Přejít na obsah

sodekcz

Uživatel
  • Příspěvky

    1 156
  • Registrace

  • Přítomen

  • Vítězné dny

    25

Příspěvky od uživatele sodekcz

  1. @Zlaťák ČT v naší lokalitě v pořádku.

    U nás předchozí problém odezněl. Nakonec byla chyba někde v kabeláži.

    V současné době zlobí dva programy Primy, Cool a MAX (možná i další ale nesleduji a tyto dva jen sporadicky). Přesto, třeba v noci, teď byli nějací Kingsmani, film se začne zpomalovat, sekat, včetně zvuku. Spíš bez kostiček. Jen to zpomalení a sekání. Asi dvakrát u nějakého filmu v noci jsem to nachytal. Jiné multiplexy ve stejném okamžiku v pořádku.

    Potom jsem si ještě všiml, po ukončení ČT1 JM zpravodajství v 18:25 a přepojování zpět na celostátní vysílání se objevuje nápis v angličtině (přesně si nepaatuji) ale něco ve smyslu "video nedostupné".

  2. Teď jsem byl pár dnů ve světě. Na net měli v ubytování kabel včetně nějakého TV balíku, modem Hitron CHITA HUB5 (Docsis 3.1, ac WiFi). Nakolik by splňoval všechny podmínky našeho VF a zda by šel někde koupit nedokážu posoudit. Subjektivně se mi zdálo, že se pár našich mobilů a jeden notebook trošku dýl připojovalo na WiFi (2,4 a 5 GHz pásma měla odlišná SSID). 

  3. @cervotoc modem mi jel do včerejška na původním FW. Udělal jsem upgrade na 01.04.137.04.EURO.SIP. Mimochodem - nestačil jen restart přes vnitřní webové rozhraní, musel jsem ho vypnout a zapnout. Potom jsem udělal upgrade Mikrotiku RB4011 na poslední verzi. Včetně upgrade v sekci System - RouterBOARD.

    Po rebootu mi WAN rozhraní padlo do 6 minut třikrát. Od té doby zatím přes 12 hodin drží. Z krátkodobého hlediska to o ničem nevypovídá. Budu to sledovat déle.

    Rychlost UP/Down mi nepadla. Jestli mám dobře parametry nevím, neznám hodnoty v toleranci.To tady musíte omrknout, kdo tomu rozumíte.

     

    image.png.6a4bf40e3663260804e194d9646761f0.png

    image.png.5da689b605f3d3de58e8246c09bf5440.png

  4. V 10. 4. 2024 v 21:59, cervotoc napsal:

    Taky by mě zajímalo, jestli se vyřešil i problém s kompatibilitou některých Mikrotiků (RB4011 apod).

    Tohle by mě taky zajímalo. Ale během nejbližších dnů nemám šanci to vyzkoušet.

  5. @Tubeono to není tak úplně jednoduché. Pak čteš na fórech desítky dotazů, proč mi nefunguje 5G, proč mi nefunguje VoLTE, proč mi nefungují data u toho a toho operátora atd. Mám OnePlus Nord, první typ. Pamatuji, že např. 5G začalo fungovat až po nějaké aktualizaci, byť u jiných operátorů fungovalo i předtím. A nesouviselo to s pokrytím. Nedokážu určit, zda byl problém v telefonu, nebo u operátora. Obdobné dotazy jsou i na forech z jiné části světa.

  6. Tchýně má Ubee. Už jí dvakrát přišla SMS že se chystají vyměnit modem, bez určení termínu. Od té doby nic a to trvá minimálně rok . Možná dýl. Nikam nepospícháme, má tarif s nějakou nižší rychlostí a pevnou tel. linku od VF.

  7. Copak marketing. Takhle jsem jednou potřeboval domácí poruchu vyřešit z práce, admin číslo mám ale doma.

     Když jsem se proklikal plechovou hubou až na operátora, ten si mě ověřil "jiným způsobem", takže znal i velikost bot, stejně jsme nakonec problém ani nezapsali - bez administrátorského hesla nejede vlak. 

  8. před 15 hodinami, Daviddvbc napsal:

    A Proč se do nedávna povinně vyměňovaly Ubee a Technicolory za Compal, když to teď zase celé běží znova ?

    Ani tahle akce ještě není dokončená. Ani přímá výměna těchhle vykopávek za VF Station. Vím o Ubee v provozu, kdy vyhrožovali výměnou před víc,  jak rokem. K výměně samotné nikdy nedošlo.

  9. @David Jansavýměna modemů probíhá kvůli změně ( nebo přípravě na změnu) technologie. Pokud jsou problémy s nestabilitou linky nebo modemu, není něco v pořádku. Na nějaký extrémní počet restartů tady myslím žádné stížnosti nejsou. Neoddělatelná trubka má jasný efekt - pro použití "na stojáka". Na šikovné uchycení na zeď a bez přípravku nikdo nemyslel.

  10. před 10 hodinami, Technikus napsal:

    To neříkej moc nahlas. Vždyť tu kde kdo tvrdí, že má uptime zařízení několik týdnů či měsíců a jede bez sebemenšího problému. 

    Jinak zrovna modem má tlačítko, eventuálně vypojit zařízení ze zásuvky na nějakou chvíli. Prodlužka s tlačítkem je taky možnost. 

    Mám na sebe napsaný internet u rodičů. Nepamatuji, že bych někdy musel modem na dálku restartovat. Ani doma jsem (naštěstí) tuto funkci nepoužil, i když nějaké restarty proběhly ale vždycky doma, u zařízení. Odhadem do deseti vyžádaných restartů od podzimu 2015 (ještě UPC) bych se vlezl.

  11. Ahoj,

    jsou tady docela chytří kolegové na síťařinu, prosím o technickou radu.

     

    Známí mě požádali zda bych jim doporučil, případně udělal rekonfiguraci jejich domácího prostředí, ve vlastním domě. Místní průzkum ukázal, že mají doma dvě přípojky na internet, na to navěšené cca 4 WiFi AP. Každý pes jiná ves, mnoho SSID a pochopitelně se všechno dost tluče. Potom je tam jedna nebo dvě síťové tiskárny. Vzhledem ke špatnému nastavení celé sítě a nevhodnému používaní část domácnosti netiskne síťově ale jen chodí k tiskárně na USB kabel, nebo si věci přeposílají, a tisknou přes jeden počítač u tiskárny.

    Momentální přípojky, nejedná se o žádné firemní řešení. Jedna je klasické xDSL včetně O2 TV a druhá je nějaký lokální provider přes anténu. Lokální anténa možná nemá povinný modem/router a možná nemá veřejnou IP, to jsem zatím nezjišťoval. O2 TV musí fungovat i po rekonfiguraci. Lokální provider možná časem bude nahrazen nějakou optikou (potom by se z toho asi stala hlavní přípojka) nebo možná i v bližší době uvažují o nějakém jiném řešení, možná O2 5G bezdrát (stromy a keře v okolí lehce rostou a lokální WiFi provider to zřejmě nebude řešit).

     

    Nějaká rámcová představa zatím je, že by jedna z přípojek včetně O2 TV zůstala jako hlavní pro celý dům a druhá jen jako záložní. (občas by možná došlo k přímému využití té záložní linky, třeba na hry, ale předpokládám, že v tom okamžiku by nějaký konkrétní počítač nebyl na WiFi a připojil by se přes kabel).

     

    Domácí WiFi předpokládám nastavit na jednotnou domácí síť a na nějaké trošku lepší řešení, více jednotek (něco od TP-Linku? Deco... , nebo Ubiquti?) , jedno SSID pro domácí a oddělit druhé SSID pro případné hosty, aby nelezli do domácí sítě.

     

    Moc netuším jak se tomu říká, když je potřeba nějaká krabice na spojení dvou internetů tak, aby v případě výpadku jednoho automaticky došlo k přepnutí na druhý a v domě kromě rychlosti téměř nepostřehli žádnou změnu. Řeší se to třeba Mikrotikem? Jaký způsob nastavení hledat (nevím zda vůbec budu schopen konfigurace)? U DSL se starým Zyxelem v bridgi s Mikrotikem jsem skončil kdysi, když ještě bylo jen jednoduché přenastavení na Zyxelu bez O2TV a nemusely se nastavovat nějaké další parametry na Mikrotiku kvůli TV. Případně jak jinak se toto dá v domácích podmínkách řešit? Musí, nebo měly by být modemy obou linek v nějakém bridge režimu ? Postřehl jsem v jiných vláknech, že nějaké současné optické přípojky bridge ani neumožňují, nebo je to špatný postřeh?

    Co se týká majitelů a přístupu přes internet z venku domů - v tomto okamžiku nemají žádnou přechytralou domácnost a potřebu nějakých přístupů, přesměrování portů, žádné VPN domů ... do budoucnosti netuším.

     

    Případně jaké jiné řešení vás napadne a co byste mi dpoporučili aspoň trošku nastudovat.

     

    Díky za každou smysluplnou radu.

×
×
  • Vytvořit...