Přejít na obsah

Dvě PC, konektivita jen u jednoho


Návštěvník Mart

Doporučené příspěvky

Včera technik provedl zapojení, s domácím pc se mu však nepodařilo nikam připojit (u instalace jsem nebyl). Dnes jsem si přinesl notebook, konektivita bez sebemenšího problému. Přepojil jsem kabel do domácího pc a nic (nejde ani ping, nic...). Všiml jsme si že na domácím pc je vypnutá služba Klient DHCP, zajásal jsem že jsem problém našel, ale ani to nepomohlo. Názor technika byl - překontrolovat zasunutí karty. Ale pár dnů předtím jsem se přes ní spojil s tím samým noťasem, vesele přenášela soubory tam a sem. Co s tím??? Přehlížím něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modem vypnutý byl. Ještě mě napadá - na tom noťasu není instalováno cokoli z CD k modemu a běží to tam, na tom PC prý technik něco instaloval (i když jsem tam nic 'viditelného' nenašel). Mohla by to být cesta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

protože se nyní u Karnevalu používá jen jedna IP musíš pokud střídáš PC vždy provédst restart modemu - odpojením od napájení - aby si načetl MAC sítovky. jinak doporučuji kontrolu zda máš zapnuto dynamické přidělování IP včetně DNS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dynamické přidělování mám zapnuté i DNS, IPinu dostává ok (když restartnu připojení) a potom si nějaké pakety vyměňuje, evidentně asi s modemem který už ho dál nepustí. Zkusím ten restart.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...