Jump to content

Změna DNS


Guest Lukaso

Recommended Posts

Dobrý den,

mohl by mi, prosím, někdo ze zkušených poradit, kde v nastavení routeru od UPC (wireless getaway) změnit DNS? Nejsem s to tuto možnost nikde najít.

Mockrát díky.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Také jsem prolezl všechna nastavení a nemohu nikde najít změnu DNS (mám taky Compal CH7465LG v Router módu).

Přijde mi zvláštní, že by takto základní funkci "prémiový modem" neuměl.

Link to comment
Share on other sites

Guest arteez
On 6/16/2019 at 2:10 PM, zajdee said:

Tento prémiový modem skutečně žádné pokročilé možnosti konfigurace nenabízí. Bohužel.

Nejhorší na tom je, že na internetu jsou screenshoty firmwaru od UPC, kde taková možnost byla, dokonce i manuál k prémiovému modemu, který UPC přihodilo (a je momentálně dostupný online na stránkách UPC lol) zmiňuje možnost změny DNS. Psal jsem si s podporou na facebooku, kde technici očividně nevěděli, že ta možnost je už zablokovaná (...), ovšem pak mi volala nějaká paní s tím, že to opravdu možné není, a na dotaz čím je modem tedy prémiový odpověděla, že umí 2.4 i 5 GHz wifi najednou (wow ...). Řekla, že možnost tedy byla nejspíše v nějakém updatu odstraněna, ale nemůžu downgradovat, nebo nainstalovat vlastní firmware, protože by nefungovaly (už samozřejmě blíže nespecifikované) služby, a že si k modemu za 2k mám koupit ještě vlastní router, abych mohl změnit jeden blbý údaj o DNS, který DHCP server na modemu rozesílá - a vsadím se, že kdyby UPC DNS náhodou změnilo adresu, tak neřeknou "Pardon, kupte si nový modem", ale prostě to změní. Omlouvám se, za tak dlouhé kecání o ničem, ale fakt z toho nejsem šťastný.

Nevím, jestli tohle je nejlepší místo, jak dostat od UPC nějakou přesnější odpověď, ale prostě jako zákazník bych chtěl poprosit o znovupřidání funkce, kterou modem očividně umí. Minimálně aspoň o podání uspokojivějšího vysvětlení, proč byla funkce odstraněna, než jen, že by nefungovaly nějaké služby, nebo že by se v tom asi moc hrabaly babičky, které by pak volaly na support, že to nefunguje.

podpora.png

Link to comment
Share on other sites

Neblbněte. 🙂 DNS servery UPC stále nepodporují DNSSEC natož jejich doména, ale Vodafone má jejich doménu zabezpečenou pomocí DNSSEC. Možná se to s Vodafonem změní, kdo ví. Já jsem se na to UPC naposledy ptal před rokem:

Citovat

tuto technologii zatím nemáme, ale nemůžeme vyloučit, že někdy v budoucnosti se tato technologie může objevit i u nás. 

Nedalo mi to a vyptával jsem se na to víc i na podporu DNS over TLS až mi po dvou týdnech zavolal jeden pán z technické podpory, který se mi to snažil vysvětlil akorát škoda, že né po e-mailu. Vysvětloval jak tu síť mají zabezpečenou, apod.

 • Kabel 300 Mb/s
 • Super
 • Komplet
 • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
 • Praha
Link to comment
Share on other sites

Všechny kombo modemo-routery (a je jedno, jestli pro kabelovku nebo ADSL) jsou primárně určené pro BFU a je samozřejmě záměr operátora, aby tam šlo měnit co nejméně a Franta se v tom nemohl vrtat a pak brečet, že mu to nefachá. Takže jak bylo napsáno nahoře, pro znalé - modem do bridge a router svůj.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...