Přejít na obsah

Tarify pro Mladé - Premium 5G


Přejít na řešení Vyřešil Martin - Vodafone,

Doporučené příspěvky

Dobrý den, rád bych se zde zeptal, zda již někdo má zkušenost s novými tarify od Vodafonu "Tarif pro mladé Premium 5G".  S ISIC kartou vás to pustí rovnou do košíku a bez ISIC karty vám budou volat. Mě se ozvala paní a sdělila mi, že když je mi 16 let, tak to musí udělat zákonný zástupce, že musí podepsat smlouvu. I přesto, že na webu je napsáno, že je to bez smlouvy a pouze do 15-ti let je vyžadováno zakoupení zákonným zástupcem. I přesto, že jsem paní žádal, že nechci smlouvu, ale tento tarif bez smlouvy, tak mi bylo řečeno, že semnou musí na pobočku zákonný zástupce a něco podepsat. Má někdo již zkušenost s tímto? Díky

  • -
  • -
  • -
  • -
  • .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, kautskym napsal:

Nechtěl jste s tím tarifem i sluchátka ? Tím pádem by to bylo na 2 roky 

Zdravím vás, právě že nechtěl.

 

před 13 minutami, Marek-26 napsal:

K právnímu jednání nezletilého je třeba souhlas zákonného zástupce ve smyslu § 32 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění. 

Zdravím vás, to co jste napsal plně chápu, ale sám Vodafone zmiňuje, že pouze do 15-ti let je potřeba zákonný zástupce. Například můj kamarád stejného věku zašel na pobočku a tarif dostal bez jakékoliv potřeby zákonného zástupce. Proto nerozumím tomu, co mi paní do telefonu řekla.

  • Souhlasím 1
  • Zmatený 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi kdysi ještě nebylo 18, tehdejší #jetovtobě mi bez problému dali samotnému, jediné, co byl tehdy pro nezletilé problém, byl úvazek. Jinak platí ust. § 31 a 32 občanského zákoníku:

Citovat

§ 31

Má se za to, že každý nezletilý, který nenabyl plné svéprávnosti, je způsobilý k právním jednáním co do povahy přiměřeným rozumové a volní vyspělosti nezletilých jeho věku.

 

§ 32

1) Udělil-li zákonný zástupce nezletilému, který nenabyl plné svéprávnosti, ve shodě se zvyklostmi soukromého života souhlas k určitému právnímu jednání nebo k dosažení určitého účelu, je nezletilý schopen v mezích souhlasu sám právně jednat, pokud to není zákonem zvlášť zakázáno; souhlas může být následně omezen i vzat zpět.

(2) Je-li zákonných zástupců více, postačí, projeví-li vůči třetí osobě vůli alespoň jeden z nich; to neplatí, pokud třetí osoba věděla, že si zástupci odporují.

Hranice vnímání toho, k jakému jednání jsou nezletilí způsobilí, se pořád posouvají, dneska už třeba není problém si bez zákonného zástupce založit účet v bance (což byl dřív neskutečný opruz i s tím zákonným zástupcem) a silně pochybuju, že by Vodafone začal ten souhlas požadovat, když ho dřív nechtěl. Souhlas zákonného zástupce dle § 32 se týká pouze takového jednání, ke kterému není nezletilý sám o sobě způsobilý.

Schopností poskytovat velmi přesné informace disponuje @Ondra - Vodafone, který by to mohl rozseknout. Jinak nezbývá než to zkusit, buď ti to dají, nebo tě pošlou pro zákonného zástupce. Pak jim buď můžeš přivést zákonného zástupce, nebo se zřízení služby bez souhlasu zástupce dožadovat u soudu, protože dle tvého názoru jsi k tomu dostatečně rozumově a volně vyspělý.

A drobná rada do života: Pokud tvoje škola nevydává ISIC (což předpokládám, že nevydává, když jsi ho na webu nezadával), můžeš si ho koupit sám, stojí 400 ročně, což se ti vrátí už jen na té slevě na tarif.

Upraveno uživatelem MekliCZ
  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče
  • Řešení

Hezký den, @Hanziskoi ostatní diskutující 🙂 Pro zakoupení tarifu #jetovtobě pro mladé nepotřebujete souhlas zákonného zástupce, pokud si pořizujete variantu bez smlouvy (zákonný zástupce je potřeba v případě, kdy jde o pořízení tarifu pro osobu mladší 15 let nebo je potřeba uzavřít závazek a uživatel čísla je mladší 18 let). Taky doplním, že operátoři jsou vždy o podmínkách služeb (a případných změnách) informovaní a kdykoliv si je mohou dohledat a ověřit v interních pravidlech. Omlouvám se, pokud jste obdržel jiné informace, jde o chybu, která by se určitě stávat neměla... 

  • -
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • -
  • Chrudim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.ShitlerProblém to není, máš na výběr banky, které to nabízí (jak píšeš – Air, ale ještě třeba mBank, Creditas, Moneta, UniCredit). Už to není tak, že by to nabízela jen jedna jediná, a i ty ostatní, které k tomu ještě nedospěly, se to určitě naučí.

Upraveno uživatelem MekliCZ
  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...