Rohodně vezměte 3x stíněný (třetí stínění proti LTE a 5G) kabel 😉 Nebo druhá varianta je objednat si úpravu rozvodů přímo od dodavatele Vodafone. Stačí zavolat/napsat na Vodafone, oni předají kontakt.
-
Neaktuální výpadek služeb
Hmm, to je zajímavý problém. Zkusil jsem poslat dotaz, zda s tím jde něco udělat. Doufám, že jim to nepočítá nějaké SLA 😄
-
Modem Vodafone Station
Hmm, to asi není možné za normálních okolností nikde ne? Modem u DS-Lite i Full DS nabízí obojí a co se využije si řídí koncové zařízení. A ano, android neumí v defaultu IPv6 na WiFi deaktivovat. Některé ROM to umí, jinak root a úprava konfigurace.
-
Pomalý download, Post RS chyby
Jak kde, někde je více kanálů. Po restartu se ladí znovu a hledá ty nejlepší 😉 Je tedy možné, že se ty špatné přeskočily. Update 14.10. 2024 21:00 Ve Zlíně byl dnes problém ve 2 lokalitách s nízkým SNR. Jedna lokalita vyřešena okolo 16h, druhá o 3/4 hodiny později. V obou lokalitách je celkem 24 kanálů pro D3.0 download 🙂 @Ondrej1pVi
-
Pomalý download, Post RS chyby
Ano, stopa je správná, evidentně je na některých kanálech nízké SNR. Začal bych tady https://www.vodafone.cz/vypadky/ a jestli tam nebude nic, tak Restart modemu a kontrola kabelů a jejich dotažení/dotlačení. Jestli kontrola kabelů a dotažení/dotlačení konektorů a restart nepomohou, tak nezbývá než zavolat na Vodafone.
-
Přerušování WiFi
U Vodafone není pro fyzické osoby možno využívat bonding. Jestli je tedy smlouva pod pod smlouvou na firmu, kontaktoval bych zástupce a nechal bych ho zjistit, co se děje. Jestli je smlouva na standardní smlouvu, tak bonding není lmozny.