Přejít na obsah

Nelze se připojit k síti 5 GHz


Návštěvník Rixo

Doporučené příspěvky

Ano - Chytrá WIFI povolit kanálovou optimalizaci. To jsem nikdy neměnil, nebo jestli to tam je nově nevím. Nechodil jsem pravidelně do web rozhraní modemu až poslední dobou ... Nebyl žádný problém tak ani nebylo třeba... 🙂

  • Super
  • Super
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Karlovarský kraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kotlik

Celkom by ma zaujímalo kde bol problém. Pripojiť sa väčšinou nevedeli len TV a herné konzoly. Mobily, booky  a podobne šli bez problémov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatím u mne nová zkušenost. Já vypínám elektrické spotřebiče co nejsou potřeba, aby byly v chodu v mé delší nepřítomnosti, tudíž i modem od zdroje a po zapnutí se nepřipojí opět TV Sony Bravia a Xbox. Když přes webové rozhraní restartuji modem, poté se již připojí. Tak kdo ho má připojený nonstop tak mu to třeba nedělá problémy. Stále platí NTB a Xperia XZ1C nemají žádné potíže. Včera odpoledne jsem již kvůli tomuto menšímu problému udělal reset přes webové zařízení a to nepomohlo. Zkusím ještě resetovat přímo na modemu jak tu taky někdo doporučoval, až bude čas. Tak nevím jakou mají ostatní zkušenost s trvale připojeným modemem. Stále se bavím o verzi 6.12.18.25-2p4 🙂

  • Super
  • Super
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Karlovarský kraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PV

Tak nevím jestli se problém týká jen 5GHz sítě. Já mám ten stejný problém i na 2,4GHz. Na wifi připojeno několik zařízení a vždy jedno konkrétní mi odpojuje (mobil). Někdy se na chvíli připojí, pak se odpojí a nelze se již připojit, někdy takto cykluje dokola. Někdy se připojí, s hláškou, že internet není k dispozici, atd. pořád dokola. Přitom jiná zařízení na 2,4GHz v ten stejný moment jedou bez problémů. Verzi mám 6.12.18.25-2p4 . Zkoušeno resetováno do továrního nastavení (pomocí tlačítka na modemu), oddělení 2,4 a 5GHz sítě od sebe, nic...problém cca od Velikonoc...nebude problém způsobovat to chytré nastavení signálu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To "chytré" nastavení signálu by na toto nemělo mít vliv. Verzi FW máte nejnovější. To odpojování se děje jen na WiFi doma? Co je to za konkrétní typ? Jakou normou se zařízení připojuje (802.11g, 802.11n ...)? Jaký máte zvolený kanál? Není u Vás příliš velké rušení onoho 2.4GHz pásma?

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PV

ano, problém je jen na domácí síti. Jinde funguje. Děje se nahodile, jeden den jede bez problémů, další den se připojuje a odpojuje. Děje se to i na 5Ghz síti, připojuje se LG G3. Signál je silný modem je prakticky za dveřmi. Ostatní zařízení v síti (2xmobil, 1x tablet, 1x chromecastú jedou bez problémů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 12 hodinami, Marek-26 napsal:

To "chytré" nastavení signálu by na toto nemělo mít vliv.

Nooooo...

Mam doma dve cinske tableto-navigace (7", Android 4.0), ktere maji VELKE problemy se pripojit k WiFi, pokud bezi na kanale 10 nebo vyssim - bud to trva dlooouhe minuty az hodiny se pripojit, nebo se to nepodari vubec.
Jakmile nastavim kanal 9 nebo nizsi, pripojuji se bez problemu, na prvni dobrou a stabilne.
Kanaly samozrejme nejsou zarusene (a pokud, tak spis ty nizsi... treba na kanale 13 nebo 14 tady okolo nevysila nikdo... vetsina ma samozrejme nastavenou defaultni jednicku, ze...).

Takze pokud tam ta "smart" featura dela neco podobneho, co se tomu zarizeni nelibi...

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...