Přejít na obsah

Nepřetržitý download


Návštěvník MichalW

Doporučené příspěvky

Návštěvník SWE
Tzn. že stačí aby KDOKOLIV na tvém segmentu sítě poslal jakýkoliv požadavek do sítě (třeba internetu) a může se ten request dostat k tobě...S tím nic neuděláš.

 

To sice ano, nicmene pomoci ARP paketu se zjistuji HW adresy (MAC) pouze pro lokalni sit. Pokud jde o spojeni do internetu, tak si pocitac zjisti HW adresu brany pouze jednou (alespon do restartu nebo vyprseni APR cache). Totez by mela delat taky brana, vyslat APR request pro zjisteni HW adresy pocitace, ktery se s branou chce spojit. Takze vyrazny ARP provoz je nejspis dany nastavenim brany, ktere ta cache vyprsi prilis rychle a ona je pak nucena posilat broadcasty pro zjisteni HW adres pocitacu ktere se s ni spojuji. Caste zasilani ARP broadcastu tedy neni nezbytne.

 

Souhlasim, ale podle masky site (255.255.255.0) je zrejme, ze na jednu vychozi branu pripada teoreticky az 254 uzlu (stanic). Vim, ze nepinga prakticky nikdo nikdy komp na stejne vychozi brane, ale mozna ze se to nasbira, mozna ze ne.

Zase je pravda, ze 2MB/hod. je fakt dost a cache ARP by se musela mazat snad kazdych 5minut... Netusim totiz kolik dat vymenuje samotny ARP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MichalW

Také si myslím, že 2MB/h=60MB/den=1,5GB/měsíc je moc a něco je špatně.Vždyť u T1 pokud by byl počítač nonstop zapnutý (a znám lidi, co ho z různých důvodů opravdu nevypínají), vycerpalo by se 75% FUP jen režijí. Požádal jsem kolegy, aby se mrkli jaká čísla jsou u DSL a WiFi. Mám obrázek z IPTraf, zase jiný pohled, ale nemám momentálně jak ho zveřejnit :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník OfSík

Já pozoruji totéž... diody se můžou ublikat i na vypnutém počítači, za den staženy desítky MB, o které jsem se rozhodně nezasloužil já. Spustil jsem Ethereal a výsledek zachytávání: cca. 500 ARP packetů za minutu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MichalW

Zajímavé je, že v mém případě IPTraf nekázal žádné ARP requesty a žádná dioda nebliká ani když je počítač zapnutý, nabootovaný OS, povolená síť a ve stavu sítě naskakují data tou rychlostí 2M/hod. Stačí zakázat síť a počitadlo Karnevalu nenapočítá ani bit. I když diody na síťovce blikají jako o život. Ale asi komunikuje jen s modemem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte všichni, od doby, co mi začal modem moc blikat (asi 2 týdny), pozorují ještě jeden problém a to, že mi nejde stahovat přes torrent, ani dc++. Po připojení se po chvílce restartuje modem, kontrolky zhasnou, pak se to rozsvítí a jede to. Ale zas jenom tak minutu, dvě. A tak stále dokola. Předtím mi to nedělalo. U surfování, nebo FTP stahování jede vše v pohodě. Připoojení mám UPC Light. Má ještě někdo takovou zkušenost? Děkuji za všechny rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MichalW

Vrátím se k původnímu tématu,t.j. nepřetržitému neopodstatněnému downloadu cca 2MB/hod.,kvůli kterému jsem toto téma založil.Poněkud se od něj vzdalujete a řešení stále žádné.Díval jsem se na WiFi,tam režijní data jsou pár desítek KB/hod.Na naší WAN to dělá stovky,ale běží tu fůra věcí,které doopravdy a oprávněně komunikují.Na DSL jsem zatím nikoho nesehnal.Můj kolega systémák,ověnčený tituly z obou stran jména(a hlavně fakt umí)potvrzuje,že pokud nic neběží,má být provoz minimální.Karneval má evidentně někde chybu.Bohužel,nyní nemůžu dělat víc.Reklamace jsou,bez jakékoli odezvy, podány 21.,22. a 23.5..Nyní běží 30 denní lhůta,nezbývá než čekat až vyprší.Pak je možné je ke komunikaci donutit právní cestou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrátím se k původnímu tématu,t.j. nepřetržitému neopodstatněnému downloadu cca 2MB/hod.,kvůli kterému jsem toto téma založil.Poněkud se od něj vzdalujete a řešení stále žádné.Díval jsem se na WiFi,tam režijní data jsou pár desítek KB/hod.Na naší WAN to dělá stovky,ale běží tu fůra věcí,které doopravdy a oprávněně komunikují.Na DSL jsem zatím nikoho nesehnal.Můj kolega systémák,ověnčený tituly z obou stran jména(a hlavně fakt umí)potvrzuje,že pokud nic neběží,má být provoz minimální.Karneval má evidentně někde chybu.Bohužel,nyní nemůžu dělat víc.Reklamace jsou,bez jakékoli odezvy, podány 21.,22. a 23.5..Nyní běží 30 denní lhůta,nezbývá než čekat až vyprší.Pak je možné je ke komunikaci donutit právní cestou.

 

Tady mas odpoved !

 

http://www.karneval.cz/vice-informaci.a ... kce=omluva

 

Je to banda lumpu !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako první bych se určitě kouknul, co tvoří ten provoz. Zachytal si nějakým sniffrem a pak polemizoval nad příchozími daty. Nedělám si iluze že se nikdo v síti nesnaží skenovat PC a provozovat podobné praktiky (výpis z logu routeru mě v tom utvrzuje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...