Přejít na obsah

Router a přidělení IP adresy


Návštěvník kecinzer

Doporučené příspěvky

Návštěvník onak
Me to zase od vcerejska prideluje IP 89.103.110.255 ...

 

Vzdyt na ty adrese neni nic divneho, to je normalni karnevalovska IP, se kterou ti normalne musi jit internet.

Upraveno uživatelem onak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema

Možná jsme to neúmyslně trochu zamotali.

Předpokládám, že modem nelze na dálku vypnout - tím myslím vypnutí od napájení. To že lze ovládat modem " z druhé strany" je samozřejmé a že lze restartovat přes webové rozhraní také neřešíme.

Mám modem Motorola SB5100E ale pokud vypadla síť tak jsem se nikdy nedostal do menu modemu, takže jsem nedostal ani žádnou provizorní adresu pro vstup do konfig menu. Ale také netvrdím že to modem neumí.

 

Takže u mě to funguje tak, že pokud vypadne síť a diody na modemu nesvítí tak jak mají, tak se do menu modemu nedostanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Zdravím, dělám pro karneval ve Zlíně. Problém s s tím, že vám nejede inet se objevil právě při přechodu na systém UPC. Něco je špatně v systému "Kraken" a to si nedělám srandu. (např. název systému kde má UPC veškeré údaje je Wizard) .. možná že v UPS jedou na levly netuším.

 

No věc je taková, že např. při instalaci modemu se modem normálně chytne, ale nepřidělí IP vašemu PC. Je to prostě systémem a všichni musíme počkat až se to vychytá.

 

Někde to jede, někde ne ... ale bude to OK :D

 

čaute

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to zase od vcerejska prideluje IP 89.103.110.255 ...

 

Vzdyt na ty adrese neni nic divneho, to je normalni karnevalovska IP, se kterou ti normalne musi jit internet.

 

.255 je při masce 255.255.255.0 broadcastová adresa a s tou to skutečně asi nepojede. To, že je to korektní adresa z rozsahu Karneval/UPC, na věci nic nezmění.

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kecinzer

Teď jsem volal na bezplatnou linku 800 900009 a tam mě nějaká ženská vyfákla, že mám volat na linku placeou. To je fakt úžasný.

Nejde mi net, a ještě mám platit za to, než se se mnou vykecaj kreténi!

Míval jsem Karneval tak rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kecinzer

Tak jsem router zkoušel u sousedů na O2 ADSL a tam šlapal krásně.

Dorozuměl jsem se s jedním známým technikem z karnevalu, který mi tvrdil, že je rozbitý.

Tak jsem ho i přes zkoušku vzal do firmy na reklamaci, po jednom dni mi řekli, že je v pořádku.

Tak opravdu už nevím co mám dělat.

Na infolinku se nedá dovolat a já potřebuju pracovat na více počítačích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kecinzer

Tak se mi podařilo problém vyřešit a myslím, že i vím kde je problém. Tak se s vámi podělím o zkušenosti.

 

Řešení bylo následující:

Zapojil jsem kabel z modemu do PC a nechal si přidělit IP. MAC adresu síťovky jsem přes notebook nastavil routeru a pak přehodil kabel. Najednou to fungovalo. Jenže byl problém s přesměrováním portů - měl jsem za sebou dvě zařízení se stejnou MAC.

Tak mě napadla další věc, a to pouhá změna původní MAC routeru na jinou (o jednotku). Provedl jsem tedy úpravu, restartoval router a modem a ejhle, internet funguje.

 

Má úvaha, proč jsem měl tyto problémy:

Mám koupenu statickou IP adresu, která je na muj.karneval.cz vázána nejen na MAC adresu koncového zařízení, ale také na MAC adresu kabelového modemu.

V době kdy jsem si koupil router a doma nainstaloval jsem měl modem Motorola SBxx (malý černý) a tarif UPC Ligh. Nastavil jsem si tedy MAC pro statickou IP na nový router. Vše běhalo.

Pak jsem si ale pořídil i telefon a proběhla výměna modemu za Webstar, a také v nějaké akci jsem dostal tarif UPC Classic za cenu Light na X měsíců.

Výsledek v muj.karneval.cz je takový, že zde vidím dva různé tarify pro dva různé modemy (MAC) a statické adrese nejde přiřadit jiná MAC, jelikož je u starého modemu. Z čehož usuzuji, že MAC routeru je prostě v síti nějak blokována a tudíš nedostane přiřazenou IP.

Upozorňuji, že je to jen moje doměnka.

 

Ještě přikládám jak vypadá nastavení na muj.karneval.cz

mujkarneval1.png

mujkarneval2.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Pravděpodobně nedošlo ke kompletnímu uzavření požadavku na výměnu modemu. Zavolej si tam a řekni jim, že chceš statickou IP adresu z původního modemu (0:0F:9F:B5:5B:7A) přehodit na tu novou Scientific Atlantu (00:19:47:7C:BE:D2). Udělají ti to, jen měj trpělivost na infolajne :)

 

Pak ti všechno už bude fungovat. Hodně zdaru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kecinzer
Pravděpodobně nedošlo ke kompletnímu uzavření požadavku na výměnu modemu. Zavolej si tam a řekni jim, že chceš statickou IP adresu z původního modemu (0:0F:9F:B5:5B:7A) přehodit na tu novou Scientific Atlantu (00:19:47:7C:BE:D2). Udělají ti to, jen měj trpělivost na infolajne :)

 

Pak ti všechno už bude fungovat. Hodně zdaru :)

Ach ty vtipálku, kdyby se mi podařilo na infolajnu dovolat, tak jim to všechno samozřejmě řeknu, ale já tam volám už dva dny a nic. Tolik peněz opravdu nemám.

Ale hned jak se tam dovolám, tak si nechám tu statickou IP adresu zrušit a budu požadovat vrácení peněz za několik měsíců, protože pokud se nepletu, tak statická IP má mít formát 84.242.xxx a já měl několik měsíců 89.102.xxx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...