Přejít na obsah

neodpovídající rychlost internetu


rs78

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

před pár dny jsem si nechal navýšit rychlost internetu na 500/50. Provedl jsem reset modemu Compal do továrního nastavení, několik restartů svého kabelového modemu (včetně odpojení od sítě na delší dobu), změna používaných kanálů wi-fi - přesto se dosahovaná rychlost ani trochu nepřiblížila papírovým hodnotám. Mám možnost testovat pouze na wifi 5G, kde jsem před navýšením rychlosti běžně dosahoval 270/24 a nyní při dvojnásobných papírových parametrech dosahuji podobných hodnot 242/24. Měřeno přes Speedtest. Na downloadu je možné, že má zařízení tu rychlost neumí ani využít, ale minimálně na uploadu by se dle mého názoru mělo projevit nějaké zvýšení.

Díval jsem se i na to jak mám udělaný rozvod v bytě a je tam jakýsi rozbočovač, který rozděluje signál do jednotlivých místností v bytě, byť reálně využívám pouze jednu zásuvku v obýváku - nemůže být problém v tomto?

Připojuji obrázek rozbočovače + pár screenů z rozhraní modemu, pokud by z toho někdo dokázal identifikovat nějaký problém.

Předem díky za rady.

obrazek.thumb.png.8dccaf46f538fd079776b9ae2efa2c9d.png

obrazek.png.6ea1f58f55593d9168260ff80859708b.png

obrazek.png.1d34051e57e6f58185fb25db8d6b0b40.png

obrazek.png.84e68336d63d0482db2e932cf6a5d025.png

obrazek.png.769968e56fb04e88320acd4b8984ca42.png

obrazek.png.722deda4ad5db78d475639b494288352.png

 

obrazek.png

Upraveno uživatelem rs78
  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rs78Mám černý Compal + 500/50

Takhle by jsi měl dopadnout při měření rychlosti kabelem.

Když jsem proved 3 měření z mobilu Samsung připojeného k 5 GHz wifi, tak:

466/50,3 - telefon přímo u routeru

362/50 - telefon cca 8m od routeru ve druhé místnosti

159/50,4 - telefon cca 15m od routeru přes 2 místnosti 

Tzn. přes wifinu to co kabelem skutečně nenaměřím. Minimálně ten download se dost liší. 

 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra si půjčím nějaký novější notebook a zkusím provést měření přes kabel. Včera jsem tu měl návštěvu s iPhonem a ta skutečně naměřila v místnosti s routerem hodnoty downloadu jako uvádí @technikus (470-498), ale minimálně rychlost uploadu byla i u ní stále kolem 25, tam tuším nějaký problém. Ani náznakově se to nepřibližuje 50. Čím by to mohlo být?

Upraveno uživatelem rs78
chyba download/upload
  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když koukám na ty tabulky hodnot signálu z modemu, tak je evidentní že je tam nějaký problém se signálem, úroveň signálu na downstreamu se přibližuje k dolní hranici použitelnosti, ale pořád je tam všechno v normě a vypadá že to funguje normálně, protože chybovost je tam celkem nízká i když nevím jak dlouho je modem po restartu.

Naopak upstream má naladěný pouze jeden kanál, namísto minimálně čtyř a je vidět že modem musí vysílat maximálním výkonem (57 dBmV) aby ten kanál vůbec udržel, to je ten důvod proč máš tak nízký uppload,

takže určitě kontaktuj Vodafone a zřejmě bude nutná návštěva jejich technika, který to pro měří a zjistí kde je problém, 

Rozbočovač vypadá že je dělaný odborně, takže těžko říct, ale v kombinaci se zásuvkami to může být potenciální problém.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem vyzkoušel vzít ten modem a přemístit ho úplně k jiné zásuvce do jiné místnosti (mám je v každé místnosti jednu), abych vyloučil problém té konkrétní zásuvky. Stejný výsledek, upload kolísá kolem 25, takže dle mého názoru závada musí být někde od kabelu do bytu k rozbočovači včetně.

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jestli tě baví experimentální, tak můžeš zkusit demontovat ten rozbočovač a připojit na místo něj přímo modem, eventuálně modem připojit přímo do rozbočovače, ideálně na ten výstup co má nejmenší útlum 2dB, změřit rychlost a podívat se do modemu co ukazuje za hodnoty na downstream a upstreamu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...