Přejít na obsah

Automatické řazení TV kanálů (CA+ modul)


Návštěvník RadekJ

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

@RadekJ beepee zopakoval to, co se zde na fóru opakuje už nejméně 10 (deset) let, stále beznadějně zbytečně. Nicméně máš pravdu v tom, že i CA+ modul má fimware, který je možné ze strany UPC ovlivňovat, ale UPC tuto možnost (zatím ?) nevyužívá .

(Prozatím v UPC) stále platí, že CA modul slouží pouze k dekódování zaplacených programů!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
22 minutes ago, Retiree napsal:

i CA+ modul má fimware, který je možné ze strany UPC ovlivňovat, ale UPC tuto možnost (zatím ?) nevyužívá

Otazkou je, co lze tim firmware CA modulu vubec ovlivnit... Tady by se hodilo kdyby nekdo s konkretnimi znalostmi konkretnich aplikaci (zadne "myslim si" nebo "klidne by mohlo jit") hodil neco do placu, at se tu neresi porad jenom BFU temata.

EDIT: zakladni predstavu o tom, co lze a nelze poskytne https://en.wikipedia.org/wiki/Common_Interface#History

 

28 minutes ago, RadekJ napsal:

Může mi pak někdo vysvětlit, proč u Skylink dochází k plnému ovládání řazení ze strany satelitní platformy? Oboje je digitální přenos. Je tomu tak, že satelitní společnost posílá signál, kterým nabídku seřadí a zafixuje

Trofam si tvrdit, ze tak to neni. Neni duvod, aby to bylo tak komplikovane.
Dle meho nazoru je to ciste interni zalezitost firmware TV. Proc to u satelitu radi podle poradi nalezu a u kabelu jinak, to je otazka pro vyvojare firmware te TV, tady to tezko nekdo bude vedet.

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník RadekJ
18 minutes ago, Retiree napsal:

@RadekJ beepee zopakoval to, co se zde na fóru opakuje už nejméně 10 (deset) let, stále beznadějně zbytečně. Nicméně máš pravdu v tom, že i CA+ modul má fimware, který je možné ze strany UPC ovlivňovat, ale UPC tuto možnost (zatím ?) nevyužívá .

(Prozatím v UPC) stále platí, že CA modul slouží pouze k dekódování zaplacených programů!

Obecně to uzavřu, jelikož to nikam nevede a ani nepovede. Aktuálně shodou náhod jsem stejný dotaz řešil s technikem UPC, kterého jsem měl na telefonu.

Mediaboxy jsou ze strany UPC ovládány pomocí internetu servery UPC. Obecně je prosazují a tak není ze strany UPC důvod proč řešit CA moduly. Moduly fungují pouze pro dekódování, více funkcí není využíváno. Tím se aplikuje abecední řazení stanic, což je základní nastavení TV. Hold jasně daný business model.

Upraveno uživatelem RadekJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 minutes ago, RadekJ napsal:

Obecně to uzavřu, jelikož to nikam nevede a ani nepovede. Aktuálně shodou náhod jsem stejný dotaz položil technikovy UPC, kterého jsem měl na telefonu.

Mediaboxy jsou ze strany UPC ovládány pomocí internetu servery UPC. Obecně je prosazují a tak není ze strany UPC důvod proč řešit CA moduly. Moduly fungují pouze pro dekódování, více funkcí není využíváno. Tím se aplikuje abecední řazení stanic, což je základní nastavení TV. Hold jasně daný business model.

A je tak velkej problem si teda stahnout do PC program a tam si poradi tv stanic uspořádat tak,jak to vyhovuje vam a posleze nahrát zpet do tv?

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník RadekJ
7 minutes ago, namec napsal:

A je tak velkej problem si teda stahnout do PC program a tam si poradi tv stanic uspořádat tak,jak to vyhovuje vam a posleze nahrát zpet do tv?

Není to problém, jen ne každá TV to podporuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavá diskuze. Každý má holt jiné požadavky. Já  u CA modulu  UPC oceňuji právě to, že si mohu programy seřadit podle sebe. Nastavení  pořadí programů u Mediaboxů mi absolutně nevyhovuje.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hansi

Při použití CA modulu ( Mediabox nepodporuji z důvodu další "krabičky" která odebírá proud ) po automatickém naladění ( nalezení ) kanálů snad jde příslušné nalazené stanice dát do příslušných předvoleb -  např. do předvolby 1 Čt1, do 2 Čt2 atd. dle libosti uživatelů jak jsou zvyklý....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jistě že ano, to právě HaWe oceňuje. On to tedy umí i malý Kaon. Ale ten jejich propagovaný velký STB, obvykle zvaný "cihla", to neumí, protože jeho tvůrci zřejmě nikdy v životě nezapli televizi a připadalo jim jako dobrý nápad poskytnout divákovi stovky kanálů aniž by si je mohl seřadit podle sebe. Oni si možná myslí, že vědí lépe, co je pro lidi dobré, tak to seřadili natvrdo, aby si hlupáci diváci to skvěle propracované seřazení náhodou nerozházeli.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...