Přejít na obsah

Nepřetržitý download


Návštěvník MichalW

Doporučené příspěvky

Návštěvník MichalW

Koncem minulého týdne jsem se všiml,že mi do PC neustále údajně přichází data.Aniž by byla spuštěna jakákoli aplikace,do počítače přichází data průměrnou rychlostí 4,7kb/s, t.j. cca 2MB za hodinu.Dioda receive na WebStaru ani mrk a na HDD ani po několika hodinách ani byte.Na traffic meteru Karnevalu to ale napočítané je.Upozorňuji,že tato situace panuje bez ohledu na používaný operační systém (XP Home,XP Pro,Mandriva,Ubuntu)a jeho "čerstvost"(zkoušena i čistá instalace).Volat na Karneval je bezpredmětné a drahé(platíte i desítky minut kdy vás automat vyzývá k čekání a pak se stejně dozvíte,že co je napočítané,jste stáhli-i když nebyl doma ty dny počítač!-,přepojit vás odmítnou a máte si podat reklamaci písemně),na reklamace podané na www formuláři nikdo nereaguje,na faxové také ne.Takže se ptám,je zde nějaký systémák-síťař,který mi odpoví,zda je normální,aby počítač přijímal sám od sebe 2M/h?Pro majitele třeba T1 by to znamenalo skoro vyčerpání FUP,aniž by opravdu něco stáhl.Máte někdo stejný problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MichalW

Dik,ale cist umim.Ja ovsem neresim jejich nesmyslne pocty.Vsechny ctyri operacni systemy mi ta prichozi data zobrazuji.Nejen traffic meter.To je kapitola sama pro sebe.Takze nekdo nebo neco neustale posila data do meho PC,aniz by to byla ma vule.Pravda,je tam ta zminka o ARP requestech,ale nevysvetluje proc,ani jaky to je u nej objem.Takze kdyz nedovedu poradit-mlcim.Stojim jen o odpovedi sitare,ktery vi co pise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SWE

ARP (Address Resolution Protocol) je protokol podpůrný protokolu IP. Používá se k získání MAC adresy počítače, na nějž má být zaslán paket. Je úplně normální, že ti tam ty pakety chodí.

Funguje totiž tak, že stanice v síti, která potřebuje zaslat paket na nějaký počítač, pošle tzv. ARP request s IP adresou toho počítače, jehož MAC potřebuje, na broadcast (všechny stanice v síti až po router). Všechny ty stanice ten request přijmou a zaznamenají. Odpovídá pouze ta, která splňuje podmínku z hlavičky ARP requestu (má danou IP adresu), a to tak, že odešle svou IP adresu zpátky na počítač, který odeslaL request.

Tzn. že stačí aby KDOKOLIV na tvém segmentu sítě poslal jakýkoliv požadavek do sítě (třeba internetu) a může se ten request dostat k tobě...S tím nic neuděláš.

 

ad. Tu MAC adresu potřebuje stanice, která odesílá paket z toho důvodu, že to je povinná položka hlavičky paketu protokolu IP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaH

ano. ten pocitac, ktery ty arp req posila se ve windows nastavuje jako vychozi brana. Ale prevedene ip -> mac by mel mit v cache s nejakym timeoutem a ne neustale sypat do site requesty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tzn. že stačí aby KDOKOLIV na tvém segmentu sítě poslal jakýkoliv požadavek do sítě (třeba internetu) a může se ten request dostat k tobě...S tím nic neuděláš.

 

To sice ano, nicmene pomoci ARP paketu se zjistuji HW adresy (MAC) pouze pro lokalni sit. Pokud jde o spojeni do internetu, tak si pocitac zjisti HW adresu brany pouze jednou (alespon do restartu nebo vyprseni APR cache). Totez by mela delat taky brana, vyslat APR request pro zjisteni HW adresy pocitace, ktery se s branou chce spojit. Takze vyrazny ARP provoz je nejspis dany nastavenim brany, ktere ta cache vyprsi prilis rychle a ona je pak nucena posilat broadcasty pro zjisteni HW adres pocitacu ktere se s ni spojuji. Caste zasilani ARP broadcastu tedy neni nezbytne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MichalW

Dík za věcné odpovědi i osvětlení pojmu ARP pro neznalé.Špatně jsem formuloval dotaz.Díky profesi vím,co je to ARP,ale neznám detaily.Navíc u mne zádné bombardování ARP requesty není.Jen se mi nezdá těch 2M/hod.V práci máme na síti řežijní provoz 10x menší.Jsem pouhý starý administrátor,nikoli síťař.Nevím,jak odhalit jaká data a odkud to ke mě proudí.Snažím se dopátrat,zda i ostatní uživatelé karnevalu přijmou 2M/hod aniž by cokoli dělali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si to taky testnul, vyresetoval jsem router, odpojil počítač a nechal zapojený půl hodiny jenou router a pak jsem se mrknul do statistiky na routeru. Tady jsou výsledky

 

Ethernet LAN in/out zhruba desítky paketů. Odpovídá tomu resetu a načtení statistiky

Ethernet WAN in: 34029 paketů out:27 packetů

 

Podrobnější statisku na routeru nemám, ale tohle odpovídá 19 IP packetů za sekundu, na totální většinu z nich se neodpovídá, to by mohly být i ty ARP packety, ale proboha proč tolik?

 

S přechodem na nové tarify to nemá nic společného, já mám pořád TURBO 2000, denní nárůst odpovídá zhruba 60MB down.

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem se podíval do vedlejšího threadu na http://home.karneval.cz/0396435001/wtf.png, kdo máte prosím přímo připojený linux, můžete něco takového potvrdit? Pokud ten výpis ukazuje příchozí ARP packety, tak nemám slov :evil: Jak může proboha router propustit ARP dotaz na IP adresu mimo vlastní subnet :?: Kolem sítí se pohybuji už dost dlouho, ale tohle jsem ještě neviděl (blijící smajlík). čili na původní dotaz, pokud je onen link pravdivý, tak je na síti karnevalu neuvěřitelné množství zbytečného režijního provozu, neboť admin je idiot. A tento provoz se nám správně přičítá jako příchozí traffic(močící pes, močící pes).

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...