Přejít na obsah

Nelze se připojit k síti 5 GHz


Návštěvník Rixo

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

mírně OT . Promiňte dlouholetému důchodci, z dotazu jsem mírně zmatený

před 3 hodinami, DanielseM napsal:

 U UPC jsem přes 2 týdny a neustále mě zlobí modem na 5GHz. S NB (HP 850 G3, Win10 1909) si vyjedná rychlost 866Mb/s a IPv4/6 přístup na internet - OK. Po nějaké době (den, dva) však IPv6 odpojí a vyjednaná rychlost spadne kolem 50Mb. Internet tak nejede placených 150Mb/s, ale do těch 50Mb spíše méně. Zkusil jsem vlastní nastavení kanálů a 802.11ac only, reset do defaultu přes web UI - stejně zlobí. Při zatížení na max. rychlost lehce píská. Do logu akorát vždy před tímto zapíše: Illegal - Dropped FORWARD packet: SRC=***MACovky***CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0; Restart modemu to na chvíli opraví, stejně jako odpojení NB od WiFi a připojení zpět.

Verze: CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p6-NOSH

UPC přidělí buď IPv4 nebo IPv6 (tunel)
Pokud je na WAN IPv4, pak interní DHCP server v GUI Compalu umožňuje konfigurace pouze (interních) IPv4 adres. Nebo něco přehlížím?
WAN IPv6 jsem neviděl, netuším...

Z formulace dotazu se nějak vnucuje existence simultánního provozu  IPv4 & IPv6

Opraví mě někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník DanielseM

Mám tu modem Zyxel (VMG8924-B30A)) od bývalého poskytovatele O2, který chodil celkem OK i s tím jejich hodně pokaženým a osekaným "custom firmware" (restart jednou za cca 4 měsíce, když se kousnul), ale jsem zastánce jedné "krabičky", takže bridge neplánuji a zkusím to nějak vyřešit se stávajícím modemem (menší spotřeba, více volného místa atd.). Sem jsem se obrátil pro radu, jestli se s tím už někdo nesetkal a nevyřešil jinak než bridgem.

@Adolf.Shitler HP notebooky, servery , switche atd. jsem prodával, servisoval a v současné firmě zase servisuji. Už dávno to není, co bývalo, ale jestli je WiFi síťovka Intel v Dellu, Lenovu nebo HP je poměrně jedno.

@Retiree Tím IPv4/IPv6 přístupem na internet jsem myslel to, že když kliknu na "vlastnosti" u WiFi síťovky ve Windows, tak jak je tam to "Připojení pomocí protokolu IPv4 a IPv6", tak u IPv6 mi to při problémech napíše "Připojení k internetu není k dispozici", ač tam před chvílí bylo "Internet" a fungovalo, jelikož bylo ověřeno IPv6 pingem na Seznam například. Když vše funguje, tak mi na síťovce u IPv4 i IPv6 svítí "Internet" a funguje ping a přístup na internet po obou protokolech.

Edit: V pondělí si z práce půjčím NB od jiného výrobce a testnu to s ním, ale podle mě je to problém v modemu resp. jeho 5GHz "části". Koukám, že přestupem od O2 k UPC jsem si moc nepomohl a modemy mají obě firmy stejně naprd, hlavně že k nim udělají "krásný" custom FW s jednoduchým UI pro běžného uživatele.

Upraveno uživatelem DanielseM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IPv6 mozes mat nativne (DS-lite) alebo aj ako tunel (Teredo/etc.), Windows defaultne prideluje aj lokalnu IPv6 adresu na kazde sietove rozhranie (pokial to nezakazes).. cize to moze byt viacero veci. Uz som pocul od niekoho, ze posledne verzie fw Compalu casom spomalia na 5GHz prenosovu rychlost a pomoze iba restart (a dotycny ma verejnu IPv4, t.j. nema IPv6).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

@DanielseM 
Dík za navedení na staré známé GUI... Vždy jsem tam měl aktivní pouze Připojení pomocí protokolu IPv4, což mně připadalo logické vhledem k propůjčené IPv4... Takže nechápu.
Tipnul bych si na nějaký zmatky v síti UPC (v databázi klientů)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Rixo

Když už toto téma opět žije, tak jsem si vzpomněl, žemoje  LG smart TV se opět nemůže připojit k 5Ghz síti s tím, že "k tomuto bodu připojení se nelze připojit". Finíto. Funguje jen 2.4Ghz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník DanielseM

Prozatím otestováno (router nastaven pouze na vysílání v 5GHz pásmu 802.11ac režimu a 48 kanálu - ty vyšší DFS jsou v Kolíně nepoužitelné, každou chvíli kolize s meteo a přelaďuje):

Telefon Oneplus 7 - v 99% OK, jednou mi hlásil připojeno k WiFi ale bez internetu, vypnul jsem na něm WiFi, zapnul a OK.

HP 450 G3 - byl připojen celý týden k WiFi - IPv6 i rychlost OK.

HP 850 G3 (s nejnovějším ovladačem WiFi od Intelu) - jednou za 2-3 dny mi router zahlásí vyjednanou rychlost kolem 50Mb ač notebook hlásí 866Mb, internet tedy spadne pod tuto hranici. Zatím vždy zabralo na něm vypnout a zapnout WiFi. IPv6 mi NB zahlásí tak každý den že není připojení k internetu. Vyřeší obnovení IPv6 adresy či odpojení/připojení.

Ta chybová hláška v logu routeru, kterou jsem postoval dříve, se tam objevuje každou chvíli s novým časem ač NB jede plnou rychlostí nebo ne, takže nevím, jestli má k tomuto vztah.

Stále to sleduji, ale 99% problémů má jenom můj služební NB. Přeinstalovávat ho zatím nechci (poslední reinstall před rokem) a jestli to zlobí, že ho nosím do práce, takže se od WiFi doma odpojuji a připojuji každý den několikrát nemůžu 100% říci. Ozkouším ještě nechat ho připojený k WiFi neustále po celý víkend či déle, jestli se problém projeví.

Edit: V práci můžu být připojen k WiFi routeru ASUS (typ teď z hlavy nedám), který je taky nastaven na 5GHz 802.11ac, tak schválně od zítřka budu sledovat, jestli se problém objeví i na něm.

 

Upraveno uživatelem DanielseM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník DanielseM

Vzdávám to. Prostě jednou za x se NB tváří, že má vyjednanou rychlost 866Mb ale router tvrdí daleko nižší. Ostatní zařízení OK, takže je to prostě něco s NB. Vypnutí a zapnutí WiFi adaptéru vždy zabere a dá to den, dva pokoj, ale je to otravné.

Wifi.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...