Jump to content

penca

User
 • Posts

  44
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Posts posted by penca

 1. Potvrzuji, že Samsung si s tím dokáže poradit změnou nastavení formátu "Přizp. obrazovce". Moje hlavní televize OLED od LG si s tím bohužel neporadí a žádná volba v menu (16:9/originální/celá šířka/4:3/vertikální zoom/4směrné přiblížení) nevede k tomu, aby obraz byl celý. Čekal bych, že existují nějaké standardy, které bude distributor signálu respektovat.

 2. @cvancaraMám to tak na Premier Sport 1/2 i dnes. Ty programy nesleduju nijak pravidelně, tak nevím, jestli to tak je dlouhodobě, nebo je to novinka. V DVB-C výřez, IPTV celý obraz. U některých sportů tak chybí část grafiky a hlavně je obraz v kabelu na první pohled degradován ořezem a následným dopočítáváním pixelů do původního rozlišení.

  Mohl by se na to @technikpodívat?20240208_094436.thumb.jpg.26765c029f874fd26e0e174b6bc6de4f.jpg

  20240208_094506.jpg

 3. Právě se dívám na basket na PS2 a zajímalo by mě, proč je v DVB-C vysílán výřez z obrazu, takže je oříznutá grafika nahoře i dole a obraz tím viditelně trpí. Vyzkoušel jsem to na dvou různých televizích různých výrobců se stejným výsledkem. Změna nastavení poměru stran z originál na 16:9 žádný výsledek nepřinesla. Když přepnu na aplikaci Vodafone TV nebo na PS2 na konkurenční televizi, obraz je v pořádku v plném rozlišení. Problém je jen a pouze v DVB-C Vodafone. Kdo a proč upravuje rozlišení streamu pro kabel?

  20240206_221248.jpg

 4. Ondra samozřejmě dělá svou práci a vysvětluje nevysvětlitelné, podle vedením daných not, nic proti němu. Jen poukazuju na to, jaké nesmysly lezou ze současného vedení celé skupiny. Ostentativně vydávají kodexy, kterými se v reálu vůbec neřídí, šikanují vlastní klienty s odkoupeným Compalem nebo CA modulem jen proto, aby jim mohli identická zařízení pronajmout a nutí lidi pronajímat si další a další "prémiový" elektroodpad, i když doma mají plnohodnotný hardware, který by práci odvedl lépe a s menšími celospolečenskými náklady. Pokud by to s udržitelností myslel Vodafone vážně, nikdy by taková rozhodnutí nemohl udělat. Momentální míra pokrytectví vedení Vodafone je absurdní.

  • Agree 4
  • Like it 1
 5. @Ondra - VodafoneOndro, je dobře, že na nás globální Vodafone myslí a na rozdíl od Netflixu, Disney+, HBO Max, iVysílání, Voyo, O2 TV,  Kuki a prakticky všech ostatních poskytovatelů televizního obsahu neriskuje náš špatný uživatelský zážitek. Je jistě environmentálně odpovědné a v souladu s kodexem Vodafone neriskovat využití tři roky starého HW televize s fungující SW podporou, postavené na procesorech Alpha7/9 Gen2 a místo toho nabízet prémiový set-top-box na čipu BCM7271 z roku 2018, který slibuje naprosto dokonalý uživatelský zážitek a nadpozemskou rychlost do mnoha dalších let. Za rozumných 15 stovek ročního nájemného není co řešit a vezmu je ke všem svým televizím. Jen budu muset nakoupit pár designových poliček pod televize, to budou doma koukat.

  Dovolím si jen připomenout Kodex Vodafone - Obchodní principy: "Dodavatel se zavazuje chránit životní prostředí. Dodavatel bude minimalizovat využívání omezených zdrojů (energie, voda a suroviny) a uvolňování škodlivých emisí do životního prostředí (včetně odpadu, emisí a odpadních vod). Dodavatel bude usilovat o zlepšení environmentální výkonnosti produktů a služeb, které poskytuje, a podporovat ty, kteří zákazníkům Vodafonu nabízejí ekologické a sociální výhody."

  Budoucnost je úžasná. Ready?

  • Agree 4
  • Like it 2
  • Haha 1
 6. Ještě dnes se dá zahájit alpha test pro webOS 3.0, tedy pro modelový rok 2016. To, že Vodafone zařízl televize, které přišly na trh ve 4Q/2019 a prodávaly se do konce 2Q/2021, je čistě manažerské rozhodnutí. Navenek se chce společnost prezentovat udržitelností a reálně dělá přesný opak, posílá do elektroodpadu tři roky staré (OLED) televize v ceně vysokých desítek tisíc korun.

  • Like it 1
 7. Trošku jsem doufal, že po těch mnoha letech vývoje bude aplikace podporovat alespoň modelový rok 2020, jenže 3,5 roku starý střep LG OLED55B9SLA už je bohužel pro Vodafone za zenitem a tak mají rodiče smůlu. Když jsem tu televizi objednával, tak už půl roku existovala aplikace pro android a mě ani ve snu nenapadlo, že Vodafone nezvládne portaci aplikace na tehdy aktuální model.

 8. @CableGVyzkoušel jsem a potvrzuji, mám to na iPadu stejně. Hned od začátku se zvuk oproti obrazu posouvá, po chvíli je to nesledovatelné. Při posunu zpět v čase se zvuk synchronizuje, ale za chvíli se to opět rozsype. Vratné lahve jsou stejný případ. Namátkou jsem zkusil ještě Plán útěku a opět stejný problém.

  Já už tu Vodafone TV aplikaci používám jen výjimečně, je to až ta poslední možnost. Kdyby neměl Vodafone DVB-C přes CA modul, už jsem se všemi službami jinde.

  • Like it 1
 9. Kdyby se jednalo o službu, která je standardem na naprosté většině zařízení v síti, tak bych souhlasil. Jenže tady jde o službu, která nefunguje ani na všech v současnosti prodávaných zařízeních, natož pak na starších telefonech a to ještě ve spoustě případů záleží, kde byl koupen. Dokážu si představit, že s nekompatibilním telefonem to může být zdrojem potíží, může to způsobovat komplikace v roamingu, někomu může vadit, že společně s VoLTE je defaultně aktivováno i VoWiFi, někomu může vadit, že má spolu s tím aktivní i ViLTE a můžou ho tak lidi otravovat s videohovory nebo když to nefunguje, nedá se to vypnout a zapnout...

 10. Máte pravdu, taky mi zmizela možnost aktivace VoLTE a VoWiFi v samoobsluze. Holt to odpovídá aktuálnímu trendu u Vodafone omezovat možnosti nastavení na straně uživatele (např. nemožnost deaktivovat otravné zprávy ohledně vystavení vyúčtování nebo poděkování za úhradu, nemožnost volby roamingového tarifu - natvrdo nastaven u některých novějších tarifů roaming na den). Pak už asi zbývá jen žádat o pomoc technickou podporu, že zdánlivě aktivovaná služba nefunguje.

 11. před 2 hodinami, McVitas napsal:

  @penca Říkáš že v menu na to žádná volba není, to myslíš svůj telefon? Vždyť to přece není pravda, tenhle přepínač na VolTE je v telefonech úplně běžně. Teď jsem udělal pokus - dal jsem SIM do svého starého Galaxy S10 a to co v S23 menu mobilní sítě není tady je!

  Přesně tak, ve starších telefonech jsem taky měl přepínač na aktivaci VoLTE. Měl jsem Galaxy S8, tam ten přepínač určitě byl. Pak jsem měl S20, tam si nejsem jistý, buď tam vůbec nebyl nebo zmizel s nějakým updatem FW na novou verzi Androidu a v mé současné Galaxy S23 ten přepínač není a nebyl. Mám tedy stejný telefon jako ty a na stavové liště žádná indikace VoLTE není, v menu se nic nedá vypnout a při hovoru zůstávám na 5G/4G síti bez přerušení, hotspot taky drží. Pokud ti VoLTE nefunguje se stejnou SIM ani na S10, tak bych závadu hledal spíš někde jinde než v nové S23. Samozřejmě test tvé S23 s jinou SIM, kde prokazatelně VoLTE funguje, by definitivně rozptýlil pochybnosti.

  Napadla mě ještě jedna možnost řešení, co podle mě stojí za pokus. Zkus si v Můj Vodafone deaktivovat funkci VoLTE, počkej, až ti přijde SMS potvrzení o změně nastavení a pak si tu funkci znovu aktivuj. Cca před rokem se mi stalo, že mi na prodejně nastavili k novému tarifu platbu inkasem, viděl jsem to v samoobsluze, viděli to operátoři na infolince v systému, všechno bylo korektně nastaveno i v mé bance a přesto se faktury generovaly s platbou převodem. Dvakrát jsem to "reklamoval" a všichni operátoři mi tvrdili, že v systému je všechno OK a ta další faktura se už určitě strhne inkasem. Pomohlo až změnit způsob platby na jiný a pak znovu nastavit v Můj Vodafone inkaso. Prostě se někam do databáze propsala špatná informace a pomohlo až přepsání novými daty.

  Zkus to taky tak, prostě VoLTE v Můj Vodafone vypni a znovu zapni. Pokud ani toto nepomůže, tak bych zkusil factory reset a test s úplně čistou instalací bez vlastních aplikací, abych měl jistotu, že za potíže nemůže nějaká appka. Pak už bych volal/psal na technickou podporu, že ti VoLTE nefunguje, že ho máš aktivováno a že jsi ho zkoušel na více kompatibilních zařízeních se stejným výsledkem. Galaxy S10 i S23 jsou s funkcí VoLTE kompatibilní, nezáleží z jaké jsou distribuce, stačí jen mít Android 12 nebo 13 a předpokládám, že nějaké nestandardní softwarové úpravy na telefonech nemáš. Vypadá to potenciálně na chybu na straně sítě. Nenechal bych se odbýt první úrovní technické podpory a proboxoval bych se k nějakému technikovi. Hodně štěstí.

 12. OK, první post se dá vyložit i tak, že jen nemůžeš najít volbu pro spuštění VoLTE. A z toho, že jsem byl na prodejně bych moc neodvozoval. Jednou člověk narazí na zkušeného zaměstnance, jindy zase na brigádníka, co je tam první den. Ono to není moc poznat, jestli je nebo není funkce aktivní. V menu telefonu žádná volba není, aktivní VoLTE dokonce ani při hovoru žádná ikona neindikuje, jak tomu bylo dřív. Pokud ale telefon padá při hovoru do edge a padá hotspot, tak se to zdá být jasné. Pak mě napadá už jen zkusit:

  1. Restartovat telefon 🙂,
  2. vyhledat aktualizace FW,
  3. zkusit svoji SIM v jiném telefonu, kde VoLTE určitě funguje,
  4. zkusit jinou SIM s aktivním VoLTE v tvé S23,
  5. reset S23 do továrního nastavení,
  6. vrácení S23 Alze,
  7. reklamaci.
 13. Taky mám S23 a taky v menu telefonu nemám volbu pro zapnutí VoLTE. Mám to aktivováno pouze v Můj Vodafone a telefon se prostě chová tak, že při telefonování zůstává připojen na LTE/5G a data se po dobu hovoru dál přenáší, hotspot funguje bez výpadku taky. Kdysi, tuším na S8 jsem snad míval ikonu indikující aktivní VoLTE, ale od S20 (kupovanou tehdy u Vodafone) tam už myslím nebyla (nebo to zmizelo až s nějakou aktualizací). Není to tedy tak, že se snažíš v menu telefonu aktivovat funkci, která už je aktivní a ovládá se pouze přes Můj Vodafone?

 14. V 2. 5. 2023 v 8:43, PeLob napsal:

  Zdravím, a jak vám teď Chromecast s Google TV funguje? Nám do čtvrtka v pohodě, od té doby ale ne. Aplikaci lze sice spustit, ale nejde nám spustit žádný program. Dovolal jsem se na info linku kde mi bylo sděleno, že to, že nám to fungovalo předtím byla spíše náhoda, a že Chromecast není oficiálně podporován. Podpora Chromecastu prý až v q3 letošního roku.

  Už jsme to řešili ve vedlejším vlákně.

  Pomohlo až obnovení Chromecast s Google TV do továrního nastavení.

  • Agree 1
 15. Před hodinou, tomus napsal:

  Reinstalaci aplikace Vodafone TV na Chromecastu jste zkoušeli ?

  Ano. Odinstalaci, smazání dat aplikace, restart Chromecastu, nové heslo, tři různé poskytovatele internetového připojení, všechno jsem zkusil. Zjevně není chyba na straně uživatelů. Problém je jen Chromecast 4, což je bohužel jediný způsob, jak něco sledovat zpětně Vodafone TV na televizi. Aplikace v mobilu i tabletu se stejnými údaji funguje.

 16. před 4 hodinami, ptd napsal:

  @Marek-26zkoušel jsem uvedený postup, ale to nezabralo, chybné hlášky se bohužel vyskytují i nadále. Nevím, zda to nesouvisí s verzí androidu na Google Chromecast s Google TV (Android 12).

  Mám stejný problém na stejném zařízení, taky jsem zkusil stejný postup a nepomohlo to. Vyzkoušeno na třech různých sítích, pokaždé stejná chyba TAV1871. Na mobilu i na tabletu televize funguje, problém je jen na chromecast s google TV.

 17. před 13 hodinami, Medvěd napsal:

  Hele, pro zajímavost: funguje to někomu na nějakém androidním mediacentru? Na jakém? Já skončil s MV1803  /root, odemknutý bootloader?/
  Jiná TV žádný problém nemá a funguje...
   

  Mám Chromecast 4 s Google TV a Thomson THA100 a na obou zařízeních aplikace funguje. Možná díky google certifikaci, kterou obě zařízení mají. Aplikaci jsem otestoval jsem jen krátce, ale na žádný zásadní problém jsem zatím nenarazil.

  Hodně mě potěšilo přetáčení, kdy je vidět náhled pořadu a dá se tak poměrně přesně posouvat na požadovanou pasáž. Škoda, že při dosažení konce pořadu podle EPG +15 minut nepokračuje přehrávání dalším pořadem.

  Snad se začíná blýskat u Vodafone na lepší časy.

 18. @Ondra - VodafoneOK, beru, věřím Ti a omlouvám se za trošku ostřejší reakci. Bohužel to zklamání z Vodafone TV je velké a technická podpora je prachbídná. Ve zpětném zhlédnutí pilotního dílu seriálu vysílaného na jedné z největších televizí v hlavním čase jste měli kritickou chybu a vypadá to, že to bylo Vodafone úplně jedno. Tady na fóru to zůstalo až do úterní opravy bez reakce a na FB admini lidem doporučují popsat závadu přes kontaktní formulář nebo mail, jako by nevěděli, že reakční doba na takové hlášení je delší, než doba dostupnosti zpětného zhlédnutí pořadu. To je fakt takový problém pro Dominika nebo Veroniku vyzkoušet, že ta chyba opravdu existuje a poslat prioritní ticket na helpdesk techniků, že je něco špatně? Co je to za firemní kulturu posílat platící zákazníky z jednoho typu podpory na jinou v rámci jedné společnosti? Měli byste u Vodafone HODNĚ zapracovat na uživatelské podpoře. Chyby se stávají, ale je potřeba je se ctí vyřešit a ne takto odbýt:

  https://www.facebook.com/176688316811/posts/10159936008841812/?sfnsn=mo

  https://www.facebook.com/176688316811/posts/10159938916446812/?sfnsn=mo

  • Agree 1
 19. @pan NovakOna to žádná velká záhada není. Tady prostě Vodafone dojel na vlastnost jeho internetové televize, kdy ve zpětném zhlédnutí neumožní u reprízovaných pořadů vybrat z více streamů, ale pustí vám vždy ten nejnovější, který je uložen pod shodným názvem pořadu. Ducha dávali v sobotu večer a v neděli odpoledne. Jelikož v neděli byla chyba v EPG (prohození Ducha a Exnera), tak se od nedělní reprízy Ducha všem pouštěl pořad, který šel v neděli od 13:50, což byl Exner. Je tedy úplně jedno, jestli si vyberete z EPG sobotní premiéru nebo nedělní reprízu, vždy se pustí totožný stream. Proto u Vodafone TV nefunguje kontinuální sledování zpětného zhlédnutí, ale přehrávání se ukončí v čase konce pořadu + 15 minut. Kombinace naprosto kravsky navržené aplikace a dlouhodobě nespolehlivého dodavatele EPG vytvořila tento zmatek.

  • Agree 4
 20. @RichardHorcicJe to tak, po několika dnech to opravili, teď je tam správný pořad a začíná na sekundu přesně. Psali jim to i další lidi na sociálních sítích, sám jsem to otestoval a místo Ducha byl Exner. Místo poděkování za nahlášení chyby jim přijde lepší strategie dělat z lidí blbce a tvářit se, že chyba vlastně neexistovala.

  • Agree 2
×
×
 • Create New...